Şu hale bir bakın ! Cübbeli'den ‘Kasım Süleymani’ yorumu

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu suikast olayı dini mezhepsel birşey değil, siyasi ve devletlerle ilgili birşeydir. O vakit bunu değerlendirirken mezhepsel bağlamda değerlendirirsek hata yapmış oluruz. ABD süleymaniyi şii diye veya sünniler sevinsin diye sünnilere destek olsun diye öldürmedi beyler. Kendinize gelin aklınızı başınıza devşirin.

Gelelim süleymaninin pkkyı desteklediğine. Süleymani zamanında bizim askerimize pkknın koordinatlarınıda veren adam. Şunu anlamıyorsunuz. Devletler için ezeli dost ezeli düşman diye birşey yok. Bu türkiye içinde olsa böyle. Türkiye suriyede rusyayla hareket ediyor ama aynı türkiye libyada rusyanın karşında. Rusya hafterin yaninda.

Son olarak zalim falan diyorsunuzda buda ülkelere halklarla göre değişen birşey.
süleymani bir asker.

Suriyede ırakta vs ne kadar kürtçü örgüt varsa, onlarda bizim askerimizi zalimlikle suçlayacak. Yani devletleri ilgilendiren böyle olaylardaki değerlendirmeleriniz dini mezhepsel boyutta olduğu sürece gerçekleri görmeniz ve doğru yorumlamanız doğru işler yapmanız çok zor. Neyseki reisimiz sizin gibi cahil kör hamaset gütmüyor. Allah ondan razı olsun.
Devletler için ezeli dost ezeli düşman diye birşey yok diyorsun eyvallah da bundan bahsetmiyorum.
Mezhepsel bağlamda değerlendirirsek hata yapmış oluruz diyorsun da mezhepsel bağlamda değerlendirmiyorum.Yazın 3 paragraf ,2 paragrafı bu şekil kısaca noktalıyorum.

Gel gelelim diyorsun ki;Son olarak zalim falan diyorsunuzda buda ülkelere halklarla göre değişen birşey.!!!!
Ülkesinin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Bizim askerimizde dünyadaki tüm ülkelerin askerleri de böyle yapıyor.

Değişen birşey diyorsun ya!Arkasından bağladığın bizim askerimizde böyle yapıyor ifadesi koskoca bir balondan ibaret ,müsade buyurursan o kadar diyelim!Kısaca İran ve süleymani vakasını kendimize benzetelim!Mesela Erdoğan Zekai Aksakallı paşayı Süleymani benzeri bir örgütün başına getirsin!Değil mi?Devam edelim!Bu örgüt Türkiye nin çıkarları için ortadoğunun anasını bellesin,,müslümanım diyen kadınlara tecavüz etsin,masum sivil demeden ortalığı birbirine katsın,ortadoğu coğrafyasındaki ülkeleri arpalığı gibi karıştırsın!Pkk benzeri marksist bir örgüt vasıtası ile de müslüman bir ülkenin askerlerinin şehit edilmesine,o ülkelerde canlı bomba eylemlerinin gerçekleştirilmesine destek olsun !Bu tarz bir hareket eylem modeli çıkarlarımız ile örtüşse bile mukaddesatımız ile uygun düşer mi sence!Süleymani bunları yapan bir adam !Ve bu adamın yaptıklarına milyonlarca İran lı cenazesinde saf tutarak taraflarını belli ettiler!Biz de en azından benim gibi düşünenlerde diyeceklerini diyor!Ha bu demek değil ki;İran ,Abd,Rusya ,v.s... tarzı ülkeler ile denge siyaseti gütmeyelim el mecbur bunları yapacağız lakin Süleymani gibi yaşayıp su testisi su yolunda kırılana da diyeceğimizi diyeceğiz bizim gibi düşünen vatandaşlar olarak!Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler ,siyasi bir dil kullanabilir denge siyaseti açısından bunda bir mahsur yok......

Hakperest

Kıdemli Üye
Devletler için ezeli dost ezeli düşman diye birşey yok diyorsun eyvallah da bundan bahsetmiyorum.
Mezhepsel bağlamda değerlendirirsek hata yapmış oluruz diyorsun da mezhepsel bağlamda değerlendirmiyorum.Yazın 3 paragraf ,2 paragrafı bu şekil kısaca noktalıyorum.

