Şüpheli şahıs ihbarından 'üniversiteli dramı' çıktı

arifan yolcusu

Profesör
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Dergah-ı Mualla
Şüpheli şahıs ihbarından 'üniversiteli dramı' çıktı


Üniversite 2. sınıf öğrencisi Çetin'in, 3 gündür hiçbir şey yemediği ve 10 gündür sokakta sabahladığı ortaya çıktı
Erzincan’da bir işhanının bodrumunda bulunan mescitte şüphe üzerine gece yarısı gözaltına alınan genç için yapılan ihbar bir dramı ortaya çıkardı... Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan “şüpheli şahıs” ihbarının ardından harekete geçen polis, adının Aziz Çetin olduğu anlaşılan ve aranan bir kaçağın eşkâline uyan genci gözaltına aldı. İşte gencin içinde bulunduğu dramatik öykü de bu gözaltı sırasında verdiği ifadede gözler önüne serildi.
ÇOK BAŞARILI
Aziz Çetin’in aslında, Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. sınıfında okuyan ve son derece başarılı notlara sahip bir öğrenci olduğu anlaşıldı. Diyarbakır Bismil nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki üniversitelinin maddi imkânsızlıklar nedeniyle yaklaşık 10 gündür kentteki çarşıların bodrumlarında bulunan mescitlerde, sokaklarda ve parklarda kaldığı tespit edildi.
Herhangi bir sabıka kaydı bulunmadığı belirlenen Aziz Çetin’in sorgusunda ortaya çıkan dram, polisleri de duygulandırdı. Çetin’in, çiftçilikle uğraşan babasından aldığı hasat parası ile kayıt yaptırdıktan sonra parasız kaldığı için çarşıların bodrumlarında bulunan mescitlerde, sokaklarda ve parklarda gecelediği, sabahlara kadar doğru dürüst uyuyamadığı anlaşıldı.
Okumak için inanılmaz bir azimle mücadele eden Aziz Çetin’in 2008 yılında Sivas Cumhuriyet Üniver sitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü kazandığı ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle 1 hafta gittiği okulunu bırakarak ailesinin yanına dönmek zorunda kaldığı öğrenildi. Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Aziz Çetin’i geçici bir süreliğine TEDAŞ İl Müdürlüğü Misafirhanesi’ne yerleştirdi.
POLİS KARNINI DOYURDU
Geçtiğimiz cuma günü ortaya çıkan olaya polisler de kayıtsız kalamadı. Karşılaştıkları bu dram karşısında Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi personeli öncelikle 3 gündür aç olduğunu söyleyen Aziz Çetin’in karnını doyurdu. Daha sonra temizlik ihtiyaçlarını da giderip imkânlarının verdiği ölçüde aralarında bir miktar para toplayıp Aziz Çetin’e yeni elbiseler aldı. Polisin yardımı karşısında bir hayli duygulanıp gözleri dolan üniversiteli Aziz sadece “Teşekkür ederim” diyebildi.


ivedihaber
 
Üst