SP de neler oluyor Bekaroğlunun sözleri ?

agbi

Yasaklı
Evet

ERBAKAN Benim için geçmişte Türk Siyasi yaşamında Türkiyede ve Dünyada Müslümanlar a HİZMET etmek için harika fikirleri olan ve Türk Siyasi tarihinde kapı açmış BİR ÖNDER

Fakat Daha sonraları çevresindekilerin yönlendirmeleri ile bana göre her geçen gün kendini bitiren bir KIYMET

Mehmet BEKAROĞLU Sp sinde görmek istemediğim kişilerden biri ulusalcı çizgide Belediye başkanlığı seçimlerinde Ankara Başkan adayı ile birlikte düşüncelerini ortaya koydular

Numan KURTULMUŞ
Bana göre Erbakanın yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri ve NE İSTEDİĞİNİ bilen bir kişi Sp sini yukarı taşıyacak kişi

Fakat

Erbakan ın yanında bulunan kişilerin devamlı müdaheleri ile yapmak istediklerini yapamıyor Allah razı olsun ilk işi SP deki Ulusalcıları sildi dışarı çıkardı Tanm Hizmet etme zamanı gelmişken Meşhur Kongre ortaya çıkp ENGELLEDİ

Bugün Başta Oktay EKŞİ olmak üzere Belirli Kartel ve Kişiler Numan Bey i destekliyor bu Numan Bey i taktir ettiklerinden değil ama Numan Bey i Türkiyede ERDOĞAN a karşı gördükleri kişi olarak ve Erdoğan a darbe vurabilir kendi lehlerine diye DESTEKLİYORLAR.

İşte ulusalcı çizgiye kayan BEKAROĞLUNUN sözleri artık yorum sizin

Hoca 'bensiz olmaz' diyerek boğuyor

Türkiye nefesini tuttu
12 Eylül'de yapılacak referanduma kilitlendi. Meydanlar cayır cayır! Liderler hergün alanlarda anayasa paketine neden 'evet' ve neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlatıyor. Tam da bu sırada farklı bir ses, farklı bir duruş arıyorsanız Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu'na kulak vermek gerek. Zira 21. dönemde Refah Partisi'nden siyasete atılsa da söylemi ve projeleriyle sanki bir sosyalist partinin lideriyle konuşuyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Hamaset yok. İddialı sözler yok. Tümüyle insan ve değişim odaklı bir anlayış Bekaroğlu'nunki. Bir süre ara verdikten sonra yeniden Saadet Partisi'ne dönen ve 2009 yerel seçimlerinde İstabul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak 'saha'ya çıkan Bekaroğlu, aslında bir doktor, öğretim üyesi, 'Ruh bilimci.' Akademik kariyerini Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı ile noktalayan Bekaroğlu, bu günlerde mesleğiyle haşır neşir olsa da aktif siyasete 'hayır' demiyor. Biz de kendisiyle Türkiye'deki dönüşümü, 'Milli Görüş' geleneğini üyesi olduğu SP'deki krizi ve çözüm yollarını konuştuk.

Yazıdan makaleler

Niçin sizin aile ferteleriniz ve 7-8 tane ilk yola çıktığınız arkadaşlar olmayınca sapsın bu hareket. Onlar öyle bakıyorlar. Bırakılsa, deneme-yanılma yöntemiyle çok daha güzel şeyler yapılacak, Türkiye'de bir boşluk dolacak. 'Biz olmazsak olmaz' anlayışı, kuşak çatışması ve nefis... Eski abiler kızacak belki ama söylemek zorundayım. İki listenin yarıştığı kongrede, Hoca ve Numan Bey'in ortaya koyduğu liste. Çoğunluğu müşterekti. Birçok isim Hoca'nın listesinden istifa edip Numan Bey'in listesinde kaldı. Soruyorum; acaba Şevket Kazan da iki liste de olsaydı Hoca'nın listesinden istifa eder miydi? Hoca, ben olmazsam olmaz diye sıkıyor, boğuyor ve yazık oluyor

Erbakan Hoca ve ekibi mi sabote eden?

