SP Ak Partilileri İlk Sıradan Aday Yapacak :))))))))

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasına girin...Basın açıklamaları kısmından...14.12.2014 tarihli 15 maddelik basın açıklamasını okuyun lütfen...
Sonra sahibinden sitesine girip 2. el Mersedes S500 4matic fiyatlarına bakın rica ediyorum...
Sonra mersedes benz türksitesine girip...fiyat broşüründen fiyata bakın olur mu?

NOT: Bunları okuduktan sonra orada telafuz edilen 322.000tl lik miktarın vergisiz fiyatı olduğunu gene fiyat listesine bakınca göreceksiniz...vergisiz saf miktar olduğunu göreceksiniz...vergi ile araba 900.000-1trilyon civarı...
OKUDUKTAN SONRA ÖZÜR BEKLİYORUM SİZDEN...

demekki vergiye tabi tutulmamış ve kasadan sadece bu miktar çıkmış

322 000 nerede 1 000 000 nerede büyük bir fark
gerçi 322 000 de az rakam değil ama yinede 3 katı abartılarak yansıtılması baştada dediğim gibi saptırmaktan başka bir şey değil !!

can feda

Profesör
demekki vergiye tabi tutulmamış ve kasadan sadece bu miktar çıkmış

322 000 nerede 1 000 000 nerede büyük bir fark
gerçi 322 000 de az rakam değil ama yinede 3 katı abartılarak yansıtılması baştada dediğim gibi saptırmaktan başka bir şey değil !!

Muhterem listeye geri döndüğümüzde...%145 oranında ÖTV yani: 435bin tl %18 Kdv: 132bin tl
Bu araç ithal araç...yani gümrükten girerken...bu aracın vergi sonrası fiyatı 860.000tl civarı...12.000tl kadar da tescil işlemleri falan var...900.000tl kadar fiyatı yaklaşık olarak...arabam yok başka masraflar var mı bilmiyorum...

Gümrük Kanunu 167. maddeye baktığımızda...Kamu da araç alımlarında vergiden muaf olanlar karşımıza çıkıyor...Bakıyoruz...
1)cumhurbaşkanlığı için
2)ithal edilen diplomatik eşya için
3)Genelkurmay,MSB,Kuvvet komutanlıkları,MİT,Jandarma,Sahil Güvenlik,Emniyet bunlar vergiden muaf şekilde araba alabiliyorlar...burada diyanet işleri başkanlığı yok...

2 seçenek var...ya diyanetin verdiği rakamda hata var...yada araba kaçak... :)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
@can feda
Allahin rizasini andiginiz icin cevap yaziyorum. Yoksa aslinda bir konu hakkinda fazla agiz dadasi yapmaktan haz etmem
Herneyse, ak saraydan baslayalim. Siz ve sizin gibi dusunenler ak sarayi turkiyeye neden layik gormuyorlar ? Erdogan veya akp bir gun mazi olup gidecek her fani gibi. Tamamen tarihten silinmese bile bir gun diger siyasi partiler gibi isigi sonecek. Iste o zaman ak sarayi sirtlarina baglayip goturecekler mi yanlarinda ?
Adam turkiyeye layik sasali bir saray yapmis, camlica camiisini yapmis, koparilan su velveleye bakin hele !

Yahu adam yaninda ahirete goturmeyecek herhalde bu binalari. Padisahlar zamaninda niye o koca koca saraylari ve camiileri yaptiysa, akp erdoganda simdi onun icin yaptiriyor !!!

Siz bana soyleyin hele, neden bu kadar olay cikartiyorsunuz ? Neden kiskananlar gibi ates olmayan yerden duman cikartiyorsunuz ?

2023 gelindiginde neden yaptirildigini daha iyi anlarsiniz efendim. Ve iste o zamanda hayiflanirsiniz bu zihniyetinizden.
Bu binalar buyuk turkiyenin buyumeyini ve ileriki zamanda kavusacagi makami simgeliyor. Anliyor musunuz ?

Bu zihniyet Akp ye ne zaman "su sorunu cozmuyor vs vs" dediyse, akp hakki ile o sorunu cozmeye calisti. Simdide teroru bitirmeye calisiyor turkiyede. Bu zihniyet turkiyenin lehine akp nin yaninda durmasi grekirken, yine karsisinda duruyor. Neden ? Cunku turkiyede gercek anlamda muhalefet yok !!!

