Tembel ve uyuşukların Bahaneleri 3 | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Tembel ve uyuşukların Bahaneleri 3

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
İhvan Üyesi
Katılım
24 May 2010
Mesajlar
2,117
Puanları
0
Yaş
28
Tembel ve uyuşukların Bahaneleri 3

Treni Kaçırdık - Zaman Değişti


Evet bazılarının sakız gibi ağızlarında geveledikleri bu: 8221;Biz tireni kaçırdık. Bizden iş geçti.yeni yeni şeyler çıktı ve zaman da değişti8221; Bu kuyuya düşenler azımsanacak gibi değil. Hem de, onlar, sanki bu bahaneler onları Allah8217;ın azabından ve gazabından koruyacakmış gibi bir pişkinlik içinde oluyorlar. Hatta bu denli hezeyanlarla kendilerini avutanlar bununla da kalmıyor, 8220;Bu zamanda ibadet mi olur, örtü mü olur, cihad mı olur, iyiliği emretme-kötülükten sakındırma mı olur efendim! Bu çağ bilgi çağı artık.8221; gibi safsatalarla başkalarını da ayartmaya, saptırmaya yelteniyor. Aslında bütün bunlar Allah-u Teala ve gönderdiği dine karşı sorumsuzluktan, anlayış kıtlığından ve vicdanlarının taşlaşmasından kaynaklanıyor.
Malik bin Dinar diyor ki;
Müminlerin kalpleri ibadet, adalet, merhamet gibi amel-i salihlerle coşar; asi ve sapıkların kalpleri ise isyan, tuğyan, içki, kumar, zina, gurur gibi kötü amellerle rahatlar. Ayrıca Allah-u Teala yaptıklarınızı da, düşündüklerinizi de görüyor ve biliyor. Şimdi kendinize bakın ve muhasebenizi yapın. Hangi konumdasınız? Allah (c.c.) nin rahmeti üzerinize olsun!
[1]

Eğer kimin kalbinde hayır varsa ve de ahiret düşüncesi bulunuyorsa Allah8217;ın dini için nasıl hizmet edebileceğini kesinlikle bilecek ve yapacaktır. Hem de en güzel şekilde !
Dualarınızı bekleyen

A.Metin GÜLTEKİN


ALINTI

[1] Kitab-üz-Zühd: El-İmam Ahmed: 451

 
Üst