Tavada Börek yahut Tava Böreği:)

uykusuz

Kıdemli Üye
Tavada Yufka Böreği

dsc00615 (1).jpg

Malzemeler:

- 1 adet yumurta
- Birkaç yaprak yufka
- Biraz süt
- 1 su bardağı sıvı yağ

Yapılışı:

Yumurta, sıvı yağ ve süt çırpılır. Tava yahut tepsi yağlanır üzerine bir yufka serilir içine hazırlanan karışımdan dökülür ardından yufkalar parçalanır ve gelişigüzel tepsiye(tavaya)
serpiştirilir. Tekrar hazırlanan karışımdan dökülür tekrar yufka parçacıkları yaydırılır tepsinin ortasına gelince arzuya göre peynir maydonoz karışımı yahut patates vs konulur tekrardan hazırlanan karışım dökülür ardından yufka parçacıkları serpilir. Bu işlem yufka bitene kadar tekrarlanır. En son işlem tava ya da tepsiye serilen yufkanın kenara taşan kısımlarını tepsinin içine doğru almak ve üzerine aynı ilk yufka gibi bir yufka sermek. Ve son olarak serdiğimiz bu yufkanın üzerine artan karışım sürülür.İsteğe göre çörek otu ve susamla süslenir ve fırına verilir... Vee böreğimiz kızardığı zaman servis yapılır..Afiyet olsun:)

Not: Sonunda bugünü de gördüm ben ve börek yapmak:)

Tavada yapmak daha pratik tavsiye olunur:) Susam vs atmadan kısık ateşte kahvaltılarda kolaylıkla hazırlayabilirsiniz:)

uykusuz

Kıdemli Üye
@leyl!fer dostum bak tarif işte:)

uykusuz

Kıdemli Üye
@salimabi artık börek diye başını ütülemeyeceğim:D

Leylifer

Kıdemli Üye
@uykusuz dostum hafif yaktığını neden yazmadın :) başlık tavada hafif yanmış börek olmalıydı :) :p

uykusuz

Kıdemli Üye
@manifesto benden bu performansı bekler miydiniz?:D

uykusuz

Kıdemli Üye
@redyellow abi inanabiliyo musunuz ben börek yaptım:D

Leylifer

Kıdemli Üye

dost dediğin acı söyler dediler bizimki acılar söyler oldu:D tek sebep sensiz börek yemem de mi itiraf et:p

dost dediğin acı söylemez acıları tatlı söyler dostum :) ben birşey söylemedim haklısın abi dedim sadece :) bensiz börek yemen tabii ki tek sorun :p

Leylifer

Kıdemli Üye

dost dediğin acı söyler dediler bizimki acılar söyler oldu:D tek sebep sensiz börek yemem de mi itiraf et:p

dost dediğin acı söylemez acıları tatlı söyler dostum :) ben birşey söylemedim haklısın abi dedim sadece :) bensiz börek yemen tabii ki tek sorun :p

alanyali07

Kıdemli Üye
Tavada Yufka Böreği

dsc00615 (1).jpg

Malzemeler:

Not: Sonunda bugünü de gördüm ben ve börek yapmak:)

Tavada yapmak daha pratik tavsiye olunur:) Susam vs atmadan kısık ateşte kahvaltılarda kolaylıkla hazırlayabilirsiniz:)

Ne diyeceğimi bilemiyorum :)
önce inanmadım yok dedim uykusuz şaka yapıyor dedim,ama gerçekmiş :p
yemek konusundaki bu aşama kaydetmelerin foruma altın harflerle yazılacak cinsten @uykusuz . :)

ellerine sağlık ,çok lezzetli görünüyor buradan, nam nammm :)

uykusuz

Kıdemli Üye
Ne diyeceğimi bilemiyorum :)
önce inanmadım yok dedim uykusuz şaka yapıyor dedim,ama gerçekmiş :p
yemek konusundaki bu aşama kaydetmelerin foruma altın harflerle yazılacak cinsten @uykusuz . :)

ellerine sağlık ,çok lezzetli görünüyor buradan, nam nammm :)

@alanyali07 abi tarif bana ait ama resim bana ait değil:D