suret ve mana,o hepsinden mada,,

ekvani

Asistan
Avcı ava çıktığı bir vakit bir geyikle karşılaşmış,geyiğin heybeti ve ava münasipliği o kadar cezbetmiş ki avcıyı takılmış peşine.
dağlar senin yollar benim pes etmeksizin av her nereye gitmişise avcı peşinde olmuş,o koştukça oda koşmuş o gittikçe oda gitmiş hiç peşini bırakacak gibi olmadığını anlayınca geyik,durmuş aniden ve avcıya dönmüş;
-ne o istediğin nedir?bir parça etmi ?
-???
-o zaman al demiş
ve vucudundan bir parça kopardığını ona vererek uzaklaşıp gitmiş.
:confused1[1]: :wave[1]:
teşkkürler..

dayi

Profesör
Bir parça et bütün cezbeyi örtmüş...

O bir parça etemiymiş bütün cezbe..

Bak GEYİK uzaklaşıp gitmiş..
Biz teşekkür ederiz ekvani kardeş..:shake2[1]:
HU..

AşK_€r

arabeskçi
yaw....benim aklıma daha farklı bir yorum geldi....ısrarla çalınan kapı birgün açılır....böyle yorumlasam hikayeyi....yanlışmı olur acaba.....?:confused1[1]:

fani

Üye
bence kapı açılmış ama dışarı.hu

dayi

Profesör
yaw....benim aklıma daha farklı bir yorum geldi....ısrarla çalınan kapı birgün açılır....böyle yorumlasam hikayeyi....yanlışmı olur acaba.....?:confused1[1]:

Neden olmasın CAN:)

Tam kapı açılacakken caymasın yanlız İnsan..bir parça ete kanmasın..:D

Evet..bu yorumlar kişinin ZEVKİDİR..aynı yazıyı hepimiz farklı Zevk ederiz..bu olması gerekendir CAN..:)

HU..

talib

Kıdemli Üye
Bir takım haller, olaylar işitiyoruz; Kamil abiler görüyoruz ve o yöne meyledip peşine düşüyoruz. Biz de öyle olalım diye.. O yola baş koyduk diyoruz.. Sonra da deneniyoruz. Bakalım abdiyet için mi yola çıktık yoksa bir kısım manevi haller ve kerametler için mi? Niyetler burda gün yüzüne çıkıyor. Hallere takılan ya orda kalıyo yada tepetaklak gidiyor. Rabbim muhafaza eylesin...

Arifane

Profesör
talip kardeş... bizim orlarda şakir isminde bir ihvan ilk dersini alır. derler ki ona evlat sen öyle bir mektebe dahil oldunki !..bilesin bütün alemde allahı varlığı çalışmakta allahın birliği işlemekte şakir ise büyük bir avcı dersten sonra tesir başlar karşısında allahın varlığı varken ben kimi vururum diye muhasebe başlar arkadaşları bir gün avlanmaya çaığrırlar şakir gitmek istemez ısrar ederler ve onlarla gider. ormanda dolaşırken arkadaşı tavşanı yuvasından çıkarır tavşan şakirin önüne gelir vur şakir diye bağırırlar duğrultur tüfeği bakar tavşanın gözüne ondan bakan o benden bakan o kim kimi vurucak der . başlar bağırmaya tavşanın peşinden kaç şakir koş şakir !...kaçanda o kovalayanda o kim kimi vurcak der ve tüfeğini kırar inşallah bizde tüfeği kırarız bir gün!......

müttaki

Profesör
Hz. Rabia çekilmiş Halvetine... filmlerden seyretmişsinizdir Bağdatın Zenginlerinden biri evlenmek ister onunla.. Rabia Hz.lerine seni seviyorum o yüzden evlenmek istiyorum der...

Rabia Hz.leri sorar neyimi seviyon.. bacaklarımı mı.. keseyimde vereyim sana gözlerimi mi saviyon.. al koparayım da götür..

zengin adam başlar kıvırmaya yok kem küm..

Rabia Hz.leri der sonra.. önce ne sevilir..sevilmeye layık olan nedir git O'nu öğren de öyle gel...

ekvani

Asistan
evet ihvanlar burdaki et kurban eti gibi olabi,lir mi?
onun da eti ve kanı allaha ulaşmıyor,
dediğinizden enladığım o,
yani suret olmasydı mana nasıl anlatılabilirdi ki?
fakat ikisi de onun...

noktacı

Üye
Benim zevkimde biraz farklı kaççak:
Hz.Muhammed miraçtan gelince Ebubekir,Ömer,Osman... sırayla sorar benden ve dinimden razı mısınız?
Hepside razıyız dediler.
Hz. Ali'ye aynı soruyu sorunca , eğer bir yenilik getirdiysen onu ver bana der.

İlim sonsuz bir derya elimizdeki ile yetinmeyip hep daha fazla istemeli, kapasitemizin el verdiği ölçüde ilerlemeliyiz.Bir hadiste de belirtildiği gibi
"2 günü bir olan zarardadır."

ankakusu

Asistan
Bir takım haller, olaylar işitiyoruz; Kamil abiler görüyoruz ve o yöne meyledip peşine düşüyoruz. Biz de öyle olalım diye.. O yola baş koyduk diyoruz.. Sonra da deneniyoruz. Bakalım abdiyet için mi yola çıktık yoksa bir kısım manevi haller ve kerametler için mi? Niyetler burda gün yüzüne çıkıyor. Hallere takılan ya orda kalıyo yada tepetaklak gidiyor. Rabbim muhafaza eylesin...

Talip kardeş Kurbanı kesecek kasap çok önemli.. ehli olmalı ... şayet olmassa kurban mundar olur sonra ...(yanlış yeremi yazdık yaw ).

dayi

Profesör
ankakuşum:)..doğru yer,e ve doğru yazdın:D

HU..

fani

Üye
ağaç var kuru,bir küçük ateş yeter onu yakmaya.bir ağaç var yaş,ormanı yaksan yanmaz fıtrat öyle.kimi ağaç var ortada,yakarsın ama uğraşırsın yanlız bırakmaya gelmez sönüverir.kurbanda kurban gibi kurban olacak..HU

talib

Kıdemli Üye
Zaten şeriatta da öyle değil midir? Kurban olacak hayvanda aranan şartlar vardır. Manevi alemde de bu böyledir.. Herkesin istidatı yoktur bu noktada. Yoksa tarikat herkese vacip olurdu. Sesi duyan gelecek..

izmirli35

Üye
avcı geyiğin bi parça etine değil tamamına talip olması gerekir.
amaç parça değil bütündür
hu..