Tezhip Sanatı Nedir??

zerefşan

sustum...
ArkadaŞlar Tezhİp Kursunda BugÜn İlk GÜnÜmdÜ Ve Hayran Kaldim Bu Konudakİ Motİfler Tabİ Yenİ BaŞlayanlar İÇİn Sİzlerde Mevcutsa Almak İstİyorum Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm.a.e.o.

hayırlı olsun..maşallah yaa böle tezhiple ilgilenen arkadaşlar gördükçe seviniyorum....

motifler klasiktir..yani her hocanın vereceği motif aynıdır..
değişik olan ilerki zamanlarda motiflerden oluşturacağınız desenlerdirr...

DJ MESNEVI

Doçent
benim ellerim ney üflemekten titriyor ben beceremem:p bunu

_buSra_

Doçent
eserlerimden bir kaçını sizle paylaşmak istedim arkadaşlar....

ilk eser 6 aylık çalışmam...oklu besmeledir..klasik tezhiptir...

ikincisi ilk çalışmam..ilk göz ağrım diyebilirim..ve kanuni sultan süleymanın tuğrası...en sevdiğim çalışmadır tuğra süslemesi...

üçüncü çalışmamda harker çalışması...

sevgilerimle....

goruntu1362yr5yw.jpg

goruntu1387nm.jpg

goruntu1390es.jpg

Coookkk guzeller.. Ellerine saglik..
keske bende yapabilsem.. : ((

DJ MESNEVI

Doçent
ya banada bir tane yapabilirmisiniz logo gibi bisi.. bende size ahsap oyma islemlerinden bisiler yapabilirim..:p

zerefşan

sustum...
saolasın büşracım...inşallah sende yapabilirsin..tabiki kursuna gidersen...

dj mesnevi....inan aylarımı alıyorr yapmak....
ama canın saolsun....

DJ MESNEVI

Doçent
ruveyda abla cidden logo yapabilicek kapasitede bir grafiker bulamadım ama üstünde nickimin Yer alıcagı birsey hazırlayabilirmisin bende senin icin birseyler yapabilrim yada bir bedel ödeyebilirim;)

mültecii

Üye
rüveyda arkadaşımızı en içten dileklerimle tebrik ederim eline gözüne gönlüne sağlık. bildiğiniz gibi tezhip arapça altınlamak, bezemek manasına geliyor. her ne kadar bu manaya gelse de toprak boya ve altın tozuyla tugra, ve hatlara yapılan süslemelere de deniyor lakin rüveyda mümkünse ben bir halkari alayım. böyle aşkla yapıldığı söylenen bir sanat eserinin değeri tabii ki ölçülemez onun için ücrette anlaşırız demiyor hediyeleşmeninde sünnet olduğunu hesaba katarak bana böyle bir eserini vücuda getirdikten sonra hediye etmeni bekliyorum:)

zerefşan

sustum...
rüveyda arkadaşımızı en içten dileklerimle tebrik ederim eline gözüne gönlüne sağlık. bildiğiniz gibi tezhip arapça altınlamak, bezemek manasına geliyor. her ne kadar bu manaya gelse de toprak boya ve altın tozuyla tugra, ve hatlara yapılan süslemelere de deniyor lakin rüveyda mümkünse ben bir halkari alayım. böyle aşkla yapıldığı söylenen bir sanat eserinin değeri tabii ki ölçülemez onun için ücrette anlaşırız demiyor hediyeleşmeninde sünnet olduğunu hesaba katarak bana böyle bir eserini vücuda getirdikten sonra hediye etmeni bekliyorum:)

nedemek ne demek.....:O :O :O

tilamiz

Üye
Web sitesi
www.ozgursanat.com
değerli rüveyda tezhiblerin gerçekten muhteşem görünüyor.ikinci tezhibin ortasındaki yazı çek belli olmasa da adem hocanın yazısına benziyor,doğru mu?bi de sanki biraz sağa doğru eğik yapıştırılmış gibi.ama hakikaten çok güzeller ellerine sağlık.

ellerine sağlık Rüveyda.çok güzel olmuş hepsi.tebrik ediyorum.

nevbahar

Üye
teshib sanatı

merhaba arkadaslar. ben bir seneyi aşkın teshib sanatı ile uğrasıyorum. eve suanda bu sanatı akademik olarak almaktayım denemeyen bilmeyen varsa denemeli ve ögrenmeli bence ruhunuz için....

reyyan85

Üye
ellerine sağlık rüveyda kardeşim,Allah emeklerini zayi etmesin,inş.senin sayende bissürü insan O'nu hatırlar ve silkelenip hayatına çeki düzen verir,sende bu sayede sevabına nail olursun:good[1]:
mükemmel olmuş eserler hakikaten...hayran kaldım..

Bende çok öğrenmek istiyorum ama hep içimde bir uhdedir kaldı,icraata geçemedim yaa:uzgunum[1]:

bende öğrenmek isterdim

sufi7007

Profesör
Türk Tezhib Sanatı'nın Nadide Örnekleri

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Türk Tezhib Sanatı[/FONT][/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]http://www.tezhib.info/[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]el-Musavvir esmaının tecelli ettiği eserleri görmek üzere ziyaretiniz önerilir . [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]( Sitede Ankara'da bayan öğrencilere yönelik olarak sürdürülen tezhib kursu ile ilgili bilgi de veriliyor. )[/FONT]

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
ellerinize sağlık hepsi çok güzel....
bende çok sevdiğim bir ablamın eserlerini sizlerle paylaşmak istiyorum...

dsc00136jj5.jpg

dsc00722kf9.jpg

şimdilik bu ikisi yeterli devamı gelelcek....

sufi7007

Profesör
Sanatseverler Bu Adrese de Uğramalısınız.

"Allah güzeldir ; güzelliği sever..."