SPK'nın yeni başkanı belli oldu (Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir?)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
son-dakika-spknin-yeni-baskanibelli-oldu-ali-fuat-taskesenlioglu-kimdir,ECGs0-kQ90-VCE2Lo3W7Mg.jpg

SON DAKİKA HABERİ:

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanlığına, Halkbank'ın eski Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu atandı.

Atama kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

KAYNAK

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

SPK Başkanlığı'na getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğdu.

Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başladı.

1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de baş uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılı Ekim ayında göreve başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Taşkesenlioğlu, 2012 – 2014 tarihleri arasında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

'17 -25 Aralık' sonrası tutuklanan Süleyman Aslan‘ın yerine Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Taşkesenlioğlu, aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak atandı.

SPK'nın yeni başkanı Taşkesenlioğlu evli ve üç çocuk babası.

ihvanistanbul

AkhenAton
Demek ki hesap açmamış. Bank asyada görev alabilirsin, yönetebilirsin ama hesap açamazsın :D

cemaliii

Kıdemli Üye
Taşkesenlioğlu.

FETÖ’nün Bank Asyasinda üst düzey yöneticiydi.

şimdi SPK gibi çok önemli bir kurumun başına getirildi.

Neler oluyor? Biri anlatsın