Bir yönden öyle. Sabote ediyor derken özel bir sabotajdan bahsetmiyorum ama aktif olarak var olmak istemeleri, müdahil olmaları sabote etmektir.
n Erbakan Hoca'ya yakın birisi olarak neye bağlıyorsunuz bu tavrını?
Hoca'yı iyi tanıyorum. Psikolojiyle uğraşıyorum ama Hoca'yı anlamak zor. Empati yapamıyorum. 'Milli Görüş Hareketi'nde düşünceyle insan, ideolojiyle onun taşıyıcıları bütünleşmiştir. 'Milli Görüş' bir ideoloji, bir siyasal dünya görüşüyse ki öyle, Hoca da onun vazgeçilmez parçası. Hoca olmayınca ideoloji de yok olacak gibi bir durum var. Bunu 1998'de parti kapatılınca net olarak gördüm. Bütün enerjimizi Hoca'nın kurtarılması için harcadık. Hoca'yı hapisten kurtarmak, yasaklardan, para cezasından kurtarmak için harcadığımız için enerjimizi, yol alamadık. Bütün siyasi atraksiyonlar, imkanlar, fırsatlar her şey Hoca için. Hoca kurtarılsa, tekrar başımıza geçse, tüm sorunlar ortadan kalkar diye bir tarz var. Bu eski siyasetle ilgili, sıkıntılı bir iştir.

bakış

Kıdemli Üye
SN agbi sen bekaroğluna ulusalcı diyordun şimdi ise bekaroğlunun laflarını savunuyorsun.
Bide numan hocayı savunuyorsun,ulusalcıları temizliyor diye,onun en yakın arkadaşı bekaroğluna ulusalcı diyorsun.

ummuhan

Kıdemli Üye
Forum ergenekonu da var forum karıştırmak ortalığı bulandırmak gibi işlevler peşinde...

Forum savcısı nerede onu bulamadım :)

arifan yolcusu

Profesör
hele bi geleyim forumdakileri de unutmayacağım:)
hocamız gerekli açıklamayı yapmıştır bunların meşrutiyeti bitii,
şuan gulu gulu dansı yapmakla iştigaller,
akılları kendilerini aldattı...

agbi

Yasaklı
Forum ergenekonu da var forum karıştırmak ortalığı bulandırmak gibi işlevler peşinde...

Forum savcısı nerede onu bulamadım :)

Aklınıza ve bilgilerinize o kadar güvenemiyorsunuz ki

HALA İMA ların arkasına saklanarak mesajlar yazıyorsunuz sonra da Yöneticilere gidip şikayet ediyorsunuz .

Birde diğer vasfınızı öğrendim.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=47647&p=832413&viewfull=1#post832413

TIKLAYIN bakın neler yazmışsınız.

Ummuhan Hnm vakit geçirmek bir nevi Geyik muhabeti yapmak istiyorsanız O Başka.

Lütfen Bu Yaştan sonra kendinize güvenin İMA ların arkasına saklanmayın.

agbi

Yasaklı
SN agbi sen bekaroğluna ulusalcı diyordun şimdi ise bekaroğlunun laflarını savunuyorsun.
Bide numan hocayı savunuyorsun,ulusalcıları temizliyor diye,onun en yakın arkadaşı bekaroğluna ulusalcı diyorsun.

Gerçekten sizi Oruç fena vurmuş galiba bakın cevap yazdığınız mesajımdan bir kaç düşüncelerimi aktardığım cümlelerim.

Mehmet BEKAROĞLU Sp sinde görmek istemediğim kişilerden biri ulusalcı çizgide Belediye başkanlığı seçimlerinde Ankara Başkan adayı ile birlikte düşüncelerini ortaya koydular

Numan KURTULMUŞ Bana göre Erbakanın yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri ve NE İSTEDİĞİNİ bilen bir kişi Sp sini yukarı taşıyacak kişi

Fakat

Erbakan ın yanında bulunan kişilerin devamlı müdaheleri ile yapmak istediklerini yapamıyor Allah razı olsun ilk işi SP deki Ulusalcıları sildi dışarı çıkardı Tanm Hizmet etme zamanı gelmişken Meşhur Kongre ortaya çıkp ENGELLEDİ

Bugün Başta Oktay EKŞİ olmak üzere Belirli Kartel ve Kişiler Numan Bey i destekliyor bu Numan Bey i taktir ettiklerinden değil ama Numan Bey i Türkiyede ERDOĞAN a karşı gördükleri kişi olarak ve Erdoğan a darbe vurabilir kendi lehlerine diye DESTEKLİYORLAR.

Bakın büyültüm düşüncelerimi aktardığım cümleri.

