Şükür Ki İyi Ki Varsın...

elbiss

Ordinaryus
Her geçen zaman gibi bir çok süreç ve akışlar kendi zamanın sunduklarını biz insanlara iletirken aslında çokça hayatımız içerisinde bahsetmemiz ve anlatmamız gereken o kadar değerli biri var ki belkide yaşam süreçleri akışımızda bize sunduklarını çokkez farketsek te aslında çoğu zaman insanlık olarak gerçek sunanın değerini sanırım yaşadığımız hayat içerisinde çok fazla farkedemiyoruz..

Hayatımızda ve yaşantımızda sadece kendimizi düşünerek ütopyalar kurduğumuz dünya içerisinde aslında geride ve yaşam içerisinde senden daha iyi şartları hakeden fakat süreçin verdiği şartlar malesef o insanları geri planda tutarken aslında şu aklına geliyor insanın...

Her insanın önleyemediği yada çizemediği süreçler olur işte bu süreçler içerisinde belkide bir çok akış içerisinde zamanı işleyemediğin olduğunda farkında oluyorsun ki herşeyin bir üstü yani yüce yaratıcısı olduğu...

Eğer sen birşeyleri değiştirmek istersen onun için bir önlem alırsan anlıyorsun herşey senle ilgili değil yani Yüce Allah bizlerin bilmedikleri çok şeyleri bildiği için o herşeyi zamana ve sıraya koymuş...

Hayatımız içerisinde yaşamımız içerisinde atılıp bir oradan bir buraya sürüklendiğimiz şu Dünyada anlayabiliyorsun aslında geride ve ileride bırakabileceğimiz o kadar çok fazla şeyler var ki...

Çoğu zaman insan Dünyalık isteklerin çoğundan kaçmaya meğil ve erdemlik göstersede aslında başaramdığın yada Dünyalıkların senin peşini bırakmadıkları zamanlar olunca anlayabiliyorsun ki sanırım senin için hayırlı olan yol olsa gerek diye...

Yaşamımız içerisinde Dünyada kazanmak için o kadar çok şeyler insanlık olarak yaparız ki bazen hatta çoğu zaman asıl şükür sahibine çok fazla şeyler sunamıyız...

Hayat keşke dışarıdan görüdlüğü kadar kolay olabilse....

Çoğu zaman insanda bir çok hayal ve süreç olur hatta bu süreçler içerisinde düşünebilen bir insan için bir çok ifadeler kendinde belirir....bazen anlamsızca yapılan fiili hareketlerin sonunda düşünüp kendince yorum yaparken neden acaba insanlar sadece kendilerini daha fazla kendi için düşünür dersin...etrafta gezinip duran bir çok yalan günün şartlarında kendi içerisinde o kadr doğal ve sıradan hal almış ki aslında yanlış olan ve ALLAH katında istenmeyen etmenler günün insanlarında sanki sevap hazinesi kadar çok fazla değerli gibi gözüküyor...

Bazen mücadele ne için olabilir diye hayatımda çok kez düşünmüşümdür....?...

Çoğu aklıma gelen ilk yanıt kendin için verilen mücadeledeki başarı diye olmuştur fakat yaşamım boyunca bu ilk aklıma geleni hiç uygulamadım çünkü hayatımda kendimden daha fazla insanlar için çaba vermeyi istedim çünkü insanları mutlu ve umutlu görmek beni bu dünyada kazanacağımdan daha fazla mutlu ediyor...

Çoğu zaman insanları mutlu görmek için kendimi alçaltır ve istemediğim bir hal ve vaziyet olsada onları mutlu görmek için arada sırada da olsa bu hali vaziyeti benimserim....

Aslında yaşamımda oldukça çok fazla düşünen biriyim....düşündüklerim arasında o kadar fazla şeyler var ki....çoğu zaman kendi hayat dünyamın içerisinde ve yaşantımın karesinde kendimi hep yalnız ve tek başıma bulurum...

