Sunni misin Şii mi? Hristiyanım de Kurtul!!!

Verda

Gales
https://www.facebook.com/photo.php?v=406807239461115&set=vb.135502983258210&type=2&theater

Fırkalara Bölünmek

Şüphesiz Allah katında din İslam'dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın âyetlerini inkar ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir. (Ali İmran 19)

Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte onlar için büyük bir azap vardır. (Ali imran 104)

Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir. (Enam 159)

İşte bu oluşturduğunuz ümmet, tek bir ümmettir, Rabb'iniz de benim. Öyleyse sırf bana kulluk ediniz.
Fakat insanlar inanç birliğinden ayrılarak çeşitli gruplara bölündüler. Ama hepsi sonunda bize döneceklerdir. (Enbiya 92-93)

Sizin de bir parçasını oluşturduğunuz şu ümmet, tek bir ümmettir, ben de sizin Rabb'inizim. Öyleyse sırf benden korkunuz.
Fakat insanlar bu inanç birliğini yıkarak çeşitli gruplara ayrıldılar. Her grup kendi inanç sistemi ile övündü. (Mu'minun 52-53)

Yalnız O'na yönelin ve O'ndan korkun; namazı kılın ve Allah'a ortak koşanlardan olmayın.
Onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. Her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür. (Rum 31-32)

Allah, dinden Nuh'a tavsiye ettiği, sana vahyettiğimiz, İbrahim'e, Musa ya ve İsa 'ya tavsiye ettiğimiz Allah'ın dinini hayata egemen kılın ve bu konuda görüş ayrılığına düşmeyin' direktifini sizin için bir hayat düsturu olarak öngördü. Fakat kendilerini çağırdığın bu düstur Allah'a ortak koşanlara ağır geldi. Allah dilediğini kendisine seçer ve kendisine yöneleni de doğru yola iletir." (Şura 13)

O, sahifelerde doğru yazılmış hükümler vardır.
Ama, kendilerine kitab verilenler, onlara apaçık belge geldikten sonra ayrılığa düştüler.
Oysa onlar, doğruya yönelerek, dini yalnız Allah â has kılarak O'na kulluk etmek, namazı kılmak ve zekatı vermekle emrolunmuşlardı. Dosdoğru olan din de budur. (Beyyine 3-4-5)

elbiss

Ordinaryus
İNSAN ız desek komple kurtulmuş olmazmıyız :) en azından her yanımız ortak..İNSANA Tek gereken İNSANCA davranması ve yaşaması ve yaşatmasıdır.

ALLAH ta biz insanlardan Öyle istemiyor mu?..Biraz İnsanlığın Düşünmesi gerek...umarım uzun düşünmez.

Öyle.

ihvanistanbul

AkhenAton
Chp'li misin ak partili misin sorusuna da almanım deyip kurtulabiliyor muyuz?

Yada kadın mısın erkek misin sorusuna orta yolluyum da diyebiliyor muyuz?

Hasta oluyorum şu romantiklere. Adam Hz.Aişe anneme küfredecek, sahabe efendilerimizi kafir sayacak bende o da bir görüştür saygı duyuyorum deyip benimseyeceğim öyle mi?

Birisi şurda birinin anasına küfretse dakika tutmaz hemen banlar üstünede kırk laf ederiz ama iş mezheplere geldi mi koskoca ümmetin annesi Aişe anneme küfredene saygı duymak zorunda kalacağım he mi? Biriz diyeceğiz öyle mi?

Biz Ehli sünnet vel cemaat olarak biriz zaten. Irk, dil, renk ayrımı yapmıyoruz. Somalidekiler ne kadar kardeşimizse istanbuldakilerde o kadar kardeşimiz ama Allah aşkına bırakın bu edebiyatı ya hu!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bütün sınırlar kalksa ve herkes kardeşçe yaşasa. Kimse kimseyi inancı için öldürmese ne güzel olurdu değil mi? En kolay ve basit görülen bu fikirdir ki en zor olanıdır. İnsanoğlu bu işte. Yeryüzünde fitne yapan ve kan döken varlık. Ne kadar adi ve korkuncuz biz. Şuradan anlayın ki bu fikre sahip en barışçıl insanları bile kovalayıp öldürebiliyoruz. Bunu Allah adına yapanlar bile var. Kafa sallayıp cık cık çekmekten başka bir şey gelmiyor elimden..

