Street Fighter Suikastçı Tekniği

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv

90'lı yılları çocuk olarak yaşamış kişilerin çocukluğun da,çok önemli bir anı olsa gerek Street Fighter.O zamanlar ps3 vb. oyun konsolları yoktu.Sadece atari salonların da kollu konsollar da oynan bir dövüş oyunuydu Street Fighter.Bir oyun dediğime bakmayın bazılarımız için aslın da bir oyundan daha öteydi.

Herkesin favori bir karakteri olurdu.Genel de bir çoğumu Ryu Ve Ken ile dövüşmeyi tercih ederdik.Tabi ben diğerlerin aksine bu karakterler ile asla dövüşmeyi tercih etmezdim.Benim favori karakterim Brezilya da ormanlık bir alan da,yalnız yaşayan Blankaydı. : )

blanka_zps2b391600.png

Street Fighter Suikastçı Tekniği de,Ken ve Ryu karakterlerinin eğitim süreci ve ansatsuken dövüş tekniğinin incelikleri anlatılmaktadır.Bir çok dövüş tekniği-öğreti filmin de olduğu gibi bu filmde de,yine ustasına ihanet eden bir öğrenci gözümüze çarpmaktadır.Bu karakter Street Fighter 5 ile karşımıza çıkan Akuma dır.

SFIV_Akuma_Wallpaper_by_lunadivervii.jpg

Akuma içindeki karanlık gücü ortaya çıkararak ustasını öldürmüş bir dövüşçüdür.Ve sonrasın da Ken ve Ryu ye ansatsuken tekniğini öğreten abisi ile dövüşmek için,geri dönmüştür.Akuma kelimesi şeytan anlıma gelmektedir.Ve karakterin sırtın da yazan harf "tentani" Japonca da "insan üstü ölümsüz" manasına gelmektedir.

Film görsel ve dövüş teknikleri açısından çok iyi diyebilirim.Ayrıca müzikler ve diyaloglar da çok başarılı.Ryu ve Ken'i eğiten Goken ustanın "Hiçlik" hakkındaki düşünceleri beni filmi izlemem konusun da hayli ikna etti diyebilirim.

İzlemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler.

Kaçak

Yeni
Oldu bitti oynayamadım bu oyunu ...
O yüzden nefret ederdim ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
geçen arkdaşlarla Tillo cafe ye gittik ben çay içmemde, arkadaşlar oranın çayını seviyorlar,,, 3 grup arkadaş gördüm, 5-6 kişilik guruplar halinde, hepsinin elinde cep telefonu zıp zıp oynuyorlar, her biri kendi aleminde,,,hatta arkadaşlardan biri fotoğrafını çekti,,, bu kadarda olmaz dedim ya...hiç biri birbirleriyle konuşmuyor, cep telefonlarıyla oynuyorlar...

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Adams hocam,sanirim sizin paylastiginiz videoda ki,surum daha eski.Ben bunu hic oynamadim. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Goutetsu üstadın Akuma ile karşılaşması. : )