İlk yalnızlık zamanlarımda oldukça zorluk çekiyordum bir sese bir dayanışmaya ihtiyacım olduğunu hep hissediyordum fakat zamanlar yalnızlığı insan yaşamaya başalayınca ve bir çok şeyi sorgulamayı başlayınca yalnızlık aslında bana daha fazla güç verdiğini farkettiim...

Çünkü yalnız olduğumda kimseyi üzmeyebilirim ve devamında dünyalık için fazla vakit harcamayabilirdim....

Meseleyi kendimden alıp uzak diyarlara götürmek istiyorum...

zamanın birinde köyün beldesin de yaşayan bir ihtiyarın anlatımlarını size söylemek isterim...

İhtiyar amcamız zamanın çok öncesinde oldukça zengin oldukça varlık ve oldukça yetenekliymiş....

Ömrü hayatı boyunca sürekli kazanmak için bir çok seçeneği yapmış hatta bu seçeneklerinin içerisine insanların haklarını ezerekte kazanmayı da eklemiş....fakat zaman hayatta ki ilk an ki gibi durmuyor....

hayat zamanla ailesinden sevdiklerini ve akrabalarından sevdiklerini teker teker almış...

zaman o kadar nasire yaparcasına bu insana ileride yaşlı halinde tek başına kalacak şekilde oyun oynamış....bu oyunun farkında ancak ihtiyar olduğunda varabilmiş...

aile gitmiş akraba gitmiş sadece kendi tek başına kalmış....

hayatına yaşadıkların a dönüp bakacak kısa vakti olduğunda anlamış ki aslında kazanırken bir çok şeyi beraberinde kaybediyordu....çünkü hayat alması gerekeni verdiği gibi kendisinden daha önemlileri alıyordu...

Dünyada rahat yaşadı belkide huzurlu yaşam sürdü ama unuttuğu birşey vardı..

O da yaşarken gerçekten sevdiğini hakedene sunmamasıydı..

o sadece bu dünya için yaşadı bu dünya için mücadele etti....bu dünya için ezdi...bu dünya için savaştı....

evet herşey bu dünya için onun adına oldu....

AMA unuttuğu birşey vardı...

Bu dünyada olacak ve olabilecek herşeyin BİTMEK üzere kodlanmıştı..

Yani servet ve makam dahi olsa bir gün onun adına bitecekti....

bir gün kazandıklarını ebediyen kaybedecekti....

bir gün insanları ezip geçerken ve bundan haz alıp sevinirken aslında bir gün geldiğinde yaptıklarından ötürü pişmanlık duyacak ve çok kez ağlayacaktı....çünkü bir gün herşey bitecekti...

İnsanlar bir araya bu dünyada bütünlük anlamında gelemiyor...çünkü farkında olmadan yaşadığı hayatta gerçek irade ve kimlik sahibini unutuyor...

Bugün dünyada ZİNA yı anlatmak insanlara keyif veriyor....Bugün dünyada ZİNA olmazsa olmaz gibi gözüküyor...hiçbir insana kalkıp şahsi manada birşey diyemezsin...çünkü kendi seçimini kendi tercihini yapar...kim ne ekerse ektiğinin meyvasını alır....

Hiçbir insan senden mükemmelim diyemez...çünkü hangi insanın hangi insandan üstün olduğunu insanlar bilemez....bilen tek kişi ALLAH tır...

Bugün bana sorsalar ALLAH var mı diye....?...

Şükürler olsun BÖYLE güzel bir RABBE ..
Şükürler olsun o güzel RABBE ....

Rabbin insanlara sundukları o kadar çok şey var ki....İnsanlar hangisini farkedip şükredebiliyor bilinmez Şükür kapısı her insan için her daim açık....

soruyu cevaplamam gerekirse...

Bu soru Milyon kare kadar önüme gelse size söyleyebileceğim tek bir cevap olur oda....

TRİLYON KARE kadar kesinlikle var.....

Her insan aciz insandır her insan yardıma muhtaç insandır her insan fakir ve yoksul insandır...

her insan doğduğu gün YARDIMA muhtaçtır...

