Tam Arkasındaydım, Sanki Huzurdaydım....

ÇiLe-i AşK

Asistan

np27lt3jg2.gif

Kursumuz kutlu dogum programı düzenleyecekti.Ve hepimiz öyle heyecan doluyduk ki cünkü O'nun(s.a.v) dogumunu anlatacaktık....
Hocamızın verdigi haberden sonra hicbirimiz yerimizde duramaz olmustuk.Sakal-ı Serif'de programımıza davetliydi ve gelecekti...
Cok uzun ve yorucu calısmalardan sonra O gün gelmisti.Hepimizde bir endise, stres ve korku...Acaba onu layıkıyla anlatabilecekmiydik,acaba kalabalık olacakmıydı,acaba salonu maneviyatla doldurup tasırabilecekmiydik Allah'ın izni ile...
Ve sonunda basladı...Cıktıgımızda gördüklerimize inanamadık öyle güzel öyle duygulandırıcıydı ki salon dolup tasmaktaydı...300-400 kişi kapasiteli cami salonuna tamı tamına 600 kişi gelmişti...
Sunus yapıldı,şiirler,piyes konusmalar derken icerideki konusmalara kulagım takıldı geldi diyorlardı sakal-ı serif geldi...
Birden kendi konumu okumadıgımı farkettim.Sıra bana geliyordu biraz hazırlanayım derken bir baktım sahneye cıkarılıyor.
Sakal-ı Şerif sahneye cıkarılıyor ve her yer karanlık sadece onun bulundugu yer yesil ısıklandırlmıs...
Yazımı nasıl okuyacaktım bu halde.Ardından artık cıkmam söylendi.Ne yapacagımı sasırmıs bir sekilde cıktım.Saskınlıktan sahnenin kenarına ilişivermişim.görünmüyormusum bile.
Yerimi aldım ama hocamız baslamadan önce Sakal-ı Serif-i ortaya cekmemi ve tam arkasında durmamı söyledi.sanki rüyadaydım ve söylenenleri yerine getiriyordum.
nihayet yazıma basladım;
"Sultan 1.Ahmed Han akıllara durgunluk verecek güzel bir davranısta bulunmus.Sarıgına taktırdıgı sorgucun icine,Peygamberimizin ayak izinin resmini koydurmus ve üzerinede su muhtesem dörtlügü yazdırmıstır:
N'ola tacım gibi basımda götürsem daim,
Kadem-i resmini ol Hazret-i Şah-ı Rasulün
Gül-i Gülizar-ı nübüvvet o kadaem sahibidir
Ahmeda durma yüzün sür kademine o gülün..."
Üstümde öyle bir hal vardı ki sanki huzurda Efendimiz'e (s.a.v) anlatıyordum..
Hocamda farketmis olmalı ki bewnim o garip halimi ;gözlerinden yaslar akarak izliyordu..
Ve bitti.O leziz an bitti.İndim,yerime gectim.Cok cok güzel bir rüyadan uyanmıstım sanki...Heryeri öyle bir gül kokusu sarmıstı ki..O güne kadar duymadıgım bir kokuydu..
Sonuna gelmistik,hocamızla birlikte salavatlar esliginde örtülerini acıyorduk. Sonra sırayla kokladık ve gözlerimize sürdük..
Allah'ım o ne muhtesem bir andı.Sakal-ı Serif halka gösterilirken muhafazasını binlerce kez kokladım kokladım kokladım....
O mübarek örtülerin her naksına dokundum ipeksi yumasaklıktaydı...Öyle güzel duygular bürümüstü ki icimi hic ama hic bitmesin istiyordum..
Her güzelligin oldugu gibi bununda sonu geldi.Arkasında hüzünle bıraktı bizi. Sanki o gün Efendimiz(s.a.v) ziyaretimize gelmis bizimleydi de gün bitince Efendimiz tekrar geri döndü...
üzerinden 6ay gecmis olsada o günü düsündükce hala aynı seyleri hissediyorum..
Allah'ım sana layık kul,Habibine(s.a.v) layık ümmet olabilmeyi nasib eyle bana ve bütün müslüman kardeslerime...
np27lt3jg2.gif

Allah'ım sana layık kul,Habibine(s.a.v) layık ümmet olabilmeyi nasib eyle bana ve bütün müslüman kardeslerime...

amin .

Gül Efendim, gülümse bize… “Gül” yüzünden nur yağsın yüreklerimize… Yalnızız, yılgınız, yorgunuz, âciziz, perişânız, günahkârız, öyle muhtacız ki şefâatinize... Ne olur imdâd eyle bize...
.

amin .

Gül Efendim, gülümse bize… “Gül” yüzünden nur yağsın yüreklerimize… Yalnızız, yılgınız, yorgunuz, âciziz, perişânız, günahkârız, öyle muhtacız ki şefâatinize... Ne olur imdâd eyle bize...
.

AMİN AMİN AMİN..ALLAH(C.C) RAZI OLSUN İNŞALLAH KARDESİM:(