SOSYAL Dayanışma İHVAN Forumda ne yapabiliriz?

agbi

Yasaklı
Forumlara ilk geldiğimde esas amacım bu idi İhvanda da Mevlütler, Hayalimdeki Cami diye konular açmıştım.İçinde olduğum oluşum nedeni ile SABOTE edildiler. Konular başka mecralara yol aldı.

Şimdi size bir aile örneği vereceğim o aileye nasıl yaklaşırız nasıl İslam ı anlatabiliriz.

Her üye yaşadıklarını anlatırsa her yaşamda bazı örnekler diğer üyeye bir tecrübe olabilir.

Daha evvel açmıştım İHVAN Forum da Kan Birikim bankası kurabilirz Türkiyenin her yerine ulaşabiliriz

Meryem

Komplike
Evet, bu güzel düşüncelerinizi, sırf içinde olduğunuz oluşum sebebiyle ciddiye almayacak bir sürü insan vardır ama ben şahsen alıyorum. Herkes yerinde sayarken, siz bir şeylerin derdini çekiyorsunuz.

Ben samimiyetinize her zaman inandım, her zaman inanmaya devam edeceğim. Sizi açıkça destekliyorum ve bundan sonra da açıkça destekleyeceğim.

agbi

Yasaklı
Evet, bu güzel düşüncelerinizi, sırf içinde olduğunuz oluşum sebebiyle ciddiye almayacak bir sürü insan vardır ama ben şahsen alıyorum. Herkes yerinde sayarken, siz bir şeylerin derdini çekiyorsunuz.

Ben samimiyetinize her zaman inandım, her zaman inanmaya devam edeceğim. Sizi açıkça destekliyorum ve bundan sonra da açıkça destekleyeceğim.

Allah razı olsun.

Bu SOSYAL dayanışma aslında temeli CEM olma Allah cc emridir.

Yönetim olarak Her ilde bir temsilci hatta kasabalarda olabilir burada sorumluluk taşıyan biri çevresindeki Kişilerin kan guruplarını bir yere veri olarak kayıt edebilir.O yörede olan üye Kan a ihtiyacı var ise bu temsilciliği arayabilir.

Ben Dört sene önce yaklaşık 6.000 kişin verisine sahiptim Kan arayanlar beni ararlardı ve ben Allah için yönlendirirdim inanın Kan için Ateist kişi bilke aradı ki şimdi çok samimi dostum vede İbadetlerini Yaşamını Müspet olarak KISKANIYORUM.

TakVa

Ordinaryus
Ne yapılır bilemiyorum , ama şunu yapmamak lazım: Saygısızlık, hoşgörüsüzlük, kötü söz.

Bunların olmadığı yerde hiçbirşey yapılamaz tahmin ediyorum.

agbi

Yasaklı
Bir Müslümanın diğer Müslüman kardeşlerine yardım etmesi İSLAM ın temellerinden biri değilmi ?

Fakat göremiyorum fikirleri bizler yalnızca Müslüman kardeşlerimizi TENKİT ETMEK VE YARGILAMAK için mi varız.

ibrahimi

Has Uşak
Güzel fikir oluşturmaya çalıştığımız ortam bu.

Meal hatmi yapalım dedik hatta herkes ailesiyle belirli saatler kapatsın telefonunu meal okusun dedik.Konusu burada. http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=91513

Bunun yanında Senai Demirci ile röportajımız var,toplumumuz düşünürlerle daha içli dışlı olabilsin,sesimizi düşünürler de duysun,merak ettiklerimiz neler bilsin diye.

Yeni projemizde insanları camiye gitmeye teşvik için Yatsı namazlarını camide kılalım organizasyonu.Bunu da buradan duyuralım inş.

agbi

Yasaklı
Güzel fikir oluşturmaya çalıştığımız ortam bu.

Meal hatmi yapalım dedik hatta herkes ailesiyle belirli saatler kapatsın telefonunu meal okusun dedik.Konusu burada. http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=91513

Bunun yanında Senai Demirci ile röportajımız var,toplumumuz düşünürlerle daha içli dışlı olabilsin,sesimizi düşünürler de duysun,merak ettiklerimiz neler bilsin diye.

Yeni projemizde insanları camiye gitmeye teşvik için Yatsı namazlarını camide kılalım organizasyonu.Bunu da buradan duyuralım inş.

ALLAH razı olsun.

Camilerimiz doldurmak aslında İslam a bakanlara Müspet bir cevaptır daha önemlisi Müslümanların kaynaşmasına vesile olur.

seyda

Yeni
aleyküm selam ben galiba girişi bulamadım

bu algıya nereden vardınz sadece öğrenmeye çaloşıyorum sitenin içeriklerini nasıl kullanıcağım konusunda yardıma ihtiyacım var

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
bir piknik güzel olurdu :)yada ramazanda bir yemek :)

agbi

Yasaklı
bir piknik güzel olurdu :)yada ramazanda bir yemek :)