Okuyun

Okuyun

Okuyun

ve Defelarca düşünün.

bakış

Kıdemli Üye
iyide sn agbi.
sn kurtulmuş ve bekaroğlu cok iyi arkadaşlar.İşin içinden çıkamıyorum.

agbi

Yasaklı
iyide sn agbi.
sn kurtulmuş ve bekaroğlu cok iyi arkadaşlar.İşin içinden çıkamıyorum.

Kurtulmuş la Bekaroğlu iyi arkadaş değil.

Siyaset gereği öyleler.

Diğer anlamda birbirlerini kullanıyorlar.

Bekaroğlunun açıklaması Kurtulmuş a yarıyor Kurtulmuşun yerini sağlamlaştırmasıda Bekaroğluna yarıyor çünkü ERDOĞAN ın tek rakibi KURTULMUŞ Ekşi de geçenlerde Kurtulmuş u desteklemedimi.

Oktay Ekşi ile Kurtulmuş SİYAH & BEYAZ gibi zıt.

Fakat Oktay Ekşi nin menfeatleri Kurtulmuşta.

Yeğenim iyi oku ve defelarca düşün.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=87629&p=832367&viewfull=1#post832367 Mesajında kapasiten çok belli oluyor.

MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OKUMAK İÇİN OKUMAZ ANLAMAK için okur ANLAMAK içinde okuduğunu her yönden analiz eder.

Azimli

Ordinaryus
anlımıycak birşey yok bakış kardeş
bütün Erbaksan düşmanları Kurtulmuşu destekliyor

bakış

Kıdemli Üye
Kurtulmuş la Bekaroğlu iyi arkadaş değil.

Siyaset gereği öyleler.

Diğer anlamda birbirlerini kullanıyorlar.
Daha dün siz akpartililer,kurtulmuş ve bekaroğlu müslüman sol adında parti kuracaklar demiştiniz.ikisi çok güzel arkadaşlar.hatta bekaroğlu partide fiili olarak görev yapmadığı halde,bekaroğlu istanbul adayı olmuştur.nasıl olmuştur bu.elbetteki numan beyin yardımıyla

yani numan bey,ulusalcıları temizliyor diyorsun,senin nezdinde ulusalcı olan bekaroğlunu partide görevi olmadığı halde görev veriliyor.

iki iyi arkadaşın birine tertemiz diğerine ulusalcı diyorsun.Bunu anca sen diyebilirsin sn agbi

agbi

Yasaklı

ERBAKAN ın hanedanlığını ( Asiltürk & Kazan ve diğerleri ) kabul etmeyen herkes.

MİLLİ GÖRÜŞ ten & İslam dan , Vatan a hizmetten uzaklaşıyor değilmi ?

ERBAKAN Kim ? Asiltürk Kim ? Kazan kim ? BUNLARIN HİÇMİ HATALARI yok ?

Daha dün siz akpartililer,kurtulmuş ve bekaroğlu müslüman sol adında parti kuracaklar demiştiniz.ikisi çok güzel arkadaşlar.hatta bekaroğlu partide fiili olarak görev yapmadığı halde,bekaroğlu istanbul adayı olmuştur.nasıl olmuştur bu.elbetteki numan beyin yardımıyla

yani numan bey,ulusalcıları temizliyor diyorsun,senin nezdinde ulusalcı olan bekaroğlunu partide görevi olmadığı halde görev veriliyor.

iki iyi arkadaşın birine tertemiz diğerine ulusalcı diyorsun.Bunu anca sen diyebilirsin sn agbi

Daha sen partinin içindeki dengeleri kimin kim olduğunu bilmiyorsun.

Bu Forum da var önceden yazmışım KURTULMUŞ Genel Başkan olsun ilk iş Ulusalcıları TEMİZLEYECEK

O KADAR KENDİNE GÜVENİYORSANIZ gelin ERBAKAN ın ilk siyasi adımın dan buralara gelelim.HANGİ KİŞİLERİ PASİFİZE ETMİŞ Partiden uzaklaşmış.

Evet 3 nüzede teklifim Bakış & Arifan yolcusu ve Azimli abla.

agbi

Yasaklı

Bu ne demek

KURTULMUŞ ERBAKAN ın DÜŞMANIMI da ERBAKAN düşmanları KURTULMUŞ u desteklesin ?