Bugün yazılarımı yazarken girişle başlamak istedim fakat epey zamandır güzel birine yazamadığım yazıydı...

Biliyorum bu dünyadan bir gün her insan gibi benden ayrılıp gideceğim fakat şu yazılar o güzele yazılsın istedim...

Belki hayatımda çok şey veremedim belki hayatımda çok şey sunamadım ama sunabileceğim yaşantımda ufak bir tane güzel birşey varsa onu yapmaya çalıştım...

Çünkü düşüncelerimde hayallerimde isteklerimden çok önde onu yaşantımda tanımak mutluluk veriyor....

Belki ibadetlerimde eskisi gibi güzel değilim belki yaşantımda mükemmel değilim ama güzel olanı güzel olana vermeyi iyi biliyorumdur inşallah....çünkü kabulu yanlızca o yapar biz sadece taktim ederiz....gerisi onun nasibi ve onayıdır....

EY GÜZELLER GÜZELİ...

Biliyormusun zaman ne kadar çabuk geçiyor...daha dün çocuktum büyüdüm koca bir delikanlı zamanlardan geçtik sana seslendiğim beklediğim o günlerimi daha dün gibi hatırlıyorum...zaman içerisinde insanların ne dedikleri benim için çok önemli değil önemli olan senin biz insanlığa ne dediğinddir inş.. eğer şu hayatta birşeylere katlandıysam ve gögüs gerdiysem emin ol kendim için hiç düşünmedim...inşallah da öyle olmuştur.

eğer yaşantımda şu dünya için kendi adıma tek bir hane düşündüysem lütfen beni affet yaşantımda sadece sen ol istiyorum çünkü üşüdüğümde üstümü örtecek insan çoğu zaman bulamıyorum....en sevdiğim insanlar çoğu zaman beni yalnız bırakıyor ama sen öyle değilsin

Yaşantımda çok şey veremedim ama biliyormusun sen herşeyi her güzel sözü her en iyisini fazlasıyla hakedensin...

Seni bu dünyada tanıdığım için çok mutluyum...

Hayallerim her insan gibi bende de çok oldu ama umursamadım gerime dönüp bakmadım önümde ne olacak diye düşünmedim sadece sen ol sadece yanımda ol istedim...seni özlediğim zamanlar yalnızlığım dahada zor oldu...çocukluk yıllarım hep seni beklemekle geçti....

seni görmediğim belki çok özlediğim zamanlarım oldu....biliyormusun seni en çok herşeyde en güzel en iyi en mükemmel olmanla sevdim...

Biz insanlar kötü olsak da seni hiç hatırlamasakda sen bizleri hep sevdin dışarıya çıkıp bakmaktan gezmekten çoğu zaman çekindim çünkü sen verirken biz insanlar hep aldık ve sana insanlık olarak istediklerinin çoğunu dahi sunamadık...Bizleri affet inş.

Bugün değil hergün bu yazıları yazarım çünkü yazmaktan hiç çekinmedim yada utanılacak birşey yapmadım...

Eğer hatalıysam hatalıyım dedim....eğer doğruysam doğru olanı savundum eğer göremediysem senin yardımcı olmanı istedim...

Biliyormusun senin sevgini insanlara anlatabilmem için kendimi ezmem gerekiyordu...ancak bu şekilde senin sevgin anlatılabilirdi...

Belki seni arayan seni bulmak isteyen daha iyi kullar vardır belki o kullara vesileler gereklidir....belkide yazılar vesile olur bilemem...

Bugün yazıları sana güzel bir hediye bırakıyorum

Senin varlığın yüceliğin kudretin ve güzelliğin o kadar muhteşem ve muazzam ki inşallah iler ki hayatta seni insanlık olarak hep birlikte hakedenler olabiliriz....

İnşallah...geçen zamanlarda ileriye dönük sana karşı daha iyi daha güzel kullar olabiliriz ....

Zorluk çektiğimizde başımız darda kaldığında yada vatanımız tehlikeye girdiğinde biz insanlığa yardımı geçiktirme yüce ALLAH ım...