Gel gelelim diyorsun ki;Son olarak zalim falan diyorsunuzda buda ülkelere halklarla göre değişen birşey.!!!!
Ülkesinin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Bizim askerimizde dünyadaki tüm ülkelerin askerleri de böyle yapıyor.

Değişen birşey diyorsun ya!Arkasından bağladığın bizim askerimizde böyle yapıyor ifadesi koskoca bir balondan ibaret ,müsade buyurursan o kadar diyelim!Kısaca İran ve süleymani vakasını kendimize benzetelim!Mesela Erdoğan Zekai Aksakallı paşayı Süleymani benzeri bir örgütün başına getirsin!Değil mi?Devam edelim!Bu örgüt Türkiye nin çıkarları için ortadoğunun anasını bellesin,,müslümanım diyen kadınlara tecavüz etsin,masum sivil demeden ortalığı birbirine katsın,ortadoğu coğrafyasındaki ülkeleri arpalığı gibi karıştırsın!Pkk benzeri marksist bir örgüt vasıtası ile de müslüman bir ülkenin askerlerinin şehit edilmesine,o ülkelerde canlı bomba eylemlerinin gerçekleştirilmesine destek olsun !Bu tarz bir hareket eylem modeli çıkarlarımız ile örtüşse bile mukaddesatımız ile uygun düşer mi sence!Süleymani bunları yapan bir adam !Ve bu adamın yaptıklarına milyonlarca İran lı cenazesinde saf tutarak taraflarını belli ettiler!Biz de en azından benim gibi düşünenlerde diyeceklerini diyor!Ha bu demek değil ki;İran ,Abd,Rusya ,v.s... tarzı ülkeler ile denge siyaseti gütmeyelim el mecbur bunları yapacağız lakin Süleymani gibi yaşayıp su testisi su yolunda kırılana da diyeceğimizi diyeceğiz bizim gibi düşünen vatandaşlar olarak!Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler ,siyasi bir dil kullanabilir denge siyaseti açısından bunda bir mahsur yok......
Suriyeyi bu hale ümmetin hali sokmuştur.
Bunları yazıyorsun ya kimbilir iranlılar türkiye için ne yazıyorlar şimdi..
Hoş türkiyenin oda son dönem ordunun pis şeyler yaptığını düşünmüyorum
Tarihte yapmış olduğu bazı katliam söylentileri var bu ayrı konu

İran hakkında yazılanın ise doğruluğu hakkında şüphelerim var. Zira münferit bir şeyi tümüne teşmil milliyetçiliğin en bariz vasfıdır. İdlibi vuruyorlar demek ile biz temize çıkmış olmayız.
İlk günden suriyede yaptığımız yanlış
Kuzuyu kurdun önüne attık bilerek yada bilmeyerek. Masada iran mısırla anlaşmak yerine esad gidecek dedik. Keşke gitse ama silah yerine umut verdik.

İran müttefiki suriyeyi korumaya çalıştı.
Şimdi zalim müttefik olur mu deme. Türkiye müttefiklerini sayınca daha zalim olduklarını görürsün.

ihvanistanbul

AkhenAton

İran hakkında yazılanın ise doğruluğu hakkında şüphelerim var. Zira münferit bir şeyi tümüne teşmil milliyetçiliğin en bariz vasfıdır. İdlibi vuruyorlar demek ile biz temize çıkmış olmayız.
Kuzuyu kurdun önüne attık bilerek yada bilmeyerek. Masada iran mısırla anlaşmak yerine esad gidecek dedik. Keşke gitse ama silah yerine umut verdik.

Şimdi zalim müttefik olur mu deme. Türkiye müttefiklerini sayınca daha zalim olduklarını görürsün.
vay anasını lan bi kerede ekmeğini yediğin devleti savun be.

çık açık açık ben şiayım de artık bu münafıklık nedir ya...

Hakperest

Kıdemli Üye
vay anasını lan bi kerede ekmeğini yediğin devleti savun be.

çık açık açık ben şiayım de artık bu münafıklık nedir ya...
Tüm islam ülkelerini savunurum
Saddama zalim deyim saddamı mumla arattılar
Kaddafi, esad diye devam ettiler
Reise diktatör deyip aynı senaryo oynanmak istendi
Millet yemedi de hendekte ve darbede oyunu bozdu

Şimdi de hamaney vs iran mı hedefte
Demek ki liderin zalim de olsa itleri dost bilmeyeceksin.

Ah saddam ah seni diktatör yapanların oyununu ömür geçti yeni anladık.

