Tarikatlar/Mezhepler Neden Güncellenmek Zorunda?

talib

Kıdemli Üye
Tarikatlar zaten güncelleniyor. Zira insan değişiyor. İnsan haddi zatında değişiyor değil. Ama onun vasıflarına etki eden dış etkenler değişmekte. Tasavvufta bu zamanda hizmet ön planda şu an.

ilke

Paylaşımcı
https://www.youtube.com/watch?v=dO3xgYsAHjk

Tarikatlar/Mezhepler Neden Güncellenmek Zorunda?

Merak edip youtube sayfasını açtım ! Karşıma çıkan konuşmacı en önce kendisini güncellemiş (!!!) ve sünnet sakal yerine, yahudi sakalı -keçi sakal- bırakmış ! E tabidir ki, videonun sonunu getirmeden kapadım!
Ne günlere ve sözleri dinleneceklere kaldık! Neuzubillâh = Allah Korusun !

Emnylmz

Üye
Selamın aleyküm bir sorum daha doğrusu bende büyük sıkıntı olan sorunum var
Akraba vasıtasıyla yaşlı bir dedeyi sadece telde konuşarak tanıdım ve bana ders verdi kadiri tarikatı na bağlanmak istedim vazifemi çok güzel yapıyordum takı bana bu yoldan vazgeçersen darbe alırsın bizim attığımız çizgiyi haşa Allah bile kaldıramaz dedi daha sonra tarikatta nikah kıyıldı aramızda namahrem yok dedi ben seni soyar banyoya sokarım sende beni soğudum böyle bir şey olabilir mi Allah rızası için beni aydınlatın seyh haram degilmi böyle bir şey nasıl olur yazacak biryer bulamadım buraya yazdım yardım istiyorum

Hakperest

Kıdemli Üye
Akraba vasıtasıyla yaşlı bir dedeyi sadece telde konuşarak tanıdım ve bana ders verdi kadiri tarikatı na bağlanmak istedim vazifemi çok güzel yapıyordum takı bana bu yoldan vazgeçersen darbe alırsın bizim attığımız çizgiyi haşa Allah bile kaldıramaz dedi daha sonra tarikatta nikah kıyıldı aramızda namahrem yok dedi ben seni soyar banyoya sokarım sende beni soğudum böyle bir şey olabilir mi Allah rızası için beni aydınlatın seyh haram degilmi böyle bir şey nasıl olur yazacak biryer bulamadım buraya yazdım yardım istiyorum

Haramlar bellidir kardeşim
Ayrıca attığım çizgiyi Allah kaldıramaz demek alenen şirktir.

alanyali07

Kıdemli Üye
aleykum selam.

birkaç senedir böyle sapkın bir tarikat akımı başladı. üveysilik adı altında yayılıyor..
kadirilik felan da deyip güya meşruiyet kazanmaya çalışıyorlar.. ne üveysidirler ne kadiridirler.. şarlatanın tekidirler..
bahsettiğiniz türden durumları başka zamanlarda yerlerde de duymuştum..
zaten telefondaki kişinin körpe cahil birisi olduğu anlaşılıyor.
Allahı alçaltıp kendini yücelten böyle kişiler şeytanın kardeşleridir.. aman dikkat..

ilke

Paylaşımcı
Önce körpe beyinlerden Ana-Babayı dinlemeyi ve sonra da Rabbimizi ve Peygamberimizi devreden çıkarıp yıllarca güya "Risale-i Nur'un Cadde-i Kubrasından" yürüdüklerini söyleyenler acaba nasıl bir güncelleme içinde idliler ki, bunlara 15 Temmuza kadar bir ses çıkarılmamıştı !