tartışma isteyenler bekleyin

evet şimdilik iki konu hangisi ağır basarsa onu açalım

• islamda kadın

Oy: 9 81.8%
  • islamda hurafeler

Oy: 2 18.2%

• Kullanılan toplam oy
    11

kul emir

Profesör
evet arkadaşlar türk milleti olarak tartışmacı bir yapımız var baktım ki yapılan tartışmalardan sonuç alınamıyor bende şöyle bir şey düşündüm bir konu bulalım ve o konu hakkında tartışalım herkes fikrini söylesin yanlız bu konu kesinlikle islami olmalı ve kesinlikle okuyanın bundan birşeyler kapması gerekli arkadaşlar kesinlikle siyasi olmamalı ve herhangi bir kişi yada kişiler tartışmada karalanmamalı varsa fikri olan buyursun aklımda birkaç konu var ama yinede sizinde fikirlerinizi almak istedim
tartışmayı pazar günü ekleyeceğim inşallah kilitlenmez diğerleri gibi :)

A

ada

Guest
tartışmalar atışmaya dönüşmezse eğer güzel bir fikir

kul emir

Profesör
ben bir kaç konu belirledim
mesela islam dini ve hurafeler olabilir
sitede bana baya karşı çıkılan bir konu vardı islamda kadın olabilir
sizde bir kaç fikir öne sürün birini belirleyip başlayalım öle bir birimize sataşmakla tartışma yapmış olmuyoruz ama ricam tartışmaya katılacak arkadaşlar tartışma kurallarını okusun bir yerlerden bulun yada ben siteye eklerim

Zeynep Özmen

Kevok_84
zaten en önemli nokta burda fikirleri değil kişileri tartışıyoruz

şevin

Üye
Evet islamda kadın konusu olabilir. Kadının çalışma hayatı ve tesettürü gibi...
ayrıca bende geçen gün müzik dinlemek konusunda çok eleştirildim. Bence arkadaşlara soralım islamda kabul etmedikleri konular varsa buyursunlar konuşalım. Hadis ve ayetlerle açıklayıp konuşuruz inşaAllah.
selam ve dua ile...

Zeynep Özmen

Kevok_84
şevin' Alıntı:
Evet islamda kadın konusu olabilir. Kadının çalışma hayatı ve tesettürü gibi...
ayrıca bende geçen gün müzik dinlemek konusunda çok eleştirildim. Bence arkadaşlara soralım islamda kabul etmedikleri konular varsa buyursunlar konuşalım. Hadis ve ayetlerle açıklayıp konuşuruz inşaAllah.
selam ve dua ile...

aslında şu olabilir günümüz şartları ve kadının çalışması doğru buluyormusunuz bunu?

kul emir

Profesör
zaten bu islamda kadın konusuna giriyor genel düşünelim tesettürden eşitliğe çalışmaktan ev hayatına kadar...

şevin

Üye
nurfer' Alıntı:
aslında şu olabilir günümüz şartları ve kadının çalışması doğru buluyormusunuz bunu?
Peki Tartışma konumuz bu olsun ama ayrı bir başlık altındamı olsun yoksa bu sayfadamı konuşalım?

kul emir

Profesör
hayır belki daha orjinal fikri olan arkadaşlar olabilir bekleyelim pazar günü tartışma konusu açılır ama burada olmaz sanırım kural ihlali olabilir :)

S

SaLtan

Guest
güzel bir konu inşallah ritmini tutturuz bu başlığın.bizim toplumuzda istismari kolay olduğu için hurafelerde kolay yayılıyor.ne dersiniz.bence köklü bir bilinç ve birlik anlayışımız olmadığı için.toplum olarak duygusalız ve benliğimiz bizden neredeyse bizden olmayan her şeye açık.o zaman, hurafe sadece din de olacak diye bir kaide de olmamalı,tamamen kültür ve kültürü oluşturan hatta kemikleştiren belirsiz yasa ve empozelerle oluyo.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
yıllardır tartıştık da ne oldu?
hiiiiç.
bence, boş yere tartışarak, birbirimizin kalbini kırmayalım.

kul emir

Profesör
burada amaç biraz da tartışmayı tartışmak evet konuyu serbest kürsüye açıyorum hayırlı olsun ama lütfen kuralları okuyalım konu islamda kadın inşallah sonrada hurafeleri tartışırız

kebîkec

İhvan Forum Üye
2006 dan bu yana 12 yıl geçmiş. İyi saatte olsunlar yorum yazmasa bu konu yeniden ortaya çıkmazdı. :(