Kopyalama Yapışltırma

veya

Piknik & İftar

Leylinur adlı üye

Diğer bölümlerde yazdıklarınız ortada

İşte size fırsat

Bir Müslüman a yakışır vaziyette Kanun ların dışına çıkmadan

O savunduklarınızı yaşama geçirmek için bir imkan

İhvan Forum da neler yapabiliriz.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
özür dilerim ben form olarak sorduğunuzu düşünmedim...yani dışarda ne yapabiliriz diye anladım onun için piknik ve yemek dedim samimiydim :agla:
form olarak yapılabileceklerle ilgili yönetime bir not gönderdim burdada paylaşayım...forma bir chet odası konulsa ve tartışma günleri olsa cet odaalarında mikrofon bir kişide olur ve müdahale olmaz misafir katılımcılarda olsa ben faceden yayınlamak isterimm...sonra iştişare platformları yapılabilir mesela bu platformlarda herkez seçilen konuyla ilgili görüşünü izah eder delilleriyle izleyi ve dinleyici delili kuvvetli olan görüşü kendisine alır....böyle karşılıklı konuşma değilde sadece sunum.yanlız sesli olsa yazılı burda zaten sunuluyo...ben bir yorumumda yazdım ihvan formun tv sinide istiyoruz :)...ama aynı çizgide....sadece Allahsızların konuşma hakkı olmadığı bir form.bence onlarlada disiplinli bir tartışma olur orası ayrı bir konu ben sitelerine giittiğimde kovdular banladılar iki günde onlar peygamberin evliliklerinden dolayı hadsiz konuşunca bende dedimki sizin Allah inancınız olmadığı için bacınızla hayvanlarla annenizle toplu! topsuz ilişkiler kuruyosunuz sizinki suç değilmi demiştim...fazla demişim...bence eksik bile:Cool:HAKSIZMIYIM :)

agbi

Yasaklı
TENKİT leri yargılamaları bırakın.

İSLAM a Hizmet etmek mi istiyorsunuz?

VATAN a Hizmet etmek mi istiyorsunuz ?

İŞTE BUYRUN sizlere imkan.

Neden ilgi göstermiyorsunuz.

İSLAM ı yaşamak istemiyormusunuz ?

Vatan a Hizmet etek istemiyormusunuz yoksa.

ATA SÖZÜ VARDIR

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ

Sizler başta ben olmak üzere SOSYAL oluşumları değerlendirmezek

SİYONİZM bunları değerlendirir.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
:agla:AGBİ SON MESAJ BANA DEĞİL DEMİ :(

agbi

Yasaklı
:agla:AGBİ SON MESAJ BANA DEĞİL DEMİ :(

Bende dahil tüm Forum üyelerine

Nedenmi ?

Ço basit

Bizler yalnızca TENKİT EDER YARGILARIZ vede KARAR veririz.

Bunlar bana göre yaşam a geçmedikçe NEFİS ÜRÜNLERİ

SİYONİZMİ TENKİT EDERİZ de onu pasifleştirmek için NE YAPTIK ALLAH cc Forumlarda yazdıkmı dicez lanetledikmi dicez
.

VATANINMIZ da İSLAM ı yaşamak isteriz ama yaşama geçmesi için ne yapabilfdik ?

GİBİ

veri

Yasaklı
özür dilerim ben form olarak sorduğunuzu düşünmedim...yani dışarda ne yapabiliriz diye anladım onun için piknik ve yemek dedim samimiydim :agla:
form olarak yapılabileceklerle ilgili yönetime bir not gönderdim burdada paylaşayım...forma bir chet odası konulsa ve tartışma günleri olsa cet odaalarında mikrofon bir kişide olur ve müdahale olmaz misafir katılımcılarda olsa ben faceden yayınlamak isterimm...sonra iştişare platformları yapılabilir mesela bu platformlarda herkez seçilen konuyla ilgili görüşünü izah eder delilleriyle izleyi ve dinleyici delili kuvvetli olan görüşü kendisine alır....böyle karşılıklı konuşma değilde sadece sunum.yanlız sesli olsa yazılı burda zaten sunuluyo...ben bir yorumumda yazdım ihvan formun tv sinide istiyoruz :)...ama aynı çizgide....sadece Allahsızların konuşma hakkı olmadığı bir form.bence onlarlada disiplinli bir tartışma olur orası ayrı bir konu ben sitelerine giittiğimde kovdular banladılar iki günde onlar peygamberin evliliklerinden dolayı hadsiz konuşunca bende dedimki sizin Allah inancınız olmadığı için bacınızla hayvanlarla annenizle toplu! topsuz ilişkiler kuruyosunuz sizinki suç değilmi demiştim...fazla demişim...bence eksik bile:Cool:HAKSIZMIYIM :)
bırak müslümana kafirlere bile yakışmayan bir cümle kurmuşsunuz

spesifik

آزادی قید و بند
yahu forumda mikrofon yok ken hakaretler havada uçuşuyor..chat olursa buranın hali nice olur..munazaraların bu şekilde olması daha efdal.. :)

SERHADO

Paylaşımcı

leylinur bence sen bir şehadetini tazele bence kullandığın ''........sızlar'' ne be şüphesizki tüm mahlukatların bir yaratıcısı var ve sen gelipte saçma sapan cümleler kuruyorsun farklılık yaratayım, farklı yazayım,ve milletin dikkatini nasıl çekebilirim diye safsatatalı cümleler kullanıyorsun yazık sana ....