Artık benim için islam ülke liderleri la yüseldir velevki zalim olsa.
Ne bu be islam aleminin çektiği.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bir devlet ki inancı yalan intikamı da yalan.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Kardeşim konu başlığına da yazdım başından takip edersen hani diyorsun İranlılar neler yazıyordur diye olabilir yazabilir.Eğer benim askerim müslüman ya da başka bir inanca mensup bir kadına tecavüz ediyorsa, eğer benim askerim masum sivil demeden çoluk çocuk demeden mazlumları katlediyorsa Zekai aksakallı örneği verdim çok bariz değil mi vurgulamam ki gelip İranlı neler yazıyordur diyorsun,Bırak İranlı yı kendim savunmam böyle bir kepazeliği ama bu ...... çocuğunun cenazesinde saf tutup ,yapılanları,katliamları görmezden geliyorlarsa ne yazdıklarının kendi açımdan pek bir önemi yok.

İran hakkında olayı tüme vardırıp,şüphelendiğin doğru kısmında kastın ,her neyse demek istediğim olmadığı aşikar!İran içinde de sesi duyulamayan bir kesim vardır elbet lakin baskın olan vaziyetleri şia hilali dedikleri yayılmacı politikaları ve bu yolda her türlü zorbalığı mübah gören güruh olarak detaylandırayım.

Olay sadece idlib lemi sınırlı sence ,ırak,yemen hatta ve hatta Filistin,halep,suriye nin diğer şehirleri dümdüz oldu görüyorsun değil mi!Bir de bizim girdiğimiz yerler bir bak,Bu süleymani denen pezevengin yüzünden milyonlarca sığınmacı Türkiye ye geldi.Neden gidip İran a Suriye den kaçıp sığınan yüzbinler yok diye bir sor bakalım!Bu daeş neden sadece İran ve İsrail e saldırmıyor?

Bir de olaya kronolojik bakmanı arzu ederim!Türkiye en başından olaylar patlak verdiği 2011 mart ayından ağustos ayına kadar sürekli yoğun mekik diplomasisi yürüttü.Türkiye nin bu diplomasi çabaları sürerken.Hani iran diyorsun ,o İran Esed gitsin diyordu:)Bütün Avrupa ,Abd,Rusya Çin.Ben burada Suriye iç savaşının kronolojisi diye başlık açıp orada paylaştım:)Kurulan Öso bile Esed in ordusundan kaçan subaylar tarafından savunma amaçlı kuruldu.Ha esed de neredeyse süpürülüyordu ki son anda devreye havadan Rusya ,karadan bu Esed gitsin diyen İran dalana kadar ,tabi o arada bizde de iç karışılıklar hendek,fetö,mevzu buraya geldi yoksa Türkiye kimseyi kimsenin önüne attığı falan yoktu.Masada mısır nerede yahu:)Mısır Suriye den önce karıştı.

İran müttefiki Suriye yi korumaya çalıştı diyorsun da bari suriye deme,önce gitsin dediği sonra u dönüşü yaptığı Esad de:)Ortada Suriye mi kaldıHa bu arada bu İran destekli süleymani nin köpekleri neden pyddeyri zor ve o taraflara kıllarını kıpırdatmıyorda,Türkiye destekli gruplara saldırıyor ,bir taraftan daeş in hiç iran a saldırmaması,İran ın pkk nın hamiliğini yapması yahu nereden tutarsan tut vaka ortada....İran ne zaman Türkiye ye el uzattı da müttefiklik yolu aradı.İran ın tarihsel kuyruk acısı var,nerede fitne fesat orada İran boşuna mı acem oyunu diyorlar.Şu kağıt üzeri müttefiklik mevzuları ile olayı kıyas yapmasak daha doğru olmaz mı?Genelde bizim müttefikler İran yerine bizim kuyumuzu kazmaya uğraşıyor ,İran a karşı bizim için ortada olmadıkları gibi ,İran çıkarların yatkın tavırlar ortaya koydukları aşikar.En son 3 harekat düzenlediğimiz Fırat Kalkanı,zeytin dalı,barış pınarı harekatlarında bu müttefik dediğin adamlar hep İran ın ekmeğine yağ sürdükleri ortada değil mi?
Ama asırlardır şunu biliyor ve görüyoruz ki;
İRAN HİÇ BİR GAVURLA SAVAŞMAZ. HEP MÜSLÜMANLARLA SAVAŞMIŞTIR.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Kardeşim konu başlığına da yazdım başından takip edersen hani diyorsun İranlılar neler yazıyordur diye olabilir yazabilir.Eğer benim askerim müslüman ya da başka bir inanca mensup bir kadına tecavüz ediyorsa, eğer benim askerim masum sivil demeden çoluk çocuk demeden mazlumları katlediyorsa Zekai aksakallı örneği verdim çok bariz değil mi vurgulamam ki gelip İranlı neler yazıyordur diyorsun,Bırak İranlı yı kendim savunmam böyle bir kepazeliği ama bu ...... çocuğunun cenazesinde saf tutup ,yapılanları,katliamları görmezden geliyorlarsa ne yazdıklarının kendi açımdan pek bir önemi yok.