Muhalefet etmek icin muhalefet et - zihniyeti var.

dunyanin hic bir ulkesinde vatanin cikarlari hukumete karsi cikan muhalefet bulamazsiniz !!! Bu butun garibliklerde oldugu gibi yine bizim ulkemizde var.
muhalefet kendi basina hareket etmiyor ki ! Ne kadar gizli guclerin adamlari varsa muhalefetin basina getirildi. Sagcisindan solcusundan liberalinden teroristinden tutun hepsi gizli guclerin adami - bas aktorleri yani

en somut yasadigimiz ayrimcilik ve otekilestirme savcinin sehit edilmesi. Neden mhp yoktu orda ? Neden chp hdp terorist diyemedi ? Neden kamalak beklenen tavriri sergilemedi ?

Hepsinin emir aldigi yer ayni cunku- ayni zihniyet

benim en cok teaccubume giden sey, alni secde goren insanlarin bu oyuna ve kirli emellere hizmet etmesi.
Bir dusunelim simdi ; diyelim akp iktidardan dustu. Hukumeti chp- hdp ittifaki ve mhp-bbp-sp ittifaki beraberce kurdu. Sizce neler olur ? Ilk icraatleri ne olur bu yeni hukumetin ?

Ben cevabini vereyim- ilk icraatleri turkiyeyi 21.yuzyilin super gucu yapacak olan butun projeler durdurulur !!! Yarim kalan insaatlerden tutunda hayata gecirilmek uzere olan icraatlere kadar hepsi durdurulur. Hatta daha da ileri gidelim, zaman icinde yapilmis olan hizmetlerde kapatilir. Bahaneleri boldur bu curuk zihniyetin. Nasil ki ayasofyamizi restore bahanesi ile kapatip sonra muzeye cevirdilerse, iste boyle sacma bahaneler uretirler.

Hal boyle olunca bu alni secde goren ve "biz akp den daha iyimuslumaniz ve daha iyi hizmet edecegiz milletimize - vatanimiza" diye sahsi ßmenfaatleri pesine dusmus muslumanlar ne yapacak acaba !?
Onlar gizli guclerin elinde piyon olarak ellerine tutusturulan kagitlari okuyup milleti teskin etmekten baska bir sey yapamayacaklar. Cunku onlara hic bir konuda soz hakki verilmeyecek.
bu kirli oyuna musterek o,duklari icinde millete karsi mahcup olacak ve giklarini cikaramayacaklar. Turkiye su an hic bir donem yasamadigi demokrasiyi ve ozgurlugu yasiyor !!!

Cumhuriyet gazetesi gibi bir gazete ulkenin basbakanini dava edebiliyor !

Hangi zihniyete hizmet ediyorlar acaba ? Cumhuriyet ki kuruldugundan bu yana din propagandasi, basortu dusmanligi, nifaklik yapan, bati -israil hayrani kokusmus bir zihniyetten ibaret !
Turkiyeyi 80 li yillara goturmek icin calisan bir yapi ! Ve bunlar simdi basbakani mahkemeye verdiler. Cok akillica degil mi !

Akp zaten bakanlari makamlarindan uzaklastirarak gerekeni yapti. Unutmayin ki halki rahatlatmak icin adimlar atmaya baslarsaniz, bunun sonu hic bir zaman gelmez !!!

Osmanlida ki ayaklanmalari hatirlayin. Ne zaman halk ayaklandi/ kiskirtildi ve donemin padisahi halkin istedigi burokratlarin kellesini onlara verdi, anlik yatismalar oldu. Ama hic bir zaman sonu gelmedi ve devlet cok degerli adamlarini capulculara yedirdi .... ne yazik ki

zamanla zaten hersey ortaya cikacak. Ben sahsen dort bakan arasindan en cok erdogan bayraktarin sonrada muammer gulerin masumiyetine inandim. Diger ikisini bosverin gitsin.

