Türkiye Teröre Teslim Oldu !

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
E. Orgeneral Başer silah bırakmayan terör örgütünün nihai hedefinin Kürt devleti olduğunu söyledi.

695625.jpg

E. Orgeneral Başer silah bırakmayan terör örgütünün nihai hedefinin Kürt devleti olduğunu söyledi.

BBP’nin düzenlediği “Çözüm süreci mi bölünme süreci mi” panelinde konuşan Em. Org. Edip Başer, devletin “şehitler gelmeye devam mı etsin” gibi sözleri kullanmasının yılgınlık ifadesi olduğunu söyledi. Başer, “Bunu dediğiniz an bağımsızlığı kaybetmiş olursunuz” dedi.

Taviz, talep doğurur

Terör örgütü PKK’nın silahıyla varlığını sürdürdüğüne dikkat çeken Başer, “Bazı yerlerde yönetimi de ele aldılar. Eğer siz teröristle masaya oturduysanız bunların talepleri her seferinde artacaktır. Ta ki Kürt devletinin kurulmasına kadar” diye konuştu.

PKK, bekçi köpeği

Yeniçağ Gazetesi'nin haberine göre, PKK’nın iç savaş tehdidinden endişe duyduğunu vurgulayan Başer, “Emperyalist ülkeler, Kürt devletinin kurulması için uğraşıyor. Çünkü, bölgede kendilerinin ve İsrail’in çıkarlarını koruyacak böyle bir bekçi köpeğine ihtiyaçları var” ifadesini kullandı.
BBP’nin düzenlediği “Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi” adlı panele katılan konuşmacılar, sözde çözüm sürecinde terör örgütüne teslim olunduğunu söyledi.

Emekli Orgeneral Edip Başer, terör örgütü PKK ile yürütülen müzakerelere tepki göstererek, bir devletin “Ne yapalım, şehitler gelmeye devam mı etsin” ya da “Analar ağlamasın” gibi sözleri kullanmasının yılgınlık ifadesi olduğunu söyledi. Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) düzenlediği “Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi” adlı panele emekli Orgeneral Edip Başer, Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Tekin ve BBP MKYK Üyesi Ahmet Yelis konuşmacı olarak katıldı. BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karaca’nın moderatörlüğünü üstlendiği panelde konuşan emekli Orgeneral Edip Başer, terörle müzakere değil mücadele olacağının altını çizerek, “Ne zaman terör örgütü silahlarını bırakır devletin güvenlik birimlerine teslim olur, kendi varlığını sonlandırır ancak o zaman müzakere olabilir” dedi.

Muhatap alınmadılar

Başer, İspanya’daki ETA ile İrlanda’daki IRA’nın varlıklarını sonlandırdıklarına değinerek, “Ancak bu süreçte ne İspanya. ne de İngiltere bunlarla müzakere etmedi, muhatap almadı. ‘Ne yapalım şehitler gelmeye devam mı etsin’ ya da ‘Analar ağlamasın’ gibi sözleri ancak ben veya bir şehit annesi söyleyebilir. Ama bir devlet söyleyemez. Bu bir yılgınlık ifadesidir. Bunu dediğiniz zaman artık bağımsızlığınızı kaybetmiş olursunuz. İkincisi gelecek nesillere yeni zafiyetler bırakmış olursunuz” diye konuştu. Edip Başer şunları söyledi: “Çok afedersiniz bir köpek sürüsüne teslim mi olacağız? Bir konuda başarısızlık varsa bu konuda neden başarılı olamadık diye sorgulamalıyız. TV’lerde özellikle bir Türk, Kürt ayrımı körükleniyor. Bu çözüm süreci sayesinde bölgede terör örgütü tamamen hakim duruma getirildi. Kendi valilerini, kaymakamlarını atıyorlar. Siz terörle masaya oturduysanız bunların talepleri her seferinde artacaktır. Kürt devletinin kurulmasına kadar.”