Bakışın hem sizin hemde Bakış ın daha önce KURTULMUŞ için yazdığınız fikirleri pozitiv olarak MESAJ larınızı getirirm UTANIRSINIZ.

Ne demek anlıyamadım ŞİMDİ G.BAŞKANLIK seçiminde KURTULMUŞ a oy verenlerde mi ERBAKAN düşmanı ?

Buna avam deyimle SAÇMALIYORSUNUZ derler.

Bana göre de aklınızı kiraya vermişsiniz dir.

KURTULMUŞ için söyledikleriniz RİYA mı idi Partide de söylenenlere YALAKALIK DALKAVUKLUK denir.

Söze bakın yaa

KURTULMUŞ u destekleyenler ERBAKAN düşmanımış ? Bu durumda KURTULMUŞ ta ERBAKAN düşmanı

Bu kadar ÇİRKİN SİYASET ANLAYIŞI olamaz ALLAH cc neden iktidar yapmadığı belli oluyor avam düşüncesi ile.

Bedüüzaman ın işaret ettiği SİYASET SİYASETÇİLER SİZ ve SİZİN GİBİLER olmalı.

bakış

Kıdemli Üye
Evet 3 nüzede teklifim Bakış & Arifan yolcusu ve Azimli abla.
Bu kadar sinirli olmana gerek yok.O saydığın 3 kişi milli görüşün çeşitli kademelerinde görevliler.Anlayacağın donanımlı insanlar.Elbetteki hataları vardır.Ancak senden daha az hata yaparlar buna eminim.

agbi

Yasaklı
Bu kadar sinirli olmana gerek yok.O saydığın 3 kişi milli görüşün çeşitli kademelerinde görevliler.Anlayacağın donanımlı insanlar.Elbetteki hataları vardır.Ancak senden daha az hata yaparlar buna eminim.

Bak önce mesajıma cevap ver.

Ben onlardan daha az hatalıyım diye iddiam olmadı olduysa göster ÖZÜR dileyim.

Siz benim mesajıma cevap verin.

ŞİMDİ KURTULMUŞ a Partide oy verenlerde ERBAKAN ın düşmanımı ?

arifan yolcusu

Profesör
Bak önce mesajıma cevap ver.

Ben onlardan daha az hatalıyım diye iddiam olmadı olduysa göster ÖZÜR dileyim.

Siz benim mesajıma cevap verin.

ŞİMDİ KURTULMUŞ a Partide oy verenlerde ERBAKAN ın düşmanımı ?

bugün tayyibide,şeneride,numanıda,haydar başıda hocamıza düşman olmaz
istersen git sor:)
mesele itaat meselesidir, numan efendi daha iyisini yaparım diye çizgiden saptı
aha getirdiği adam bekaroğlu örneği şaban gibi konuşuyor...
numan başkan baraj geçmeyi amaç edindi...
kaybedenlerden oldu...
hoca yeni kongre ile onu güçlendirmek istedi ama o itaatsizliğe ve akıl yürütmelere devam ettii...
tüm müslüman kardeşlerimizi seviyoruz ama milli görüşün çizgileri var,
ya uyarsın ya da gidersin....

agbi

Yasaklı
bugün tayyibide,şeneride,numanıda,haydar başıda hocamıza düşman olmaz
istersen git sor:)
mesele itaat meselesidir, numan efendi daha iyisini yaparım diye çizgiden saptı
aha getirdiği adam bekaroğlu örneği şaban gibi konuşuyor...
numan başkan baraj geçmeyi amaç edindi...
kaybedenlerden oldu...
hoca yeni kongre ile onu güçlendirmek istedi ama o itaatsizliğe ve akıl yürütmelere devam ettii...
tüm müslüman kardeşlerimizi seviyoruz ama milli görüşün çizgileri var,
ya uyarsın ya da gidersin....

Yok sizde yazmak için yazanlardansınız.

Bereket Forum da düşünceleriniz belgeli.

SİZ GERÇEK yaşmada daha sonra söylediklerinizi İNKAR edenlerdenmisiniz.

Bu nerden aklıma geldi.

Azimli ablanın mesajındaki ana fikre verdiğiniz cevaptan.

UNUTTUNUMU ?

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=87629&p=832728&viewfull=1#post832728

TKLAYIN

Bu kadar olmaz yaaaa HEM YAZ SONRA YADIKLARINI İNKAR et.