İran hakkında olayı tüme vardırıp,şüphelendiğin doğru kısmında kastın ,her neyse demek istediğim olmadığı aşikar!İran içinde de sesi duyulamayan bir kesim vardır elbet lakin baskın olan vaziyetleri şia hilali dedikleri yayılmacı politikaları ve bu yolda her türlü zorbalığı mübah gören güruh olarak detaylandırayım.

Olay sadece idlib lemi sınırlı sence ,ırak,yemen hatta ve hatta Filistin,halep,suriye nin diğer şehirleri dümdüz oldu görüyorsun değil mi!Bir de bizim girdiğimiz yerler bir bak,Bu süleymani denen pezevengin yüzünden milyonlarca sığınmacı Türkiye ye geldi.Neden gidip İran a Suriye den kaçıp sığınan yüzbinler yok diye bir sor bakalım!Bu daeş neden sadece İran ve İsrail e saldırmıyor?

Bir de olaya kronolojik bakmanı arzu ederim!Türkiye en başından olaylar patlak verdiği 2011 mart ayından ağustos ayına kadar sürekli yoğun mekik diplomasisi yürüttü.Türkiye nin bu diplomasi çabaları sürerken.Hani iran diyorsun ,o İran Esed gitsin diyordu:)Bütün Avrupa ,Abd,Rusya Çin.Ben burada Suriye iç savaşının kronolojisi diye başlık açıp orada paylaştım:)Kurulan Öso bile Esed in ordusundan kaçan subaylar tarafından savunma amaçlı kuruldu.Ha esed de neredeyse süpürülüyordu ki son anda devreye havadan Rusya ,karadan bu Esed gitsin diyen İran dalana kadar ,tabi o arada bizde de iç karışılıklar hendek,fetö,mevzu buraya geldi yoksa Türkiye kimseyi kimsenin önüne attığı falan yoktu.Masada mısır nerede yahu:)Mısır Suriye den önce karıştı.

İran müttefiki Suriye yi korumaya çalıştı diyorsun da bari suriye deme,önce gitsin dediği sonra u dönüşü yaptığı Esad de:)Ortada Suriye mi kaldıHa bu arada bu İran destekli süleymani nin köpekleri neden pyddeyri zor ve o taraflara kıllarını kıpırdatmıyorda,Türkiye destekli gruplara saldırıyor ,bir taraftan daeş in hiç iran a saldırmaması,İran ın pkk nın hamiliğini yapması yahu nereden tutarsan tut vaka ortada....İran ne zaman Türkiye ye el uzattı da müttefiklik yolu aradı.İran ın tarihsel kuyruk acısı var,nerede fitne fesat orada İran boşuna mı acem oyunu diyorlar.Şu kağıt üzeri müttefiklik mevzuları ile olayı kıyas yapmasak daha doğru olmaz mı?Genelde bizim müttefikler İran yerine bizim kuyumuzu kazmaya uğraşıyor ,İran a karşı bizim için ortada olmadıkları gibi ,İran çıkarların yatkın tavırlar ortaya koydukları aşikar.En son 3 harekat düzenlediğimiz Fırat Kalkanı,zeytin dalı,barış pınarı harekatlarında bu müttefik dediğin adamlar hep İran ın ekmeğine yağ sürdükleri ortada değil mi?
Ama asırlardır şunu biliyor ve görüyoruz ki;
İRAN HİÇ BİR GAVURLA SAVAŞMAZ. HEP MÜSLÜMANLARLA SAVAŞMIŞTIR.
Şehid mursi görüşmelere katılmıştı yanılmıyorsam.