Türkiye’de Türk’ün adı silinmek isteniyor

Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Tekin, çözüm derken karşımıza çözülme çıktığını kaydederek, “Önce insanlarımızı yozlaştırdılar. Türkiye’deki hareketler siyasidir. Etnik bir temele oturtulmaktadır. Kürtçe diye bir dil de oluşmamıştır. Araştırıldığında burada karşımıza Farsça çıkmaktadır.” dedi. Tekin, “Burada niyet Türkiye’nin bölünmesidir. Asırlık şark meselesinde niyet Türkleri Anadolu’dan sürmektir. Maalesef kendilerini İslamcı olarak tanımlayan bazı siyasiler Türk kimliğini de inkar ederek, PKK ile yan yana yürümektedir. Sen hapisteki Öcalan ile neyin pazarlığını yapacaksın? Adam 4 duvar arasında. O kendini kurtarmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı. Tekin, şöyle devam etti: “ABD’nin desteğini de aldığı bir sırada PKK ile çözüm mümkün mü? En son 10 maddelik bir ev ödevinden bahsedildi, PKK, ’hükümet ev ödevini yapsın’diyor. Terörle Mücadele Kanunu’nun kaldırılmasını, Kürt kavramının anayasaya girmesini, anadilde eğitim ve özerklik istiyorlar. Türkiye’de Türk adı silinmek isteniyor. PK, Avrupa’da istediği gibi at koşturabiliyor.Avrupa ülkelerinden destek almasa bunları yapamazlardı. Şimdi kendi hükümetimiz kızdığımız Avrupalılar gibi davranıyor” dedi. Ahmet Yelis ise 2000’li yılların başına gelindiğinde küresel güçlerin Orta Doğu’da yeni bir paradigma geliştirdiklerini öne sürerek, şunları söyledi:

Türkiye duvara tosladı

“Bunda Türkiye’ye de bir rol düştü. 2011 yılına gelene kadar Türkiye, Orta Doğu projesinde kendisine verilen görevde birtakım yollar aldı. Ama küresel güçler Arap Baharı’nın kendi lehlerine gitmediğini gördükten sonra ilk çıkış noktasından Suriye kavşağında ayrıldılar. Böylece Türk hükümetinin politikası da duvara tosladı. Şimdi bölünmenin de ötesinde çözülmeye gidecek bu süreçten dönmeye çalışıyorlar. Çünkü siz bu ameliyatı bir süre sonra durdurmazsanız, bu hasta ölür. Bunu kendileri de gördüler. Lozan Anlaşması’nda belirlenen Türkiye sınırlarını ABD kabul etmemiştir. Onların nezdinde bu sınırlar hala meşru değildi. Büyük devletler planlarını uzun vadeli yaparlar. Bu ülkede yaşayanların birlik ve beraberlik konusunda hiçbir sıkıntıları yok. Ama bu ülkeyi yönetenler, bu ülkeyi, Orta Doğu’yu doğru okuyamıyorlar.”

Bekçi köpeğine ihtiyaçları var

Başer, görevi döneminde kendisine getirilen Mesud Barzani’nin bastırdığı bir Almanak’ta yer alan haritadaki Büyük Kürdistan’ın sınırları hakkında bilgi vererek, şöyle konuştu: “Bunlar hayal deniliyor. Bana göre de hayal ama biz buna müsaade etmeyeceğimiz için hayal. Ama bunu başarabilmek için de gelecekteki tehlikeler görülmeli ve yeterli önlemler alınmalıdır. Terör örgütü liderlerinin zaman zaman yaptıkları iç savaş tehdidinden de ben büyük endişe duyuyorum. Çünkü bu mesele sadece Türkiye’yi ilgilendiren bir mesele değil. Büyük küresel güçlerin eli işin içinde. Batılı emperyalist ülkeler bu devletin kurulması için yıllardır uğraşıyor. Çünkü, Orta Doğu’da kendilerinin ve İsrail’in çıkarlarını koruyacak böyle bir bekçi köpeğine ihtiyaçları var.”