ömerusta

Kıdemli Üye
teşekürler verda kardeşim ne güzel ayetlerle yolculuk şaşmadan dolaşmadan huzura yürüyüş değil mi?
müslümanlık islam şeref olarak yetmezmiş gibi mesep meşrep tarikat cömat bölünmeleri vede hazin sonuçlar
kan vede göz yaşları bu müslümanım diyen ama ona uymayan insanlığın yaşantısı ne kadar acı verici
ALLAH c.c. bizlere akıl denilen nimeti kullanmamızı vede o yüce kitabımızı anlamamızı ona göre yaşamamızı
nasip etsin amin

çelebiler

Kıdemli Üye
Chp'li misin ak partili misin sorusuna da almanım deyip kurtulabiliyor muyuz?

Yada kadın mısın erkek misin sorusuna orta yolluyum da diyebiliyor muyuz?

Hasta oluyorum şu romantiklere. Adam Hz.Aişe anneme küfredecek, sahabe efendilerimizi kafir sayacak bende o da bir görüştür saygı duyuyorum deyip benimseyeceğim öyle mi?

Birisi şurda birinin anasına küfretse dakika tutmaz hemen banlar üstünede kırk laf ederiz ama iş mezheplere geldi mi koskoca ümmetin annesi Aişe anneme küfredene saygı duymak zorunda kalacağım he mi? Biriz diyeceğiz öyle mi?

Biz Ehli sünnet vel cemaat olarak biriz zaten. Irk, dil, renk ayrımı yapmıyoruz. Somalidekiler ne kadar kardeşimizse istanbuldakilerde o kadar kardeşimiz ama Allah aşkına bırakın bu edebiyatı ya hu!

Bu söylediklerinizi söylemeye devam ettikçe içinde bulunduğumuz durum değişmeyecek.Müslümanlar birbirini öldürmeye devam edecek.

Şiiler de aynı şeyi söylüyor böylece ümmet bölünüyor.Onlar da doğruda birleştiklerini zannediyorlar sünniler de,aynı şey.

Üstelik onlar da sünnet ehli.Siz kendinize ehli sünnet dediniz diye başkalarını sünneti terk mi etti zannettiniz.Onlarında hadis kitapları var.

Onlar da kendini doğru zannediyor.

Rabbimizde bu durumu tarif ediyor "Onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. Her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür."Rum 32

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu söylediklerinizi söylemeye devam ettikçe içinde bulunduğumuz durum değişmeyecek.Müslümanlar birbirini öldürmeye devam edecek.

Şiiler de aynı şeyi söylüyor böylece ümmet bölünüyor.Onlar da doğruda birleştiklerini zannediyorlar sünniler de,aynı şey.

Üstelik onlar da sünnet ehli.Siz kendinize ehli sünnet dediniz diye başkalarını sünneti terk mi etti zannettiniz.Onlarında hadis kitapları var.

Onlar da kendini doğru zannediyor.

Rabbimizde bu durumu tarif ediyor "Onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. Her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür."Rum 32

Valla benim anama alenen küfretseler sinirimden yerimde duramam. Anamdan değerli anam olan hz.Aişe validemize edilen küfürleri hoş karşılayacak genişlikte mezhebe sahip değilim siz mezhepsizler kendi aranızda birleşin isterseniz ben dışında kalmayı yeğelerim

çelebiler

Kıdemli Üye
Valla benim anama alenen küfretseler sinirimden yerimde duramam. Anamdan değerli anam olan hz.Aişe validemize edilen küfürleri hoş karşılayacak genişlikte mezhebe sahip değilim siz mezhepsizler kendi aranızda birleşin isterseniz ben dışında kalmayı yeğelerim

Bu dur yani?

Bu anlaşmazlıklarını sahabeler düzeltmedi.Ondan sonrakiler de düzeltmeye çalışmadı.Sen de atalarının izinden gideceksin.Allah'ın söylediğinin önemi yok demek ki senin için öyle mi?Bravo tebrikler atalarının dini üzerinde devam et.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu dur yani?

Bu anlaşmazlıklarını sahabeler düzeltmedi.Ondan sonrakiler de düzeltmeye çalışmadı.Sen de atalarının izinden gideceksin.Allah'ın söylediğinin önemi yok demek ki senin için öyle mi?Bravo tebrikler atalarının dini üzerinde devam et.

Baksana Allah için doğru söyle şiilerin Aişe annemiz için söylediklerini birisi öz annen için söylese aynı saygı ve birleştirici tavrı takınır mısın?

çelebiler

Kıdemli Üye
Baksana Allah için doğru söyle şiilerin Aişe annemiz için söylediklerini birisi öz annen için söylese aynı saygı ve birleştirici tavrı takınır mısın?