Bıktım bu mezhepçilikten, milliyetçilikten
Sosyal medyada adamlar utanmasa iran füze atmadı diyecek, abd ile kardeşler sanki
Takiyede şiayı geçtik
Neye kime inanacağım inan bilmiyorum

Suriye iran müttefikti
Türkiyen in yapması gereken iç dinamiklerle kan dökülmeden esadı adil yapmaktı
Hoş gitsin dedi, eywallah
Da niye göndermedi de kan akmasın
Yeter bu zulüm

Şimdi de iran tukaka
İran parçalanırsa kaç parça olur haberin varmı ne kadarı türkmen ne kadar kürt
Ortada doğuda kan akmasın yeter artık

KAFKAS

Kıdemli Üye
Şehid mursi görüşmelere katılmıştı yanılmıyorsam.

Bıktım bu mezhepçilikten, milliyetçilikten
Sosyal medyada adamlar utanmasa iran füze atmadı diyecek, abd ile kardeşler sanki
Takiyede şiayı geçtik
Neye kime inanacağım inan bilmiyorum

Suriye iran müttefikti
Türkiyen in yapması gereken iç dinamiklerle kan dökülmeden esadı adil yapmaktı
Hoş gitsin dedi, eywallah
Da niye göndermedi de kan akmasın
Yeter bu zulüm

Şimdi de iran tukaka
İran parçalanırsa kaç parça olur haberin varmı ne kadarı türkmen ne kadar kürt
Ortada doğuda kan akmasın yeter artık
Mursi diyorsun:)Nerede?Diyorum ki Mısır Suriye den önce karıştı!
İran-Abd ile kardeşler mi değil mi bilemem ama danışıklı döğüş yaptıkları aşikar.Abd nin ortadoğuyu karıştırmak namına yaptığı her hamle iran a yarıyor.
Kardeşim diyorum ki olaya kronolojik bak,!Türkiye esed gitsin dediği zaman ,esed kalsın diyen yoktu İran dahil olmak üzere!Ayrıca Türkiye nin de içini karıştırdılar,vakalar ortada değil mi!Sınırımıza önce daeş i sonra pyd yi yığdılar. esed i göndermeyi bırak 15 temmuz da Erdoğan ı tasviye edeceklerdi.Ha bu saatten sonra Esed ile anlaşılabilir mi!Anlaşılır -anlaşılamaz bir iddiam yok.
İran şia hilali diye bu coğrafya da süleymani ye kurdurdukları kudüs gücü tarzı milis güçleri ile ortadoğu coğrafyasında kan dökmeye devam ettiği sürece keser döner sap döner gün gelir devran döner misali kazdığı kuyuda boğulmaya mahkum.Ha o zaman Türkiye ne durumda olur,coğrafyanın şekli şemali ne olur onu da zaman gösterecek!Ha bu arada Kudüs gücü diye isim vermeleri de manidar Kudüsten başka her tarafa bela oldular.

Hakperest

Kıdemli Üye
Peki ağzından şeriat vs geçti yada şapka taktı yahut kuran okuttu diye kaç mollayı astık haberin var mı?
Birilerini kötülemek istersen bir iki örnek yetiyor zaten
İrana yada şiilerin olduğu yere hiç gitmedim ama büyük ihtimal bizleri yezidin yardakçıları olarak betimliyorlar.

Kerhane, bar, eğlence mekanı dolu amerikan uşakları diyorlar muhtemelen

Bunlar afaki şeyler değil zira bize yerleştirilen feto dan onlara da yerleştiriliyor

ilke

Paylaşımcı
Her zaman her konuda olduğu gibi, forumun daltonları bu konuyu da sulandırdılar ve içinden çıkılmaz bir duruma sürüklediler ! Konu mezhebler ve devletler arası siyaset-politika değil ! Konu şu ! İslâmda ŞEMATET (başkalarının -velev gayr-ı muslim dahi olsa- başına gelen belâ ve musibetlere sevinme) var mıdır ?
El-Cevab : Yoktur ve müslüman asla böyle bir ahlak ve inanç taşımaz !
Konuyu sulandıran daltonlar ! Şimdi anladınız mı konuyu ?..

Hakperest

Kıdemli Üye
Her zaman her konuda olduğu gibi, forumun daltonları bu konuyu da sulandırdılar ve içinden çıkılmaz bir duruma sürüklediler ! Konu mezhebler ve devletler arası siyaset-politika değil ! Konu şu ! İslâmda ŞEMATET (başkalarının -velev gayr-ı muslim dahi olsa- başına gelen belâ ve musibetlere sevinme) var mıdır ?
Asabiyet, milliyetçilik, taassub, mezhepçilik, şematet bunlar birbirinin tetikçileri zaten

Kapiş dedecim

ihvanistanbul

AkhenAton
Ariel şaron ölünce sevindin mi ? sevindiysen suç mu işledin? ya süzme salaksın ya şia!