PYD’ye IŞİD tehlikesi yok mu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, panel öncesi yaptığı açılış konuşmasında, Şah Fırat operasyonunu eleştirdi. BBP Lideri Destici, “Kim ne derse desin, Süleyman Şah türbesinin nakli ricattır, geri çekilmedir, mağlubiyettir. İktidarın bunu zafer olarak sunmasının tek amacı ise seçim öncesi oy kaybetmemek. Ama bir gün gelecek Türk mahkemelerinde hesabı sorulacaktır” dedi. Büyük yanlış yapıldığını kaydeden Mustafa Destici, şöyle devam etti: “PKK’nın PYD’nin Ayn-el Arap’a sahip çıktığı kadar Türkiye Cumhuriyeti kendi toprak parçasına ve Süleyman Şah türbesine sahip çıkamamıştır. Neymiş, IŞİD tehlikesi varmış. Onlar kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü yok mu? PKK’ya PYD’ye IŞİD tehlikesi yok mu? Onlar kadar Türkiye’nin gücü yok mu? Terörist başının paçavrasının Türk bayrağının dalgalandığı hiçbir yerde dalgalanmasına müsaade edilmemelidir. Ben o bayrağı oradan indiririm,. Ne oldu da PKK eşittir PYD’diyenler, ne oldu da bugün PKK ile PYD ile iş birliği yaparak operasyon yapıyorlar. Türkiye’nin buna gücü yetmiyor mu? ’PKK eşittir PYD diyenler daha sonra koridor açtılar, peşmerge adı altında PKK’lıların, PYD’lilerin Ayn-el Arap’a geçerek teröristlerin bölücü devlet kurmasına yardım ettiler. Tek başına bu bile vatana ihanet suçudur.”

Kaynak : Habervaktim - http://www.habervaktim.com/haber/407897/turkiye-surecle-terore-teslim-oldu.html

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@levent48

ağabey okumanı rica ediyorum

konuyla ilgili tereddütlerimi, bir Orgeneral'den dinlemeni isterim.

levent48

Kıdemli Üye
@levent48

Yazının büyük bir bölümü Batı'nın Ortadoğu üzerine bilhassa İsrail'in güvenliğine yönelik stratejik planlarını anlatıyor...Katılmamak mümkün değil...Verilen bilgiler ortalama entellektüel birikime sahip herkesin malumu olanın ilanı...

Yazıya devam etmeden Türkiye'nin artık sivrisinekle (PKK) değil bataklıkla(İran-İngiltere-İsrail-Esed) mücadeleye başlayarak sorunun çözümünde ilk defa doğru adım attığını belirtmekte fayda var...Bataklığa karşı tedbir almazsanız son sivrisineği öldürseniz at sineği çıkarırlar karşınıza...

Peki ne yapacağız?..Batıdan sınırsız silah desteği alan "gerilla harbi" marifetiyle halkın arasına karışmış bir örgütle silahlı mücadeleye devam ederek kin ve nefret sarmalını türk ve kürt toplumu üzerinden sonsuza kadar devam mı ettireceğiz?...

Ya da kendi toplumuna kara propaganda yaparak bu damar üzerinden beslenen PKK ile kürt vatandaşlarımızın ayrışmasına yönelik hamleler mi yapacağız?...Meselenin en önemli noktası burasıdır...Çözüm sürecini kürt vatandaşlarımızı kazanmak için devlet aklının bir mekanizması olarak görmemiz gerekiyor...

Bu esnada şımarık çıkışlar elbette olacaktır...Kışkırtma çalışmaları,kalkışma denemeleri olacaktır...Provokasyonlar ile bu süreç sekteye uğrarsa diğer yöntemlerin maliyeti maddi ve manevi daha ağır olacaktır...Sonuç;ister döve döve ister müzakere ile nasıl olursa olsun Türkiye olduğu yerde duracaktır...Geçtiğimiz 30 yıl bunu kanıtlamıştır...

