Tek başına Umre.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bildiğiniz gibi daha önceleri turist vizesi ile gidip umre yapamıyordunuz.

Suudi Arabistan hükümeti artık bunun önünü açtı, vize alarak tek başınıza gidip Umre yapabilirsiniz.

Bunun ne faydası olabilir. İlk etapta aklıma gelenler:

1- Kafile ile gidişlerde ödenen fazla ücretleri ödemek zorunda kalmazsınız. Tek başınıza umre daha ekonomik olabilir.

2- Kafileye bağlı kalmayacağınız için Mekke'de Medine'de istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Belirli aralıklarla Mekke'ye Medine'ye geçebilirsiniz.

3- Kafileye bağlı kalma stresi ve zaman baskısı olmayacağı için ibadetlerinizi daha bir huşu içinde yerine getirebilirsiniz.

Olumsuz yönleri neler olabilir:

1- Bir kere Umre nasıl yapılır bunu bilmeniz gerekir. Umre yapmayı bilmiyorsanız kafile ile gitmeniz uygun olacaktır.

2- En azından derdinizi anlatacak kadar İngilizce yada Arapça bilmeniz gerekir.

Detaylı bilgi için alttaki videoyu izleyebilirsiniz:

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Tecrübesi bilgisi olan kafa dengi bir kaç arkadaş bir araya gelip Umre yapabilirsiniz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Abi tek basina arapca yoksa otel ayarlamak ve fiyat tutturmak daha zor olabilir.
Bildigim kadariyla tur sirketleri umreci basina 100-200 euro arasi kazaniyor. 14 kiside bir de bedava ucak biletleri var ama bu extra.
Allah gidenlerin goturenlerin gitmek isteyip gidemeyenlerin ecrini misli misli versin.

Hakperest

Kıdemli Üye
umre parasını zalim ortakları krallara vereceğinize mazlum Filistine verin..
bu sene hac için ihtimal doğdu, olaylar patlak verdikten sonra gitme ihtimalini eledim. (önceden gitmişliğim var, yoksa farzı yerine getirmeye çalışırdım muhtemelen)
krallar İsrail'e destek verdiği sürece tekrar gitmeyi düşünmüyorum..

bir çadırcık alın içinde uyuyun otel şart değil bence. hindistan Pakistan bir sürü hacı hep böyle yapıyor :) yada yataklı bir minibüs falan da olur.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @ihvanistanbul üstadım.

Otel işi fiyat işi en kolay olanı.

Videoyu izlediyseniz bir uygulamadan bahsetti Kerem GÖK. Bu uygulamayı telefona kuruyorsunuz, uygulamanın Türkçe dil desteğide var.

Mekke'de Medine'de Cidde'de otellerin listesini fiyatlarını gösteriyor. Siz istediğiniz oteli fiyatı beğenip online yer ayırtıyorsunuz.

Selam ve dua ile.