suriyeli komutan: İŞİD uluslararası istihbaratın ürünü | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

suriyeli komutan: İŞİD uluslararası istihbaratın ürünü

kilicarslan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Puanları
48
Suriye’nin en büyük muhalif gruplarından Ahrar-u Şam’ın yeni lideri Ebu Cabir Aljazeera Türk’e konuştu.

Bağdadi’nin cemaati zulüm ve sapkınlık müfrezelerinden kurulmuş bir müfrezedir.

Uluslararası isthbaratın işlerinden biridir. Bu oluşum çok geniş ve farklı topluluklardan oluşup farklı görüş sahipleri ve kişileri içermektedir ama çoğunluğu aşırı gitmiştir.

Birçok cahil genci hamasi duygularını kullanıp kendi akidelerine çekmişlerdir. IŞİD, İslami Hilafet, İslami Devlet çağrıları yapıp bu gençleri kullanarak bu oluşuma sokmuştur. Bu gençleri mürted ilan ettikleri Suriye halkının üzerine salmışlardır. Savaşan grupları da mürted ilan etiler ve ‘’Şam Cihadını’’ ifsad ettiler. Bu oluşumla çatışma halindeyiz.

Esasen şu an 3 farklı cephede savaş vermekteyiz. Hem rejimle hem de ifsatçılarla çatışma halindeyiz. Rejimle çatıştığımız cepheler bellidir. Müfsitler ise ikiye ayrılmaktadır. Bir tanesi fitneci olup din adına müfsitlik yapan ve Bağdadi ile sembolleşen hariciler, diğeri ise bu zavallı halka baskı uygulayıp, mallarını evlerini ellerinden alıp onların hesabına yaşayanlar. Bizler bu her iki müfsit grupla imkanlar dahilinde çatışıyoruz. Aslında bizi rejimle savaşmaktan alıkoyacak çatışmalara girmek istemiyoruz.

Rejimle savaş önceliğimizdir. Bu her iki müfsit grupla yaptıkları zulüm ve fesat kadar çatışıyoruz. Elimizden geldiği kadar rejimle savaşı engelleyecek çatışmalara girmek istemiyoruz ama bu her iki gruptan harici ya da bozguncu olsun ufak bir şey sezdiğimiz zaman yüzüne karşı durup bu direnişi bozmasına engel olacağız. Kimsenin bu topraklarda fesat çıkarmasına izin vermeyeceğiz. ..

devamı :
http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/esedin-gitmesi-yetmez
 
Üst