Hülasa şahsen müzakere sürecini bir babanın haylaz evladını terbiye etmeye çalışması hadisesine benzetiyorum...Baba isterse çocuğuna her şekilde yetirse de güç kullanmak yerine güzellikle doğru yola getirmeye çalışıyor...

Aksi durumda ne işbirlikçi Ergenekoncular,ne de paralel unsurlar devlette eski gücünde..."Heronların koordinatlarını değiştirin" diyen içerideki hainler kafasını kaldıramıyor artık...Şayet PKK savaşmayı tercih ederse bu kendi sonu olur...Kürt toplumu da bu travmayla 30 sene daha boğuşmak zorunda kalır...Son "Şah Fırat" operasyonunu TSK'nın yapış şekli en çok kandil'i ve arkasındakileri derin düşüncelere salmıştır her halde...

Bir hususu daha kayda geçirmek lazım...Türkiye önümüzdeki süreçte öyle büyük hamleler yapacak ki PKK bu hamlelerden sonra kendiliğinden pazarlardaki işporta tezgahlarına dönecek...Musul-Kerkük yeni çatışmanın merkezi...
İran-Bağdat-Barzani-Türkiye son kozlarını burada paylaşacak....

ömerusta

Kıdemli Üye
ben terör falan olduğuna inanmıyorum bu devletin istediği bir iştir
üç gün önce güney doğda geldim 15 gün şırnak cizre mardin urfa antep maraş malatya diyar bakır elazı üzerinde dolaştım oradakiler ana doludan daha refah içindeler kayserinin en lüks binası diyarbakırın lüks binasının tufaleti olamaz mardinde koyun eti 15 lira domat portakal 1
lira hepisinin altında jip uyan ey ahmak anadolu insanı uyan senin oy verdiklerin kömür madeni olan cizireye ital kömürü beleş gönderiyor
onlarda bahceye duvar yapıyor kömür le torbaları taş gibi örerek

ömerusta

Kıdemli Üye
kafkas bu senin internetten indirdiğin fiyatlar doğda geçmez kanunda geçmez çay içmek için kahveye vardım içerde siğara içiyorlardı dışarda içtim çayımı bir de polis vardı dışarda çay içen efendi gidip görmek gerekir yerinde gittim gördüm yazdım

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bir devletin temel direkleri ile çeşitli inkılaplar aracılığı ile zamanında bu kadar çok oynanırsa,boyuna kadar lağım içinde kalırsın sonra istediğin kadar pirincin taşını ayıklamaya uğraş.

levent48

Kıdemli Üye
quote_icon.png
Dut_agaci Nickli Üyeden Alıntı
@levent48

......................

Tevafuk bu gün "silah bırakma" çağrısı yapıldı...Şimdi bekleyip göreceğiz...Eğer bir gram akılları var ise zaman geçirmeden gereğini yaparlar....Bu çağrı köprüden önce son çıkıştır...Halen silah bırakmamakta ısrar ederlerse şimdiye kadar görmedikleri hayal bile edemeyecekleri bir operasyonla imha edilecekler...Kimsenin PKK'yı savunacak geçerli bir sebebi de kalmayacak...İşte satranç böyle oynanır...

Muminaga

Yeni
kömür madeni olan cizireye ital kömürü beleş gönderiyor
onlarda bahceye duvar yapıyor kömür le torbaları taş gibi örerek
Aynen öyle..
Şırnak ve Cizre'ye gittiğin yukardaki şu aktardığın izlenimlerinden belli.
O yardımı veren kapıya affedersin .. gibi yaklaşıp, "fakirim perişanım" diyor, kömürü alır almaz torbası 5 TL ye satıyor.
Kapıdan çıkar çıkmaz devletin hükümetin 7 ceddinden başlıyor.
Tıpkı fetocular gibi.
Tek yumurta ikizi gibidirler.

levent48

Kıdemli Üye
@levent48 kardeşim, keşke her şey senin hüsnü zannın gibi olsaydı...

