Sosyolojik Tahliller | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Sosyolojik Tahliller

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
Kürdistan Tahlili:

Kitabın ortasından başlayalım:

ABD, Doğu Anadoluyu işgal etmek istiyor. Irak ve Afgansitan gibi bir işgal olması gerekiyor bunun. İran, Rusya ve Çin tehtidine karşı konuçlanılacak en müsait bölge Doğu Anadoludur. Çünkü bu bölge hem petrol yataklarına yakın hem de tehtit unsurlarına yakın. Avrupa'yı bile bu coğrafyadan kontrol edebilir.

Niye Kürdistan?

1) ABD, askerî gücünü bu coğrafyaya yoğunlaştırmak istiyor. Böyle bir yoğunlaştırmayı Türkiye asla ve kat'a kabul etmez. Parayla bile kabul etmez. Bu durumda tek seçenek bu coğrafyayı Türkiye'den koparmak olacaktır. Peki, Kürt halkı böyle bir ABD işgalini kabul eder mi? Normalde etmez ama şartlar müsait olursa seve seve edecektir. Tıpkı Irak gibi.. Her şey, oluşacak olan şartlara bağlıdır. Kürt halkını öyle bir hale getirirler ki ''gel ABD, gel'' diye yalvartırlar, seve seve işgali kabul ettirirler. Tıpkı Irak gibi.. İşgal olduktan sonra istediği kadar pişman olsun, problem değil. Göze giren şemsiye açılmaz!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Türkiye'den koptu mu? Koptu.. Peki, Kürtleri nasıl böyle bir işgale razı edecekler? Kürdistan içinde oluşan iç çatışmalarla. Bu çatışmalar iktidar çatışmaları olabileceği gibi aşiret çatışmaları veya müslümanlarla komünistler arasında çıkacak kanlı çatışmalar olabilir. Kürtler, bu tip çatışmalara müsait bir toplum. ABD için bu, bu işin en kolay tarafı olacaktır. Birkaç bomba ve birkaç suikast bu iş için yeterde artar bile. Irak gibi...

ABD için asıl problem nedir biliyor musunuz? Sosyo-kültürel Türk-Kürt birlikteliği!!! Şöyle ki: Kürtler, Türkleri tanıyor. Sınırlarını ayırmış bir Kürdistan içinde Irak benzeri bir kanlı kaos oluşursa Kürtler ABD askeri yerine Türk askerini tercih edecek, Türk Ordusunu davet edecektir.. Eski barış günlerini her patlayan bombada hatırlayıp ''biz ne mok yedik'' diye eskiye dönmek isteyecektir.. ABD'yi rahatsız eden en büyük nokta budur. O halde ABD, Kürdistan stratejisini bence şu noktada yoğunlaştıracaktır/yoğunlaştırıyor: Kürdistan, Türkiye'den öyle bir ayrılmalıdır ki en az 10-15 milyon insan birbirini katletsin. Böyle bir mukatele sonucu araya öyle bir kin girecektir ki asla ve kat'a Türkiye'yi tercih etmeyecektir. Aksi taktirde Kürt, başı sıkıştıkça Sosyo-kültürel bağlar sebebiyle hep Türkiye'ye bakacaktır. ABD, bunu Arap sokağında gözlemlemiştir.. Dolayısıyla Türkiye'den kopartacağı Kürtleri başka türlü kopartacaktır. O kopartış, Ermeni olayları gibi karşılıklı bir mukatele ile olmazsa ABD ve İsrail, Kürdistan'da rahat cirit atamaz.. Ya Türk Ordusu tamamen yok edilmeli, veya karşılıklı bir mukatele oluşmalı.. ABD için ikinci şık daha kolay..

Bu fakirin önünde açılan pencerede gördüğü ABD-İsrail-Avrupa Stratejisi budur. Kürtler sanmasın ki bu şer ittifakı sizi düşünüyor. Önce ABD kendi işgali ile o bölgeyi ifal edecektir. PKK yandaşı materyalist Kürtler'in namusa bakış açıları bellidir. ABD askerinin işgali, bunları rahatsız etmeyecektir. Lakin anlamadıkları nokta şurası: ABD, Almanya ve Japonya'yı işgal ettiği gibi davranmaz!!!! Çünkü o coğrafyada sırf ABD'nin gözü yok! İsrail'i unutmayın. Onlar, o coğrafyanın boşaltılmasına oynuyorlar. ABD ile İsrail arasında ki stratejik ortaklık şuna dayanır: Önce ABD, kendi menfaatlerini doyursun. Bu doyum paralel olarak İsrail'in menfaatine de hizmet edebilir. Nasıl mı? İç savaş ve katliamları alevlendirerek.. Suriye'de ve Irak'ta olduğu gibi.. Hani, dönerin son lokması ile ayranın son yudumunu denk getiriyoruz ya!!! O coğrafyanın boşaltılması ile ABD'nin menfaat doyumu ucu ucuna denk düşecektir. Yani ABD çekilecek, İsrail girecek... Peki, İsrail'in hayali ne? Avusturalya gibi nüfus yoğunluğu seyrek bir Ortadoğu coğrafyası.. Yahudiden başka hiçbir ırkın yaşamadığı geniş bir alan.. Orada yavaş yavaş çoğalıp, istedikleri gibi modern şehirler kurmak.. Hitler'in ırk ve şehir hayalini Almanlara mahsus sanmayın. Hitler'in uygulamaya soktuğu o mega proje, yahudinin Ortadoğu hayalidir..

Ortadoğu halklarının tevhid hakikatinde birleşmekten başka çaresi yoktur. Aklınızı başınıza alın..
 
Üst