Kardeşim sen neden bu kadar anlayışsızsın?Sizlere öğretilenlerden şüphe etme vaktinin geldiğinin farkında değil misin?

Din paketini vermişler elinize içinde ne varsa doğru zannediyorsun.Sonra da ne söylense anlamamak karakteriniz haline geliyor az farkına var.Söylemediğim şeyleri sana verilen yalanların etkisiyle söylemişim gibi hayalinde canlandırdığın bir düşmanla savaşıyorsun.

Ben sana sünniler,şiilerin her dediğini kabul etsin mi dedim?Ya da tam tersi?

Sünnilerin de şiilerin de söylediği bir sürü uyduruk itikatları var.Tüm taraflar sünni,şii,selefi,vahhabi ne varsa unutsun tüm öğrendiği uydurmaları Kuran'a dösünler herşeyin ne kadar kolay olduğunu mutlaka görecekler.

Bu çok mu zor senin için.Allah'a ne kadar güveniyorsan imanın o derecedir.Güveniyor musun Allah'ın Kitabının seni doğru yola ileteceğine?

lafons7275

Kıdemli Üye
Kardeşim sen neden bu kadar anlayışsızsın?Sizlere öğretilenlerden şüphe etme vaktinin geldiğinin farkında değil misin?

Din paketini vermişler elinize içinde ne varsa doğru zannediyorsun.Sonra da ne söylense anlamamak karakteriniz haline geliyor az farkına var.Söylemediğim şeyleri sana verilen yalanların etkisiyle söylemişim gibi hayalinde canlandırdığın bir düşmanla savaşıyorsun.

Ben sana sünniler,şiilerin her dediğini kabul etsin mi dedim?Ya da tam tersi?

Sünnilerin de şiilerin de söylediği bir sürü uyduruk itikatları var.Tüm taraflar sünni,şii,selefi,vahhabi ne varsa unutsun tüm öğrendiği uydurmaları Kuran'a dösünler herşeyin ne kadar kolay olduğunu mutlaka görecekler.

Bu çok mu zor senin için.Allah'a ne kadar güveniyorsan imanın o derecedir.Güveniyor musun Allah'ın Kitabının seni doğru yola ileteceğine?

Tabi canım, herşey uydurma. Namaz, oruç, abdest, zekat boşver gitsin. Gününü gün et. Bu çürümüş kemikleri diriltmeye kimin gücü yeter?

bi husben

Kıdemli Üye
açık olan şuki şiiler yoldan çıkmıştır kendilerini hak üzere görmeleri hak üzere oldukları anlamı taşımaz Allahın razı olduğu sahabenin önde gelen şahsiyetlerine besledikleri düşmanlık bile yoldan çıkmalarına yeterde artar.bu arada bu düşmanlığı besleyen sünnilerde aynı durumdadır

çelebiler

Kıdemli Üye
Tabi canım, herşey uydurma. Namaz, oruç, abdest, zekat boşver gitsin. Gününü gün et. Bu çürümüş kemikleri diriltmeye kimin gücü yeter?

Sen de söylediklerimin doğrulunun en güzel örneğisin.Efendibabalarınızın odalarında ellerindeki süpürge ile cihat ettikleri masallara inanırsın.Kuran'dan bir kelimenin doğrusunu anlatana inanmazsın.İtikadını sorgulamalısın.İnandığın şeyleri ne kadarı Allah'tan ne kadarı insan uydurması muhasebeni başkası yapmadan önce kendin yap.

lafons7275

Kıdemli Üye
Sen de söylediklerimin doğrulunun en güzel örneğisin.Efendibabalarınızın odalarında ellerindeki süpürge ile cihat ettikleri masallara inanırsın.Kuran'dan bir kelimenin doğrusunu anlatana inanmazsın.İtikadını sorgulamalısın.İnandığın şeyleri ne kadarı Allah'tan ne kadarı insan uydurması muhasebeni başkası yapmadan önce kendin yap.

Senin dinin sana,

Benim dinim bana.

Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.

bi husben

Kıdemli Üye

Tamamda hadi onlar cihat etmiyor diyelim ya siz madem kuran diyorsunuz kurana inanıyoruz diyorsunuz eksiksiz iman ediyorzu diyorsunuz siz niye cihad etmiyorsunuz

hadisleri sünneti inkar ederek cihat yaptığınızı mı zannediyorsunuz.bu suçlamayı ancak cihad yapan yapabilir forum köşelerinde laf yetiştirenler bu tür suçlamaları yapmaları kendileriyle çelişmektedir

çelebiler

Kıdemli Üye
Haklısın umarım bu bilgi seni cennete koymaya yeter.