Ağabey büyük gelişmeler olacak gibi görünüyor...Sisi dahi Şark-ul Avsat gazetesi aracılığı ile Katar'dan tam Türkiye'den yarım ağızla özür diledi...Bir şeyler oluyor Ortadoğu'da...Pkk'ya HDP'nin "Silah bırakma "çağrısı da bunun küçük bir parçası...

İki mesaj öncesi Musul üzerinden bir çatışmadan bahsettim...Sanıyorum Türkiye Şah-Fırat ile başladığı yolculuğa Suriye'de eğit-donat işlemi ile Esed'i göndererek , Irak'ta Musul üzerinden İran'a meydanı bırakmamak üzere devam edecek...Suudi arabistan görüşmesinden sonra olağanüstü gelişmeler bekliyorum...

Serasker

Yasaklı
Daha değil
Türk milleti henüz son sözünü söylemeden değil.
Suriye`de üç karış toprağı savunamayip bırakıp kaçanlara bakarak karamsar olmayın. Onlar pkk ile birlikte hesaba çekilecek.

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Ağabey büyük gelişmeler olacak gibi görünüyor...Sisi dahi Şark-ul Avsat gazetesi aracılığı ile Katar'dan tam Türkiye'den yarım ağızla özür diledi...Bir şeyler oluyor Ortadoğu'da...Pkk'ya HDP'nin "Silah bırakma "çağrısı da bunun küçük bir parçası...

İki mesaj öncesi Musul üzerinden bir çatışmadan bahsettim...Sanıyorum Türkiye Şah-Fırat ile başladığı yolculuğa Suriye'de eğit-donat işlemi ile Esed'i göndererek , Irak'ta Musul üzerinden İran'a meydanı bırakmamak üzere devam edecek...Suudi arabistan görüşmesinden sonra olağanüstü gelişmeler bekliyorum...

her şey bir kader amenna,,,

esed ve hüsnü öyle veya böyle israil için bir denge değilmiydi.... sisi, haması teör örgütü ilan etmiş,,, sisinin gelmesi, esedin gitmesi (savaş durumundan evvelini kast ederek) gibi olaylar İsrailin istediği şeyler gibi geliyor....hatta bu saddam ile başladı...

Mısır, israil uşağı birine teslim edildi, tehdit olmaktan çıktı, suriye iç savaşa sokularak, kuzeyde kürt özerk bölgesi meydana getirildi, zaten saddam ile başlayan süreçte, ırakın kuzeyi ayrıldı... büyük israil sınırları içerisinde kalan bölgeler ne hikmetse buralar,,,şimdi sıra İran ve Türkiye de,,, öyle siyasi olaylar meydane getiriyorlarki, hakikatten iti ite kırıdırıyorlar.... belki sizlerle ayrıldığımız nokta şurdan başlıyorki, bizim güneydoğu çeşitli adlar ve yapılanmalarla başlayacak süreçlerle bizden kopartılacak,, Allah buna fırsat vermesin...ve maalesef siyasi irade, buna çanak tutuyor...Bu ülkenin dominant unsuru müslümanların gazı alınarak, ses çıkartmaması da özellikle sağlanıyor...bunun anlaşmasıda siyasi iradenin başının makam ve mevki hırsı yüzünden, belediye başkanlığı zamanında, malgret olbreit ile yaptığı görüşmeden sonra yapıldı...

İnşaAllah ben yanılırım....Rabbim bu vatanı isteyerek veya istemeyerek siyonizme hizmet edenlerden muhafaza buyursun, hayırlı sahipler göndersin...başımızdakilerede feraset versin..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Türkiye teröre galip:

50.000 ölü..!!!

Gel burdan yak..!!!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yok seni dinleyeceğiz:

Türkiye teröre galip: 100.000 ölü

Sen bayağı akıllı birine benziyorsun, kıskandım seni. :) :) :)