• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Sosyal medyada PKK yalanları

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
20,652
Beğeniler
750
Puanları
113
Web sitesi
redyellow.besaba.com
#1
Sosyal medyada PKK yalanları

Artan terör olaylarıyla beraber, PKK yandaşlarının propagandası da kirli yalanlar üzerinden sosyal medyada devam ediyor.

HDP desteği ile şehirleri yakıp yıkan eli kanlı terör örgütü PKK, güvenlik güçleriyle çatışıyor. Bir yandan da ürettiği terörürün propaganda ayağını, medyada çalışan bazı kişiler üzerinden yürütmeye çalışıyor.

Son olarak Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi'nde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan öldürülen bir kadının çıplak fotoğraflarının Cizre ile ilgili hiç bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı
Her ne kadar resmi kaynaklardan açıklamalar gelse de cevaplanmaya muhtaç yalanların çok olduğu bilinen bir gerçek.


GEZİ YALANLARI GİBİ

Bir dönem Gezi olaylarında da görülen ve yalan yanlış bilgilerle sosyal medya üzerinden propaganda yapanlar bugün PKK için devrede. Terör örgütünün "Cizre'de halk katliama uğruyor" yalanına paralel olarak, başka bir yerde başka bir zaman çekilmiş fotoğraflar üzerinden kirli bir yalan makinesi işletiliyor.

YALANA ALET OLMAYIN, FOTOĞRAFIN ORJİNALİNİ KENDİNİZ BULUN

PKK'nın bu yalanlarına alet olmamanın bir yolu var. Sosyal medyayı kullanırken, önünüze düşen bir fotoğrafı images.google.com'da aratın. Söz konusu fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği anında karşınıza geliyor.kaynak
 
Üst