Takvİm Yapraklari

musti1763

Üye
merhaba arkadaşlar...hergün burada farklı farklı takvim yapraklarının arkasındaki yazıları paylaşmaya ne dersiniz.

musti1763

Üye
esma-i ilahiyeden:
MUĞNİ
Dilediği varlığı zengin yapan ve ona muhtaç olduğu şeyleri bol bol veren ALLAH.Zenginlik sadece mal ve paradan ibaret değildir.dilin lezzetli şeyleri bol bol elde etmesi,dil için bir zenginliktir.gözün güzel ve hoş şeyleri görmesi,göz için bir zenginliktir.gönlün sevgi ile dolup taşması,gönül için bir zenginliktir.kısaca bütün duygular ihtiyaçlarını bol bol elde edebilirlerse,bu onlar için birer zenginliktir.hele bütün bu ihtiyaçları gönderenin ALLAH olduğunu bilmek ise,işte asıl zenginlik budur.

musti1763

Üye
22 ocak

FIKRA​
KÖR PİLOTLAR​
Yolcular uçağın yanında otobüsten inmişler.bavullarını gösteriyorlar.bir bakmışlar uçak şirketinin minübüsü yanlarına durmuş.içinden kaptan pilotla yardımcı pilot inmişler.yolcular fena halde şaşırmışlar.nasıl şaşırmasınlar..kaptan pilotun elinde bir beyaz baston kolunda üç noktalı bant.yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması..tasmanın ucunda bir köpek.sağa sola çarparak öyle ilerliyorlar uçağa.günlarden bir naisan değil ama,"şaka herhalde" demiş yolcular ve dolmuşlar uçağa.
uçak pistte hızla ilerlemeye başlamış.yolcuların gözleri camda.uçak hızlanmış.yolcular endişelenmeye başlamışlar.uçak daha hızlanmış.pistin sonu yaklaşamaya başlamış.uçak iyice hızlanmış.bazı yolcular paniklemiş dua etmeye başlamışlar.uçak son hıza ulaşmışbu arada pistin sonunada ulaşmış10 metre sonra betonun bitip çimlerinbaşladığını gören yolculardehşet içinde çığlığı basmışlar.tam o andada kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş.uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiş ve havalanmış.kaptan pilot arkasına yaslanmış,derin bir nefes almış ve yardımcı pilota dönmüş..
"biliyormusun?" demiş."birgün çığlık atamayacaklar ve hepimiz öleceğiz...

MANİ
tandır yaptım terledim
çıktım seyran eyledim
dediler yarin gelir
koçu kurban eyledim

ÇALIŞANLAR,KÖTÜLÜK DÜŞÜNMEYE VAKİT BULAMAZLAR.ÇALIŞMAYANLAR İSE,KENDİLERİNİ KÖTÜLÜKTEN KURTARAMAZLAR. (HZ. ALİ R.A.)

BEBEĞE İSİM
erkek:ALTAY
kız.ÇİSEM

sırlı

Üye
çok güzel olmuş sayfa hayırlı paylasımlar