Sen ve saz arkadaşların işte açık açık söylüyorum: sizler islam düşmanısınız.

Siz islamın derdiyle dertlenen kimseler değilsiniz sizin derdiniz bizzat islam. Şia sevginiz buradan geliyor. Mesela sizler bu geberen p.çin tecavüz ettirip öldürdüğü kimseleri takmıyorsunuz. bu herif sanki evinde oturan yaşlı mazlu bir insanmış gibi davranıyorsunuz. hayır bu piç suriyeyi yangın yerine çevirenlerden biriydi. siz bunu biliyorsunuz ama bilmiyormuş gibi yapıyorsunuz çünkü şianın klasik metodudur. takiye, yalan...

Bugün ortadoğu yangın yeriyse bunda amerikadan çok iranın payı var.

Bir zalimi bir başka zalimin elliyle yokeden Allaha hamdolsun. Dilerim diğer zalimide bizlere afiyet verecek şekilde yoketsin.

ihvanistanbul

AkhenAton
alıntıdır:

Uluslararası Tahran Kitap fuarın da, muta çocukları yıktıkları şehirlerin posterleri önün de şen şakrak gayet neşeli resimler çekiliyorlar. Bu şehirde yaşayan insanların herşeyini aldılar; ülkelerini, şehirlerini, kasabalarını, sokaklarını, mescidlerini, tarihini, bakkallarını, kahvelerini, çarşılarını, pazarlarını, komşuluklarını, geleceklerini, namuslarını, çocuklarını, babalarını, annelerini, sevgililerini ve daha neler neler.. Çünkü şehrin çocukları ya Ömer di ya Osman ya Ebubekir di ya müslüman.. aldılar ve insan onurunu haysiyetini şerefini resim çekildikleri şehirlerden farksız tarumar edercesine bir hayvanın dahi yapmayacağı şekil de poz verdiler. Peki neden? Çünkü şianın imanıdır bu imansızlık! Çünkü acemin yediğidir içtiğidir, insanın eti ve kanı! Şia budur, tavandan tabana budur! Vahdetmiş, ehli kıbleymiş, müslümanlarmış mış mış mış. Canları cehenneme.. İnsan onurunu her zaman hoşgörü kurtarmaz, çoğu zaman onlar gibi değil ama intikam kurtarır..

2078

2079

ilke

Paylaşımcı
Forumdakiler bilirler... Bizim sözlerimiz insan olanlaradır. Hayatlarını ve gözlerini kan bürümüş vampirlerle bizim işimiz olmaz-olamaz !

Hakperest

Kıdemli Üye
İran'a muhabbet kalp hastalığıdır.
İrana muhabbet etmiyoruz
Orda bulunan müslümanlara muhabbet ediyoruz
Tıpkı suriye suudi mısır pakistan türkiye ve tüm ülkelerdeki müslümanlara muhabbet ettiğimiz gibi
Hucurat suresini oku kaptan

Muhakak müminler kardeştir, kardeşlerin arasını düzeltin, Allah tan korkun umulur ki merhamet olunasiniz

Kaptan

Mecra Yazarı
Yapma Allah aşkına Hakperest, körmüsün yahu. Sırf ABD eliyle öldüldü diye mi bu tavrınız. Suriyeli bir direnişçi tarafından öldürseydi tavrınız ne olurdu çok merak ediyorum.

Mezhepçilik yapmayalım diyorsun eyvallah da binlerce müslümanı katleden gözü dönmüş Iran nezhepciligin dibini yapıyor ama.

Ayrıştıran olmayalım tabi ama kırmızı çizgilerimiz var bizim. Herşeyi bir kenara bıraktım, Hz Ayşe ve Hz Omer'e kin besleyen ve hakaret edenlere sevgi beslemek muslumanca bir tavır mıdır? Oyleyse kalplerini yoklamalarini tavsiye ederim, mutlaka bir yerlerde marazları vardir.

Hz Ayse ve Hz Omer'e kin beseleyenler azinlikta olan Gulat'ı şia deyip isin içinden cikip vahdetcilik oynamayin, kahir ekseriyeti sahabe ve sunni dusmani bunların. Yaptıkları ortada..Allah belalarını versin ins.