akp kuruldugundan bu yana hic bir zaman dini bir hareket oldugunu soylemedi. Cogu sizin bizim gibi halis musluman. Ama neticede iclerinde sarap icenide var, evli olmadigi icin arkadas ve dost hayati yasayanda var. Ne ararsaniz var yani.

bende sizi gibi osmanli yapi gibi ehli sunnet politikasini zleyen halis muhlis bir hukumet isterim bittabi. Lakin elimizde simdilik bundan daha iyisi yok ve itiraf edelim, iyi isler yapiyorlar- yaptiklari her sey kotu ve hatali diyemeyiz.

ayni zamanda akp paralel yapiya bu kadar aldanmasaydi, simdi harbiden ucmustu. Hic kimse onunde duramazdi, belki su an hilafetligi bile konusur olurduk ....

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Muhterem listeye geri döndüğümüzde...%145 oranında ÖTV yani: 435bin tl %18 Kdv: 132bin tl
Bu araç ithal araç...yani gümrükten girerken...bu aracın vergi sonrası fiyatı 860.000tl civarı...12.000tl kadar da tescil işlemleri falan var...900.000tl kadar fiyatı yaklaşık olarak...arabam yok başka masraflar var mı bilmiyorum...

Gümrük Kanunu 167. maddeye baktığımızda...Kamu da araç alımlarında vergiden muaf olanlar karşımıza çıkıyor...Bakıyoruz...
1)cumhurbaşkanlığı için
2)ithal edilen diplomatik eşya için
3)Genelkurmay,MSB,Kuvvet komutanlıkları,MİT,Jandarma,Sahil Güvenlik,Emniyet bunlar vergiden muaf şekilde araba alabiliyorlar...burada diyanet işleri başkanlığı yok...

2 seçenek var...ya diyanetin verdiği rakamda hata var...yada araba kaçak... :)

vardır bilmediğimiz bir ince ayrıntısı

Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasından verdiği, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ve Başkanlık merkezindeki yetkililere Diyanet Vakfı bütçesinden lüks makam aracı alındığı şeklindeki asılsız haberi için tekzip yayınlanmasına karar verildi.

HÜRRİYET TEKZİP YAYINLADI

Hürriyet’te ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ başlıklı asılsız habere ilişkin, Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzeltme ve cevap metninin yayınlanması yönündeki talebi üzerine, Ankara Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğine tevzi edilen dava Hürriyet’in aleyhine sonuçlandı.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 2015/129 D. İş Değişik İş No’lu ve 09.01.2015 tarihli kararı şöyle;

“Düzeltme ve cevap dilekçesi, ekleri ve ilgili yazının incelenmesi sonucunda düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına konu Hürriyet Gazetesinin 13/12/2014 tarihli nüshasının 1. sayfasında yayımlanan yazıda, gerçeğe aykırı bilgiler verildiği anlaşıldığından, dilekçe ekinde bulunan düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına,

5187 Sayılı Kanunun 14. Maddesi uyarınca, talepte bulunan vekili tarafından ekte sunulan düzeltme ve cevap metninin 13/12/2014 tarihli Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasında, aynı puntolarda ve aynı şekilde yayınlanmasına karar verildi.”

KARARA İTİRAZ ETTİLER AMA...

Hürriyet Gazetesi Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarihli kararına ilişkin itirazı ise Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.

Hürriyet’in itirazına ilişkin red kararı şöyle;

“Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarih ve 2015/129 D. İş sayılı düzeltme ve cevap metni yayınlanması talebinin kabulüne dair kararının gerekçesinde hukuka aykırı herhangi bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından reddine, inceleme sonunda CMK 271/4 maddesi uyarınca kesin olarak karar verildi.”

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
bunlar sanırım Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı Cumhurbaşkanının sadece yemek yiyip yatıp kalktığı yerden ibaret sanıyor !!!
içinde ALLAH cc bilir neler var neler , aslında en çokta buna uyuz oluyorlar ya
böçeklerle dolu her yerini karış karış bildikleri köşk varken teknolojile donatılmış içinde birbinden özel donanımlı birimler kurulmuş saraya ne gerek vardı

DESIFRE

Yasaklı
Hanımefendi, gerçekten sizinle bir sorunum yok...