Bizlere daima doğru yolu daha adaleti ve doğru güzellikleri sunan olabilenlerden olmayı nasip eyle inşallah....

geçen zamanlarda bizler sapkınlıktan azgınlıktan ilericilik ve fenalık yapanlar olmaktan koru ve sakındır ve doğru yolu herdaim bize göstermeyi nasip eyle....inşallah...

Fani dünya fani zaman kim bilir bir ömür testide vakit bitti dediğinde herşey bitiyor işte...

Umarım ve umarız sana layık insanlık ve kulllar olabilir hep birlikte inşallah..

Dünyada aç olan yardıma muhtaç olan fakirlere yoksullara yardımcı olan el uzatan tez sürede güzellikler getiren olursun inşallah...

Sen insanlığa yardım etmezsen ALLAH ım İnsanlık doğru yolu bulamaz Sen bizleri senden mahrum bırakırsan biz bu dünyada boşlukta ve zillette oluruz yüce ALLAH ım...

Biz İnsanları herdaim hatalardan sakındır ve koru ALLAH ım...

Biliyormusun...

Yakın süreçte Ramazan ayı geçti ve oldukça uzun vakitlerdi...ama sen bizleri insanları düşündün ve SERİN bir RAMAZAN ayı geçirmemizi ibadetlerimizi ve ORUÇLARIMIZI rahat tutmamızı sağladın...

ÇOK ŞÜKÜR OLSUN senin gibi GÜZEL DEĞERLİ VE TEK OLAN ALLAH a......

ŞÜKÜR OLSUN İYİ Kİ VARSIN...

Böyle..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
O hep vardı ki zaten.. Var olan sensin!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kaptan, sana bir soru!

Bir kişi Allah'a dua ederken samimiyetinden dolayı ''ya Rab, durumlar gildiğin gibi değil'' diyerek başlasa kafir olur mu?

Beyin nöronlarının patladığını görür gibiyim.. :p

Kaptan

Mecra Yazarı
Kaptan, sana bir soru!

Bir kişi Allah'a dua ederken samimiyetinden dolayı ''ya Rab, durumlar gildiğin gibi değil'' diyerek başlasa kafir olur mu?

Beyin nöronlarının patladığını görür gibiyim.. :p

söyleyen kisinin durumu ve maksadina göre degisir
kasit sarti aranir ona göre hüküm verilir

bir putun karsisinda egildigini gördügümüz kisi hemen tekfir edilir mi? ben de sana sorayim bakalim ne cevap vereceksin

Kaptan

Mecra Yazarı
sen düsünedur ben yatmaya gidiyorum :)

elbiss

Ordinaryus
O hep vardı ki zaten.. Var olan sensin!

ALLAH insanlığı sevmeseydi ve korumasaydı benim var olmamın yada senin var olmanın ne anlamı olabilir di...???

ALLAH biz İnsanlığı yarıtılmış olan herşeyden üstün tutmasaydı biz insanlığı değerli kılmasaydı bize şefkatini merhametini ve güzelliklerini sunmasaydı halimiz ne halde olabilirdi...??

Dünyada Zulüm acı dehşey haksızlık gibi bir çok fenalıkları fazlasıyla insanlık olarak yapmıyormuyuz.....Böyle durumda İnsanlar doğrular ve güzellikler için ŞÜKÜR kapısı için İYİ Kİ VARSIN İYİ Kİ ADALETİN EŞİTLİĞİN sağlayacağısın diyemez mi..??..

İnsann GÜÇ VE DAYANAK aldığı KAPISI olduğunda İYİ Kİ YANIMIZDASIN diyemez mi?...

ALLAH hep var zaten....Hep te VAR OLACAK bizler insanlar aciz yardıma muhtaç çaresiz zayıf halkalarız biz insanları ŞANLANDIRAN ŞEREFLENDİREN KATINDA DEĞER KATAN YÜCE ALLAH TIR....O YÜZDEN İYİ Kİ VAR BÖYLE BİR RABBE ŞÜKÜR SUNULMAYACAK ta kime sunulacak GÜZEL İNSAN...

Böyle.