Sorularla Risale Sitesi: Son mürşdi kamil Saidi Nursi'dir

talib

Kıdemli Üye
Gerekli cevabı verdik ama herkes nasibi kadar alabiliyor. Bu ezeli takdire itiraz etmek, herhalde kadere itiraz manasına gelecektir ki bu konuda sükutu ihtiyar etmek en sağlıklısı olacaktır. Bu gibi kafaların geleceği nokta şu alıntıda açıkça gösterilmektedir:

Abdülkadir Badıllı anlatıyorlar:

Bu hususu te’kid bakımından merhum, ehl-i kalb ve velî insan doktor Sadullah Nutku’dan bizzat dinlediğim şu hatırayı –mahrem iken– kaydediyorum.

Demişti ki:

“Ben Üstadımızı (Bediüzzaman hazretlerini) ziyaretimin birisinde, bir ara fırsat bularak şöyle bir sual tevcih eyledim:

Efendim, Hazret-i İsa nüzul etmiş midir?

Hazret-i Üstad (Said-i Nursi hazretleri) az bir düşündü ve sertçe:

Evet, inmiştir” dedi.

Ben suali yeniledim:

“Efendim şimdi acaba nerededir?”

Hazret-i Üstad yine biraz düşünür gibi yaptıktan sonra, daha biraz sertçe:

Ya Avrupada ya Amerikadadır” dedi. ittihad.com

Ahter

Kıdemli Üye
Gerekli cevabı verdik ama herkes nasibi kadar alabiliyor. Bu ezeli takdire itiraz etmek, herhalde kadere itiraz manasına gelecektir ki bu konuda sükutu ihtiyar etmek en sağlıklısı olacaktır. Bu gibi kafaların geleceği nokta şu alıntıda açıkça gösterilmektedir:

ittihadıcom diye alıntı verdiğiniz kaynağın tam bir linkini verin arama külfetinden kurtulalım..

talib

Kıdemli Üye
Nurcuların enaniyetlerine ve kibirlerine sed çekmek, belki onları biraz kendilerine getirmek sadedinde deriz ki, her şeyden üstün gördüğünüz nursi merhum ve risale-i nurlar, ehli tarikin hocaları fevkinde bir hoca meydana getirememiştir. Ortada sadece Nursi merhum ve yazdığı eserler vardır, lakin bu eserlerin yetiştirdiklerine de bakmak bizim hakkımızdır, madem bir yere talebe olacağız.

Ehli tarik hocalar hem daha çok olmakla beraber, hem kemalat hem fazilet bakımından çok daha üstündürler. Bu konuda nurcuların esamesi okunmaz. Nurcuların varlığı gülen cemaatinin varlığı ile çok aşikar iken, şimdi o da meydanda olmayınca ortalıkta çok bir şey kalmamıştır. Gülen cemaatinin sayısal çoğunluğu da şuradan buradan soru çalarak, torpil yaparak farklı alanlarda insanlar yetiştirmesindendir yoksa İslami bir birikim orada da çok yoktur.

Bu söylediklerimden çok daha fazlasını nurcular söyler iken benim bunları söylemem yadırganmamalı. Onlar ezbere konuşurken biz görünen köy kılavuz gerektirmez diyoruz ve varsa aksini iddia eden buyursun diyoruz.

İlave olarak söylersek, bugün İslami bir ortamda yaşabiliyor isek, siyasilere de baktığımız zaman ortada nurcuları değil ehli tarik insanları görüyoruz ki, bu siyasi oluşum da onların omuzlarında yükseldi. Söylenildiği gibi risaleleri program yapmadı kimse, aksine bir kaç dergahın omuzlarında yükseldi.

Ahter

Kıdemli Üye
Güven problemi mi yaşıyoruz :)

Herhangi bir cümleyi google a yapıştırsanız çıkıyor zaten.

http://www.ittihad.com.tr/hz-isa-nuzulu/

evet buldum..Biraz uğraştırsada..Merhum Badıllı bu aktarılan cümleden önce, kendi fikrini söylüyor ve Semavatta olan İsa aleyhisselamın zaman zaman nüzül ettiğini belirtiyor..Tabiiki bunlar sahibini bağlar sözler ve üstada aidiyetini de bilmiyoruz.Keşf desekte, keşfte masumiyet bulunmuyor..Ama buradan şu sonucu çıkarmayıda ıskalamayalım..Üstadda Nüzülü isayı kabul ediyor...Eserlerinde bunu görüyoruz..

talib

Kıdemli Üye
kafam karıştı ?????