Gel gelelim, bugünkü halinizle bir dönem bu paralel adı taşıyan cemaate yalakalık ettiğiniz günleri ben bu forumda gördüm...

bugünkü halinizle diyorum, çünkü bugünde aynı tutumunuzu akparti için yapıyorsunuz...

durum odur ki akpartinin başına bir iş gelse bırakıp kaçanların başındasınız...

o yüzdendir ki yine söylemek istiyorum... itibar edilmez insansınız... açtığınız konu ha keza öyle...

Gecmiste ki Paylasimlarini silmisler manyak manyak siritma ifadeler ile fetullah i Savunanlari destekliyordu :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
SP-BBP ittifakına İdris Naim Şahin de katıldı

LpVJ0b.jpg

http://www.ensonhaber.com/sp-bbp-ittifakina-idris-naim-sahin-de-katildi-2015-04-10.html

abdullah birisi

Kıdemli Üye
akp den daha evvel istifa edenler hariç, 3 dönem kuralına takılandan bir tanesi bile, aday gösterilirse, kimseye oy vermeyeceğimi deklare ederim....

Kaçak

Yeni
Ben olsam gider AKP ye verirdim :eek:leyo:

can feda

Profesör
vardır bilmediğimiz bir ince ayrıntısı

Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasından verdiği, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ve Başkanlık merkezindeki yetkililere Diyanet Vakfı bütçesinden lüks makam aracı alındığı şeklindeki asılsız haberi için tekzip yayınlanmasına karar verildi.

HÜRRİYET TEKZİP YAYINLADI

Hürriyet’te ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ başlıklı asılsız habere ilişkin, Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzeltme ve cevap metninin yayınlanması yönündeki talebi üzerine, Ankara Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğine tevzi edilen dava Hürriyet’in aleyhine sonuçlandı.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 2015/129 D. İş Değişik İş No’lu ve 09.01.2015 tarihli kararı şöyle;

“Düzeltme ve cevap dilekçesi, ekleri ve ilgili yazının incelenmesi sonucunda düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına konu Hürriyet Gazetesinin 13/12/2014 tarihli nüshasının 1. sayfasında yayımlanan yazıda, gerçeğe aykırı bilgiler verildiği anlaşıldığından, dilekçe ekinde bulunan düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına,

5187 Sayılı Kanunun 14. Maddesi uyarınca, talepte bulunan vekili tarafından ekte sunulan düzeltme ve cevap metninin 13/12/2014 tarihli Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasında, aynı puntolarda ve aynı şekilde yayınlanmasına karar verildi.”

KARARA İTİRAZ ETTİLER AMA...

Hürriyet Gazetesi Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarihli kararına ilişkin itirazı ise Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.

Hürriyet’in itirazına ilişkin red kararı şöyle;

“Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarih ve 2015/129 D. İş sayılı düzeltme ve cevap metni yayınlanması talebinin kabulüne dair kararının gerekçesinde hukuka aykırı herhangi bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından reddine, inceleme sonunda CMK 271/4 maddesi uyarınca kesin olarak karar verildi.”

Muhterem...bak diyanet işleri başkanlığının basın açıklamasını gösterdim...ilgili aracı türkiye'ye getiren firmanın fiyat listesine baktık...vergi oranlarına baktık...muaf olan kurumlar için gümrük kanunua baktık...ve kaynak belirttim...ayrıca kaynaklarda tabiri caiz ise güvenilir kaynaklar...işin içinde asıl olan kaynaklar...

Ben senden tüm bunlardan sonra özür beklerdim açıkcası... '
işiniz güçünüz yalan iftira saptırma husnu zan yok hep suizan'demiştin ya...ben ne yalan söylüyorum...ne iftira atıyorum kardeşim...bir ithamda bulunmuştun...hala ''vardır bilmediğimiz bir ince ayrıntısı'' diyorsun ya...ne deyim...canın sağolsun...

Dua Nur

Kıdemli Üye
sağlam irade @tahaun · 55 dk. 55 dakika önce

merhum Liderimiz Hocamız için "tiksiniyorum" diyen mahlukun talimatıyla kurulan partiyle Saadet seçim ittifakı yapıyor. Bravo!

bence bu ittifak listesi Mehmet Baransu Emre Uslu ve Önder A y t a ç ı filan da Saadet Listesinden aday göstermeli