Tarikat liderleri birbirine girdi

talib

Kıdemli Üye

Garip bir cümle ve zihniyet.

Ne yani, ikisi de ehli tarik diye tamamen aynı şeyleri düşünüp, aynı şeyleri mi konuşmaları lazım? Tarikat bu kadar sığ mı sizce? Soru sormak için sormadım tabi. Cevabı gereksiz.

Sanki her hadis alimi aynı şeyi söylüyor, her müfessirin elinden aynı meal ve tefsir çıkıyor.

Her ne kadar esprili de yaklaşılsa olaya, maalesef uzak kesimlerin bakış açısı bu. Dine uzak olanların her türbanlıyı aynı zannetmek istemeleri gibi.

Hakiki tarikat bu zamanda pek kalmadı. Çoğu halife ayarında insanlar ile gidiyor çok şey. İmana hizmet ediyorlar daha çok.

talib

Kıdemli Üye

Böylesi tiplere üzülmüyorum daha. Müslümana it diye hakaret eden tipler... Bu nasıl ahlak, bu nasıl bir müslümanlık.

"İkisi de ehli müslüman mı?
İkisi de ehli müslüman iseler aynı şeyleri düşünecekler/düşünmek zorundalar."

Yani olmamış bir şey 1400 yıldır. Sahabeler de dahil. Amaç aynı olur ama aynı olmamış hiçbir zaman düşünceler, fetvalar.

Neyse, sizin derdiniz müslümanlarla. Derdi müslümanı tekfir etmek, aşağılamak, keşke herkes cehenneme gitse diye bir düşüncede olanlara ne denilebilir. Kendi hayal aleminizde herkesi cehenneme atın bakalım, hüküm günü yakındır.

Ne Cübbeliyi tam anlamı ile tasvip ederim, ne şeyh olduğunu iddia eden o şahsı. Şeyhliğini de bilemem, ne kabul ederim, ne inkar ederim. Şeyhlik verilir iken orada değildim. Yalnız ikisi için de ne it derim, ne de onlar cehenneme gitsin diye kendimi paralarım.

ömerusta

Kıdemli Üye
bunlar rın davası islamı yaymak falan değil kuyruk toplamak kemik kavgası bunlara it demek ite hakaret olur sizize gelince sizde gocunun çünki sizinde şeyhiniz var

talib

Kıdemli Üye
bunlar rın davası islamı yaymak falan değil kuyruk toplamak kemik kavgası bunlara it demek ite hakaret olur sizize gelince sizde gocunun çünki sizinde şeyhiniz var

Birilerini hakaret ederek kendini göstermeye çalışıyorsun sadece. Yazık diyeceğim ama kimi cemale erecek kimi celali bulacak.

ihvanistanbul

AkhenAton
@talip agabey bos koy gitsin. Ardinda 100 kopek havlatmayan kurt kurttan sayilmaz. Tarikatlar aleyhine Konussunlar dursunlar bunlardan birisinin putu yarin tarikati ovse en buyuk murid o olur. Oburunun kendi nefsi put...

Kaçak

Yeni
Konu gereksizdi, tekfir imaları daha daha gereksiz ...

ömerusta

Kıdemli Üye
mehmet kardeşim sizin paylaştığınız ne ki bunların ne uçması ne kaçması biter bunlar put peresten daha tehlikeli put perest ben put perestim diyor bunlar ise müslüman olduğunu söylüyor