SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a göre Mısır'da İhvan üyelerinin katledilmesinden "direnin" diyen AKP de sorumlu.. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a göre Mısır'da İhvan üyelerinin katledilmesinden "direnin" diyen AKP de sorumlu..

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
[FONT=pt_sansregular]
Erbakan olsa, İhvan'a 'Direnişe geçmeyin' derdi
[/FONT]
[FONT=pt_sansregular] [/FONT][FONT=pt_sansregular]
MISIR'da Sisi darbesi oldu... Erbakan Hoca, bu darbe karşısında nasıl bir tutum alırdı?
MUSTAFA KAMALAK: AK Parti iktidarı, Sisi darbesine maruz kalan İhvan temsilcilerine "Türkiye'de biz direndik kazandık, siz de direnin kazanırsınız" dedi. Erbakan Hoca olsaydı "Durun" derdi. Bakalım Mısır'a: İhvan direndi de ne oldu? Yedi bin tertemiz İhvan üyesi katledildi, binlercesine idam cezası verildi.
Peki ama Sisi darbesine alkış mı tutacağız? Ses edilmeyecek mi?
MUSTAFA KAMALAK: Ses edeceksin tabii. Alkış tut diyen yok. Ama hiç değilse zararı asgariye indirecek bir tutum sergile. Gelebilecek zararı öngör. Peygamber Efendimiz "Hem zalim hem mazlum kardeşinize yardım edin" buyuruyor. Soruyorlar: "Mazluma yardımı anladık ama zalime nasıl yardım edeceğiz?" Peygamber Efendimiz cevap veriyor: "Onun kötülüğünü azaltmak suretiyle." Hem darbeye karşı çıkıp hem de teması koparmayarak İhvan'a yapılan zulmün bir ölçüde önüne geçilebilirdi. Bu bir yaklaşım, bir zihniyet meselesidir.[/FONT]
[FONT=pt_sansregular] [/FONT][FONT=pt_sansregular] [/FONT][FONT=pt_sansregular]Balyoz Yeniçeri Ocağı'nın lağvedilmesine benziyor[/FONT]
[FONT=pt_sansregular] [/FONT][FONT=pt_sansregular]MUSTAFA Kamalak'tan "Balyoz" yorumu:[/FONT][FONT=pt_sansregular]
*[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]
-1826 yılında Yeniçeri Ocağı lağvedildi. Bu olay bize "Vakayi Hayriye", yani "Hayırlı Vaka" olarak anlatıldı.
-Oysa hayırlı olmamıştır bu olay. Osmanlı kara kuvvetleri dağıtılmıştır. Hava kuvveti yok, deniz kuvvetlerini Rusya batırdı. Kara kuvvetlerini de kendimiz lağvettik.
-Sonra dağılma başladı. Yunanistan bağımsızlığını ilan etti, Balkanlar elden gitti. İstiklal Savaşı'nı yapacak ordu kalmadı.
-"Balyoz" da işte böyle bir olaydır. Ordunun burnunu sürtme olayıdır. Biz en başta "suçlu varsa yakala ama ordunun burnunu sürtme" dedik. Dinlemediler[/FONT]
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
İftiralara cevaplar adlı paralel site Kamalak aracılığı ile Erdoğan a laf sokma derdinde, Mısır daki direniş hakkında, gerisi anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az diyelim:)
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
Mustafa Kamalak yeniçeri ocağının kaldırılmasına da karşı :)

Kamalak:Balyoz Yeniçeri Ocağı'nın lağvedilmesine benziyor.

AYRICA YAPTIĞI KARŞILAŞTIRMA TAKTİRE ŞAYAN :)
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
[FONT=pt_sansregular]MUSTAFA KAMALAK: AK Parti hükümeti, Suriye krizinde ne yazık ki kışkırtıcı bir rol oynadı. Obama, "Esad yürüyen bir ölüdür, en kısa zamanda gidecek" dedi. Bizimki de bunun üstüne balıklama atladı. Esad'a "Suriye'deki olaylar Türkiye'nin iç meselesidir, sen orada oturamazsın" dedi. Biz olsak böyle demezdik. Biz olsak sorunun kan dökülmeden, barışçıl yoldan çözülmesi için elimizden geleni yapardık.:):):)


[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]Uluslar arası sularda İsrail otoritedir diyen zihniyete benzeyen açıklamalar yapıyor !

Ahmet Hakan ile soru -cevap yapmışlar :)

Suriye de Türkiye hatalı:)Mısır da Türkiye hatalı:)Ahmet Hakan ile yaptığı röportajda hiç İran a laf yok adamlar,askeri kadro düzeyinde Suriye de çatışmalara giriyor!


[/FONT]
[FONT=pt_sansregular][/FONT]
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
Kamalak:[FONT=pt_sansregular]Gazze'de son olaylarda iki bini aşkın Filistinli katledildi, Gazze yerle bir edildi. Bizim iktidarımızda Gazze'de tek bir kurşun bile sıkılmadı.

[/FONT]
[FONT=pt_sansregular] Bizim iktidarımız zamanında diyor:)Size iktidardan 28 şubatla bye bye yapılırken, hani Suriye için barışçıl ,kardeşçe çözüm önerileri üretiyorsunuz ya ,28 şubat tan sonra Türkiye de nasıl barışçıl ,kardeşçe ortamların oluştuğunu gördük:)
Gazze için 8 ay iktidarı iktidar olarak görüyor madem ,13 sene çarpı 12 ay eşittir, 156 ay iktidarda kalan bir Akp döneminde gazze de toplasan 13 senede 6 ay kurşun sıkılmış!!Ak parti iktidarı döneminde gazze de 150 ay kan akmamış :)Şayet mantık böyle işliyorsa![/FONT]
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Esed dostları coşmuş yine.
 

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
24 Ağu 2009
Mesajlar
4,599
Puanları
113
kamalak doğru söylemiş.allah razı olsun kendisinden.
 

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0
Kamalak ne dediğini bilmediği gibi ihvanıda tanımıyor..İhvan alalade bir cemiyet değil, 1 asra yakın faaliyet gösteren, deyim yerindeyse feleğin çemberinden geçerek bu günlere ulaşmış , etkisi mısır sınırlarını aşmış bir cemaat/cemiyet...AKP nin böyle söylemediği aşikarda, söylese bile bu cemiyetin kendi şuraları var, kararları kendileri alır..Kamalak böyle dengesiz laflar ederek, katil sisini,n barajına su taşıyor..Nasreddin hocanın evine hırsız girmiş....fıkrası gibi..yahu hırsızın suçunu söylesene önce....Kamalak maalesef, saadeti , ümmetçi politikalardan ,kısır politikalara getirdi..
 
Üst