Ne gibi karıştı? Ortada nurcuların üstünlük mülahazası ile ortaya çıkmak hevesinden başka bir şey yok. Yoksa kendi kurguladıkları hikayeler ile kendilerini bir yere koyuyorlar, Mehdiler, İsalar türetiyorlar.

Böyle olursa İskender Ali Mihr taraftarlarının da çok hikayeleri var, başka mehdilerin de, son velilerin de... Hepsini bir kalem de çizin geçin...

Mehdi daha gelmemiştir, geldi ise de ortaya çıkmamıştır en azından.

deren

semure
bunlar ehli sünnet
isa as hakkında doğru olan bilgi nedir.yani inanmamız gereken nedir ?

talib

Kıdemli Üye
"Bizim kanaatimize göre; Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri bu son asrın müceddid ve Mürşid-i Kamil’idir."

Yani bu son asır olduğuna göre sorularla risale sitesi ve onların güttüğü nurculara göre son müceddid, mehdi ve hatta son mürşidi kamil nursi merhumdur.

Demek ki nurcuaların tarikat büyüklerine ve mürşidlerimize ve bizlere bakışları tamamen riyakarca ve sahtekarcadır.

Sözün özü: bu şekilde düşünen ve konuşan nurcular, bu asırdaki mürşidleri inkar edip, onlara yalan isnad ettikleri için, ümmet içinde büyük bir fitnedirler. Bunlara sorsanız hani benim liderim en iyi demeye hakkınız vardı ama başkasını inkar etme hakkınız yoktu, ne derler bilemiyorum. Ama diyecekleri sadece nurcuca düşünebilen boş kafaları tatmin edecektir!

Bu sözü ağır bulan, nurcu kesimin bu iftarasını dahi anlamayacak hamakatte olanlar olacaktır.

Allah teala bu ümmeti bu gibi fitnecilerin eline düşmekten muhafaza buyursun. Gülen ve cemaatinin yaptığı ortada. İş diğer nurcu kesime kalsa böyle düşünen, çok daha şiddetli ve düşman olacaklardır ehli tasavvufa...

Bu yanlışı görmeyip de yine bunları savunmaya çalışanlara da Allah insaf versin

fakiri

Kıdemli Üye
"Bizim kanaatimize göre; Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri bu son asrın müceddid ve Mürşid-i Kamil’idir."

El Yumruğu Yemeyen, Kendi Yumruğunu Balyoz Sanırmış !
İşte aynen böyle ilimden nasibi olmayanlar da gevezeleri assosiye profesör zanneder !

adams77

Kanalizasyoncu

El Yumruğu Yemeyen, Kendi Yumruğunu Balyoz Sanırmış !
İşte aynen böyle ilimden nasibi olmayanlar da gevezeleri assosiye profesör zanneder !

Senin yumruk ne durumda?

fakiri

Kıdemli Üye
Yaw adamlar hem meraklıyız diyorlar; hem de kendilerine anlatılanlara sağır oluyorlar !
Ya, sağır olma; yahutta hiç meraklanma arkadaş !
Millet sizin çelişkilerinizle mi uğraşacak?

adams77

Kanalizasyoncu
Kim meraklıyız dedi? İnsan 'ın kendisi meraklı sen insan değilmisin?

Hem meraklı olmak kötü bir şey değil ki. Senin hakikatı bulma merağın olmasa idi forumda bizimle güler eylenirdin galiba dede laf çakacaksan şöyle kallavisinden olsun böyle çocuksu çakmalarla karın doymaz hele geliştir kendini merak et gariii

fakiri

Kıdemli Üye
Dedik ya merak insanın başına dert açar !
Bu yüzden biz, meraklı değilizdir !