Tek Delil Kur´an Diyen Kac Alim Var?

ALI25

Kıdemli Üye
Sadece kur´an-i kerim i delil kabul eden kisi olarak alim gibi alim kac tane var misal olarak ilkönce türkiye den olarak dan.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
tek delil Kur an diyenler, müslüman görünümlü, münafıklardır.... İslam Bir bütündür.... Yalnız Kur an diyerek, Peygamberi ortadan çıkarmak gibi, münafıklık taşımaktadır, bu fikirler...

ALI25

Kıdemli Üye
tek delil Kur an diyenler,müslüman görünümlü,münafıklardır.İslam Bir bütündür.Yalnız Kur an diyerek,Peygamberi ortadan çıkarmak gibi,münafıklık taşımaktadır,bu fikirler.
Eline saglik yazmis oldugun bu yazi icin sen sag ol Abdullah Birisi.

çelebiler

Kıdemli Üye
Eline saglik yazmis oldugun bu yazi icin sen sag ol Abdullah Birisi.

Saf mısın sen kardeşim?yalan söylüyor bunun bile farkında değilsin.

Baksana Kuran'a Resul Muhammed ve tüm resuller sadece Allah'tan gelen bilgilere uymamış mı sadece Allah'tan gelen bilgilerle uyarmamış mı?
Bu yalan söyleyen kişiye,bunu sormak aklına gelmedi mi?Sorsana tüm peygamberler de "münafık"mıy mış?

adams77

Kanalizasyoncu
Bunlar hangi dünyada yaşıyorlar bilemiyorum. Daha kuran 'dan haberdar değiller ki?

adams77

Kanalizasyoncu
tek delil Kur an diyenler, müslüman görünümlü, münafıklardır.... İslam Bir bütündür.... Yalnız Kur an diyerek, Peygamberi ortadan çıkarmak gibi, münafıklık taşımaktadır, bu fikirler...

Bunu yazabildiğine göre üzerinde halen pislik mevcut demek, biraz daha çabala abdestini düzgün al.

ALI25

Kıdemli Üye
Saf mısın sen kardeşim?yalan söylüyor bunun bile farkında değilsin.Baksana Kuran'a Resul Muhammed ve tüm resuller sadece Allah'tan gelen bilgilere uymamış mı sadece Allah'tan gelen bilgilerle uyarmamış mı?Bu yalan söyleyen kişiye,bunu sormak aklına gelmedi mi?Sorsana tüm peygamberler de"münafık"mıy mış?
Ordan bakinca bir saf a mi benziyorum kardesim abuk suluk yazmayin vede benide burdan yazdirmayin.

Adam birsey yazmis ve de sag ol dedin nede olsa bir paylasim da bulunmus ve varmi baska bir sorun olarak orda da.

Sen galiba kendini zeki ve bilgin saniyorsun ben gönüllere yatani bilemem veya kisinin bir sey de ki niyyetini de ilk hetab da.

ALI25

Kıdemli Üye
Bana gecip akil ve mantik yapmayin delil getirin ortaya koyun ´ve bir misal olarak deyin ki kur´an kerim bak yüzlerce ve ya binler meseleyi almis ortaya acik ve kesin bir sekilde koymus gibi seyler deyin.

ALI25

Kıdemli Üye
Sizler en iyisi iyi bir ilim tahsili görün benim acimdan böyle sizelere dair cünkü ilminiz yetmiyor ve de bir eksik kaliyor.

ALI25

Kıdemli Üye
Sen ve sizler gibi kisiler bu Zaman´a hadar ne deniz veya neler yaptiniz bu zaman kadar nasil geldiniz.

Benim acimda galiba bundan birkac sene önce sine kadar ehli sünnet iken simdi de gecmis kur´aniyyuncu olmussunuz.

ALI25

Kıdemli Üye
Ben bir ehli sünnetim buna göre demek ve de konusmak isterim bu cercevenin de disina cikmak istemem ve cikan kisilerle de bir isim olmaz benim acimdan bu ayni zamanda bir esas olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Kim ne diyorsa buna vururum uygun ise alir kabul ve de tasdik ederim ve benim acimdan makul ve makbul vede muteber bu olur acikca ve kesin bir sekil de bildigim ve düsüncemde bundan ibarettir.

ALI25

Kıdemli Üye
Bak en iyisi sen ve de senin gibi böyle olan kisiler bana yazi yazmasinlar sizlerlen br münazara da yapilmaz ve misal olarak bizim oglan bina olur döner güne okur olur.

Sizler dönüp durup eski bir plak gibi ayni seyi bir tekrarlayip duruyorsunuz.

ALI25

Kıdemli Üye
Ilim iste böyle insana yazi yazdirir 22 sene din konusundaki kitablari okursan sen de ister istemez böyle bir yazi yazarsin ve cok sukur yüce rabbime.

adams77

Kanalizasyoncu
Sen hangi dünya da yasiyorsan o dünyada bunlarin hepsi senin gibi yasiyorlar var mi baska bir soru veya merak da olsun.

canım abim dünya size ne söylüyor siz ne yapıyorsunuz? biraz okuyun okuyun bir tek okuduğunuz nakiller onlarda sağlam değil

çelebiler

Kıdemli Üye
Ilim iste böyle insana yazi yazdirir 22 sene din konusundaki kitablari okursan sen de ister istemez böyle bir yazi yazarsin ve cok sukur yüce rabbime.
Muhterem ben 15 yaşımdan bu yana 30 senedir okuyorum o kitapları.

Hep çokluğa sığınıyorsun farkında mısın?

Allah çoklukla övünenleri yeriyor.

ALI25

Kıdemli Üye
canım abim dünya size ne söylüyor siz ne yapıyorsunuz? biraz okuyun okuyun bir tek okuduğunuz nakiller onlarda sağlam değil
Benim okudugum nakiller saglam degil ise kimin nakiller saglam ki acik ve kesin bir asikar olarak ortada dir.

ALI25

Kıdemli Üye
Muhterem ben 15 yaşımdan bu yana 30 senedir okuyorum o kitapları.

Hep çokluğa sığınıyorsun farkında mısın?Allah çoklukla övünenleri yeriyor.
Bana gecmis akil ve Mantik yapiyorsun getir kur´an her seyin hal olup ortaya konulduguna dair ve alip onu kabul edip tasdik edecegim var mi var ise sayet delil isterim böyle bir seyde.

Sizler benim acimdan konus konus ancak bir laf karabaligi yapiyorsunuz.

Bu zamana kadar size o Kadar da yazdim daha da anlamadiysaniz ben de ne yapayim.

15 yasinda dan beri okuyabilirsin iyi o zaman kac yüz kitabi basindan sona kadar okudun bitirdin ve ne gibi bir cesit olarak kitablari okudun.

Bana laf orda yetisirip durma delil getir güne diyorum varsa delil gibi birsey olarak yukaridaki yazdigima dair koy ortaya da hepimizde görelim vede bilenim.

ALI25

Kıdemli Üye
Allah coklukla övünen yermesi nerde ve de ne icin bir bak istersen degil mi bu bundan bizim amacimiz onun vermis oldugu nimeti demek ve ona bir sukur etmek icin bizzat acizane tarafimdan gündeme gelmistir ve güne de hamd olsun alemlerin yüce rabbine.