Temel Oruçlu

melde

helina_roje
Temel yıllardan beri hiç ama hiç oruç tutmazmış.Arkadaşları eşi dostu bir türlü ikna edemezlermiş.Bir sene iyice bi gaza getirmişler bunu kahve arkadaşları filan onunda niyeti varmış Mübarek Ramazan gelmiş.Bizim Temel ya Bismillah demiş gece sahura kalkmış yemek yemiş niyet etmiş yatmış.Öğlene doğru uyanmış dili damağı kurumuş bir vaziyette.Tam su içecek oruçlu olduğunu hatırlamış.Vazgeçmiş biraz sonra iyice susayan Temel dayanamamış ve yarım bardak su içmiş sonra oruca devam etmiş.Kahveye inmiş tabi herkes merak ediyor acaba tutuyomu filan diye çay söylüyolar ben oruçluyum beyler diyor.Neyse iftar vakti gelmiş Temel kahvede herkesle beraber orucunu açmış ama öğlen vakti içtiği su kafasına takılmış.Gitmiş mahallenin Hocasına.Demiş Hocam işte böyle böyle filan anlatmış.Hocada ilk defa oruç tuttuğunu bildiği için demiş oğlum bişey olmaz sen tutmaya devam et senin niyetin temiz filan.Bunu duyan Temel rahatlamış o gecede sahura kalkmış sabah uyanmış bu seferde karnı zil çalıyor.Bir dilim ekmekten bişey olmaz demiş atmış mideye oruca devam etmiş.Yine akşam olmuş kahvedekiler Temel'in bugünde oruçlu olmasına şaşırmışlar tabi.Neyse bizim Temel yediği ekmeğide gitmiş Hoca'ya anlatmış.Hoca şevki kırılmasın diye bişey olmaz sen tutmaya devam et filan demiş.Gece yine sahura kalkmış.Niyet etmiş yatmış sabah yine çok acıkan Temel yarım ekmeği götürmüş sonra oruca devam etmiş.Akşam kahvede oruç açarken arkadaşları hayretler içersinde sormuşlar ya Temel Maşaallah sen bu sene bayağı bi gayretlisin demişler.Temel demiş ki vallahi arkadaşlar tam kafama göre bi Hoca buldum en sonunda demiş.........

cevdet

Üye
Allah Razı olsun kardeşim bayağı güldüm :) :)

NehiR

mütebessim :)
Ce: Temel Oruçlu

teşekkürler melda..Allah doğruyu söyleyen hocalarla karşılaştırsın bizi...

ebrar))

Paylaşımcı
Ce: Temel Oruçlu

Ayy çok teşekkürler melda çok komikmiş:O :clap2: