"TAKVA" flmini seyrettiniz mi?

Takva'yı izlediniz mi?

• evet izledim/beğendim

Oy: 13 16.7%
  • evet izledim/beğenmedim

Oy: 18 23.1%
  • hayır izlemedim.

Oy: 26 33.3%
  • izlemeyi düşünüyorum.

Oy: 21 26.9%

• Kullanılan toplam oy
    78
  • Anket kapatılmış .

ibrahimi

Has Uşak
dün akşam takva filmine gittik de...
siz bir yorumlarınızı yapın izlediyseniz bende sonra yaparım inş. ;)

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

Ortak ben DONDURMAM GAYMAK'a gittim.. iğrenç bi filim.. sakın ola izlemeyin.. full bel altı.. bilseydik böyle olacağını... gerçi kahkahalar hat safhadaydı ama.. ben utandım valla.. neyse..

. TAKVAYI pek övmediler.. ondan izlemek bile istemedim:)

senin yorumların ne ortak.. gidilir mi???

B

BeHReM

Guest
iki filmi de seğretmeyi düşünüyordm.ikincisi iptal artıkta,takva belirsiz
nasıl bir film ki acaba.

yaban_gülü

~N€ST€R€N~
valla Hokkabaza gittiğimde fragmanını izledim. pekte izlenmeye değer bişeye benzemiyodu. :blink: Fragmanı izlerkene utandım. Filmin hepsine dayanamam sanırım. o yüzden gitmeyeceğim..:friends:

ibrahimi

Has Uşak

Ortak ben DONDURMAM GAYMAK'a gittim.. iğrenç bi filim.. sakın ola izlemeyin.. full bel altı.. bilseydik böyle olacağını... gerçi kahkahalar hat safhadaydı ama.. ben utandım valla.. neyse..

. TAKVAYI pek övmediler.. ondan izlemek bile istemedim:)

senin yorumların ne ortak.. gidilir mi???

film mütevazi bir adamın tarikatta sahip olunan ev arsa ve dükkanların kiralarını toplamayla sorumluluklandırılmasından sonra hayatın değişimini anlatıyor...

benim gördüklerim;
Zikir sahneleri abartılmış İslamda aşırılık yotur bildiğim kadarıyla...:)
sanki zikir çekmiyorlar oyun oynuyorlar gibi.
Eğer kurtlar vadisi ırakta ki zikir sahnesini seyrettiyseniz alakası bile yok insana haz vermiyor.
Ve adam kiraları toplarken bir kiracının gündüz vakti içki içtiğini görüyor adamdan parayı almamak istiyor ama tarikattan başka üstdüzey bir adam Allah affetsin diyor sen işine bak :).
Sonra adam banka da kuyruğa girmiyor...Bunlar hep tarikat yaptırıyor tabi.
Ama adamın hiç içi rahat etmiyor...

Sonuç olarak tarikatları bilmeyen insanların gidip de tarikatları yanlış tanıyacağı bir film yani ;) sonunu da bağlamayı becerememişler ama vcd alıp yne de seyredebilirsiniz...

zelal

Asistan
daha izlemedim iyi değil sanırım :)

U

ummuhan

Guest
umutsuz-vaka o sahnelerde abartı yok, çook gençsinizdaha hele biraz yaşlanın bir kaç cemaatle yakınlaşın olayı çözersiniz ilerde... benzer zikirleri izledim ben hatta şeyhin yanındaki o fettan mürid(güven Kırac ın rolü) benzerlerini ne yazık ki tanıdım... dolayısı ile abartı yoktu yönetmmeni kutluyorum ilk kez olduğu gibi verilen bir film çıkmış bu konularda... (Ha yalnız bunların filmi yapılmalı mı o ayrı bir konu)-biliyorsunuz bu konular bizim kırmızı çizgilerimiz - O mürid gerçekten saf ve temizdi, işte malum şeytani konular girince huzuru bozuldu sonuda felç oldu zaten...

Cemaatler ve tarikatlerin bu günkü durumlarına bir bakış aslında bizi rahatsız etse de ne yazık ki çok yerde benzer durumlar var... (Temiz olanı tenzih ediyorum Onlar hepimizce ve Kadir-i Mutlak ca zaten malum) daima temiz olanlara rastlamak duasıyla.....

ibrahimi

Has Uşak
:)

ben rastlamamıştım büyük abla :)))
bilmiyorum bilmediğim şey hakkında da yorum yaparsam yanlışa düşerim ;)
araştırmak lazım zikir hakkında böyle hoplayarak zıplayarak zikir olur mu? :confused1[1]:
ama tabikitarikatler de yanlış düşebilirer ;) çünkü beşer herkez değil mi? ;)

U

ummuhan

Guest
Şimdiii zikir konusu ayrı yani gizli yapanlar vardır sesli yapanlar, hareket halinde ( mesela kurtlar vadisindeki o zikir sahnesinin benzerini de görmüştüm ankarada) ya da halka halinde v.b... tabi zikr hailinde insanların girdiği halet-i ruhiyeye göre şekillenmeleri çok normal zira her insan, farklı yaradılışta, farklı ailelerden geliyor, farklı eğitim almış, farklı çevrede yetişmiş.... v.z çok farklı tezahürler çıkacaktır elbette işte şeyh orada devreye girer görüntü ve hali güzelliğe taşır bilmem anlatabildim mi :)

DJ MESNEVI

Doçent
sonuc olarak kadrilerin ve naksilerin zikir sekilleri farklı bir kadri zikrine katılmıstık yemin ediyorum kendimizden gectik defler bi yandan zikirler bi yandan insan ucuyor o an o atmosferde..

naksibendilerde ise sessiz zikir vardır kalp dili ile yapılır..

filmede gelince henüz bakmadım dabbe 2 ve 3 yoldaymıs biraz korkmak isteyenler varsa tavsiye edebilirim..

ar-af filminede gitmeyin.. müstehcen sahneler var

yada gülmek isteyenler icin 15 aralıkta dünyayı kurtaran adamın oglu adlı film girdi vizyona :O ona gidin..

zelal

Asistan
Arkadaşlar bu filmdeki zikir sahneside Kurtlar Vadisi Iraktakine benziyormu acaba?

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

ortak bu filmi bugun seyretme fırsatım oldu... açıkcası iğrenç bi filim.. yani bana öyle geldi... o zikir sahneleri, rüya sahneleri vs. vs. vs. hiç kimseye tavsiye etmiyorum... aynı umutsuz_vaka gibi cd alıp evinizde seyredin en fazla diyorum.. başka yorumada gerek yok....

zikir sahnelerine gelince.. bu adamlardan adam gibi sahne koymalarını bekliyemezdik zaten.. yani bu filme üç beş belaltı sahne koyabiliyorlarsa... gerisini siz anlayın.. zaten 2 şirketin ortak yapımı bu filim... bunlardan biri yabancı.. bu dikkatimi çekti.. bunu araştıracağım :)

ibrahimi

Has Uşak
valla ortak aynen öyle.
fragmanlarını izlemiştim zaten böyle birşey bekliyordum ama belki dedim olur ya birşeyler yaparlar...
eee eşref ziya kalkar the imam gibi film yaparsa gerisi ne yapsın dimi :))))

sükunet

Asistan
filmi izledim beğenmedim desem yalan olur...bazı tarikatlerin işleyiş biçimlerini ki çoğu tarikat bu şekilde varlıklarını sürdürüyor ve kendi halinde ihlaslı bir kimse iken paranın makamın ve evlenmemenin daha doğrusu sosyalleşmenin muharrem karakteri üzerindeki dejenerasyonunu bir nevi nefsi muhasebesini yapmasını abartıya kaçmadan (gördüğü rüyalar hariç yani onun gördüğü rüyaları bizlerede gösterilmesine gerek yoktu)anlatılmış...güzel olmuş diyebilirim...

ben izledim filmi.bazı sahneleri mesela zikir falan gayet güzel olmuş göz dolduruyordu ama başımızı öne eğdiren sahnelerde vardı tabi. sanki şöyle bi imaj çizilmiş; fazla dinle muhattap olanın sonu kötüdür.(ya da ben öyle çıkarım yaptım)

murat menteş ve tarık tufan izlememeyi öneriyor.

ilayda

Üye
bence cok kotu bir filimdi ve islemi ruh hic yansitilmamisti ve sonuda cok acmaydi

eslem gül

Paylaşımcı
ahlaksızlıkla din furyası almış başınıgidiyor