Tasavvuf'a Sahih Yaklaşım Nasıl Olmalıdır?

spesifik

آزادی قید و بند
Tasavvuf ve tarikat yoldur...

Hedefe giderken yol edinmek zorunda insanoğlu..Hatalar olabilir,günah dahi olabilir çünki bizler insanız...
Videoyu izlemedim... Nasıl ki şeriat devlet deyince akla silahlanıp topyekün kendi fikrine zıtları öldürmek gibi bir yanlış sadır oluyorsa tasavvufu top yekün ötelemek o derece yanlış...

Tarikatın içerisinde bulunanlar ne dediğimizi anlıyorlar..Neye itiraz ettiğimizi anlıyorlar
el vermek böyle bir şey , yemin edilmiş el verilmiş aksini söyleyemezler ne yazık ki...

Kaptan

Mecra Yazarı
Tasavvuf ve tarikat yoldur...

Hedefe giderken yol edinmek zorunda insanoğlu..Hatalar olabilir,günah dahi olabilir çünki bizler insanız...
Videoyu izlemedim... Nasıl ki şeriat devlet deyince akla silahlanıp topyekün kendi fikrine zıtları öldürmek gibi bir yanlış sadır oluyorsa tasavvufu top yekün ötelemek o derece yanlış...

Tarikatın içerisinde bulunanlar ne dediğimizi anlıyorlar..Neye itiraz ettiğimizi anlıyorlar
el vermek böyle bir şey , yemin edilmiş el verilmiş aksini söyleyemezler ne yazık ki...
Sen bari soyleme bunlari mubarek.

Evet ilk bakista insani gozukuyor, birlestirici olmak, toptanci olmamak vs. ama kazin ayagi hic de oyle degil.

Tasavvuf bilgi temelini neye dayandirir? Allah'in insanlarla iletisim kurdugu tezine yani KEŞFİ bilgiye. Yani Allah'in hicbir vasita olmadan bilgiyi Şeyhin kalbine ilka ve ilham etmesine. İslam'da boyle birsey olabilir mi?

İste zoka boyle yutturuluyor. Boyle bir tezi hangi seyh istemez yahu, artik meydan senin istedigin gibi at kosturabilirsin, seni tutana ask olsun.

-Bunu bana Allah ilham etti

Hadi sıkıyorsa itiaz et bakalim.

Sadece bu mu, elbette degil ama sadece bu bile Tasavvuf'u reddetmeye yeter de artar bile.