Tesettürden Etkilendi, Müslüman Oldu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Tesettürden Etkilendi, Müslüman Oldu

Ehl-i Sünnet

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
5 Şub 2011
Mesajlar
3,061
Puanları
63
Tesettürden Etkilendi, Müslüman Oldu

O Müslüman’ı gördüm ve İslam’a döndüm’
Kilisenin gençlik sorumlusuydu, sorularının cevabını İslam’da buldu.
"Bir insanın defterine "hidayet" yazılmışsa bir kere, bunun nereden ve kimin eliyle geleceği hiç belli olmuyor Hidayet vesilesi, hiç ummadığınız bir haber ya da hiç beklemediğimiz bir haber kanalı bile olabiliyor"Latasha'nın İslam kıyafetini ilk gördüğü anda bu kadar etkilenmesi, tesettürün bayan fıtratına ne kadar uygun olduğunun bir göstergesi Hatta daha bu dine dâhil olmak için gerekenleri bile bilmezken, tesettüre girmeyi düşünmüş.
Khalid Amayreh

Irak'ta bir işgal CNN'de akşam haberleri ve dindar Hıristiyan bir ailede yetişen Latasha Bu durumlar yan yana geldiğinde, insanın aklına çok da ümit verici şeyler getirmiyor doğrusu Ama Allah nasip etmişse bütün bu kötü durumlardan bir hidayet güneşi doğurabiliyor insanın yüreğine Tıpkı yanıcı ve yakıcı olan iki gazdan söndürücü özelliğe sahip suyu yarattığı gibi, tıpkı kan ve dışkı ortasından ab-ı hayat olan anne sütünü yarattığı gibi.
Latasha Leary*

'İncil'deki çelişki dikkatimi çekti!
İsmim Latasha Leary Dindar Hıristiyan bir ailede yetişen bir Amerikalıyım Bu tarzı bende benimsemiş olmalıydım ki on altı yaşıma geldiğimde kiliseyi kendi evi gibi gören bir dindar olmuştum İncil'i okuyup, üzerinde incelemeler ve araştırmalar yapıyordum Bu araştırmalarımda en çok dikkatimi çeken şey, kitabın içerisindeki birbiriyle uyuşmayan hatta çelişen hikâyelerin olduğuydu.

Gerçek bir dindar olan büyükanneme ve kilisenin papazına bu sorularımı yönelttiysem de hiçbir zaman somut ve net bir cevap alamadım Bu tür "detay"lara çok takılmamam gerektiğini, bu soruların çok da makul olmadığını söylediler Ama ben bu sorularımın üzerine gitmeye kararlıydım.

İncil, sorularıma cevap veremiyordu!
Daha sonra 20'li yaşlarımın başında bulunduğumuz bölgenin yerel kilisesine gençlerden sorumlu din görevlisi olarak vazifelendirildim Bu esnada İncil ile ilgili çalışmalarım artmıştı, ciddiyetle İncil'deki hikâyeleri araştırıyordum Araştırmalarım arttıkça kafamdaki soru işaretleri de artıyordu Bir insanın kutsal kitabı okuduğunda terakki etmesi beklenirken ben bunun aksine sorularımla hep baş başa kalıyordum.

Bu soruların cevaplarını burada bulacağımdan emin olarak İncil Okuluna yazıldım Ancak cevaplar konusundaki şanssızlığım devam ediyordu Hiçbir şey aklımı tatmin etmiyordu, kafam karışmıştı Bu yüzden kilisedeki görevimden istifa ettim Böyle bir liderlik görevini yapamayacağımdan artık emindim Çünkü kafam karışıktı bu da beni kendimden şüphe duyar hale getirmişti.

CNN haberleri ve dünyanın en güzel kadını
Kafamdaki sorulara bir türlü cevap bulamıyordum Bu kadar karmaşa içinde kalbim ağlıyor ve huzur arıyordu Bir gece evimde televizyon seyrederken CNN akşam haberlerini seyretmeye başladım Irak'tan canlı yayında bir röportaj yayınlanıyordu İşte tam o anda hayatımdaki en güzel kadını gördüm Hayır, röportaj yapılan kadından bahsetmiyorum, muhabirin arkasında bir an görünen hicaplı (tesettürlü) kadın İşte o kadın gördüğüm en güzel, en masum kadındı.

Tesettür beni etkiledi!
Tevazu sahibi olması güzelliğini arttırıyordu Müslüman olduğunu elbette biliyordum ama Müslümanların dini inançları konusunda hiçbir bilgim yoktu Kesinlikle şunu tekrar söylemeliyim ki bu bayanın giyiminden çok etkilenmiştim ve işte bu nokta benim İslami araştırmalarımın başlangıç noktasıydı!

Araştırmalarıma internetten başladım, bu konuda ilk öğrendiğim kelimeler 'hicab' ve 'nikab' oldu Giyim tarzlarını araştırmam henüz beni inançlarını öğrenmeme itmemişti ama ileride bu da olacaktı.

Bir gün komşularımla toplandığımız bir davette, sohbet esnasında her nasılsa yan komşum İslam'dan bahsetmeye başladı Onlardan bahsedip Hıristiyanları eleştiriyordu Müslümanlar her gün 5 kere namaz kılarlarken bizim için haftada bir kiliseye bile zor geliyor dedi Bundan sonra merakım artmıştı Şimdiye kadar Müslüman bayanların giyimi konusunda yoğunlaşmış iken şimdi İslam dininin gerektirdiklerini ve inanç sistemini merak eder olmuştum.

İslam, bütün sorularıma cevap veriyor!
Evime döner dönmez bilgisayarımı açtım, bazı web sitelerinden İslam inanç sistemini buldum ve okudum Bu inanç sisteminden çok etkilenmiştim çünkü bunlar benim sorularımın cevaplarıydı ve cevaplar benim aklımdakilere çok uygundu Ancak inançlarının arkasında herhangi bir sürprizle karşılaşmayacağımdan emin olmak istiyordum bu yüzden 50 mil uzağımdaki bir camiye gittim ve buradan bazı bilgiler aldım Araştırmalarıma sabahlara kadar devam ettim.

İki ay sonra İslam'a dönmeye karar verdim Tekrar camiye gittim ve şehadet getirdim Ruhumda ve kalbimde daha önce hissetmediğim kadar huzur hissettim Subhan, Allah-u Ekber!

*Eski, kilise gençlik sorumlusu

Çeviren: Nurgül Bahar
Milli Gazete

 
Üst