Sorarlarsa gıda zamları halciler yüzünden dersiniz!

Hakperest

Kıdemli Üye
senin niyetin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek bunu forumda bilmeyen yok zaten.

mesele kimi Kürtlerin kürtlüğünü kaybedip devleti aliye hain olması yada edilmesi;
kimi Türklerin de özlerini, erdemlerini kaybedip vicdansız ve fırsatçı olmalarıdır. (geçmişe nazaran konuşuyorum yoksa hala Kürtler kahiri devlete bağlı ve Türkler kahiri erdemlidir)

hükümet üreticinin fırsatçılık edeceğini hesap edemedi ellam
halciler fiyat döngüsünü iyi kotarıyordu
üretici ile marketler karlarına kar kattılar;
millet alamayınca da çöplere boşalttılar
burda marketler gözümüz önünde atıyorlar ( kimse yalan diyemez)

mesele halci, üretici meselesi değil vicdan meselesidir
şimdi halciler tekrar kaymağı yiyecek
olan fakire olacak

sen burda devleti ayakta tutana saldıracağına
millete erdem anlat bence
hem ülkücüsün hem de tarikat ehli yakışmıyor sana ihvan
kalbindeki nefreti at artık

ihvanistanbul

AkhenAton
E babayiğit o kadar biliyordunuz da biz burada halciler suçlu değil derken niye boguruyordunuz? O zaman tek suçlu halcilerdi?
Hem söyle bakayım kimmiş bu fırsatçılık yapan üreticiler? Sayın bi tek tek bilelim necidir bunlar? Boş beleş konuşmayın isim isim verin bizde prostatı edip onların malını almayalım!

Hakperest

Kıdemli Üye
burda reise küfreden solcu ırkçı kalbi nefret dolu kimi kürtlerden farkınız yok

Gecesini gündüzüne katan bir lidere böğürme yakıştırması olduktan sonra tartışmanın anlamı kalmamıştır

ama belki okuyan başkası olur diye yine cevap vereyim
fırsatçılık ruhu olduğu sürece, halcilerin işini markete versen de durum aynıdır;
üstelik marketler kaymağı tek başına yer.
Halciler araya girince en azından başka insanlar da fayda görmüş olur. işin tekrar halcilere verilmesi doğru olandır bence ve hatadan dönmek erdemdir

yanlış hesap yapılmadı teoride aslında ama kapitalizmin fırsatçılık çarkı insanları komple esir almış, yapacak çok şey de yok

serbest piyasa böyle işte hükümetler firmalara yeniliyor, tüm dünyada durum budur

gamsız

Profesör
senin niyetin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek bunu forumda bilmeyen yok zaten.

mesele kimi Kürtlerin kürtlüğünü kaybedip devleti aliye hain olması yada edilmesi;
kimi Türklerin de özlerini, erdemlerini kaybedip vicdansız ve fırsatçı olmalarıdır. (geçmişe nazaran konuşuyorum yoksa hala Kürtler kahiri devlete bağlı ve Türkler kahiri erdemlidir)

hükümet üreticinin fırsatçılık edeceğini hesap edemedi ellam
halciler fiyat döngüsünü iyi kotarıyordu
üretici ile marketler karlarına kar kattılar;
millet alamayınca da çöplere boşalttılar
burda marketler gözümüz önünde atıyorlar ( kimse yalan diyemez)

mesele halci, üretici meselesi değil vicdan meselesidir
şimdi halciler tekrar kaymağı yiyecek
olan fakire olacak

sen burda devleti ayakta tutana saldıracağına
millete erdem anlat bence
hem ülkücüsün hem de tarikat ehli yakışmıyor sana ihvan
kalbindeki nefreti at artık
al redyeloow u vur ihvanistanbul a :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kendi kendine bir haber bulup yorumu da yapistiriyor 😊 Hani........

20 sene yedin içtin sesin çıkmadı.

ihvanistanbul

AkhenAton
Çarpışan metrobüsü kendi metniyle haber yapan ak memur konuştu :) laf söyledi balkabagi 😂

Su fırsatçıların listesini bi veren çıkmıyor ya ona yanıyorum? Mesela benzine elektriğe doğalgaza %100 leri asan rakamlarda zam yapanlar mi fırsatçı?

ihvanistanbul

AkhenAton
Yaw yarın bu uygulamadan vazgeçip sadece üreticiden alınacak denilse onu da alkışlayıp savunacaksınız o yüzden şimdi söyledikleriniz komik oluyor.
Herneyse kendi adıma seçim açıklanana kadar belki daha fazla siyasi tatil veriyorum. Cicek böcek paylasicam bir müddet. Kendinize iyi bakın. Bayram geçti diye tatlıya abanmayin.
Allah memleketimize her daim birlik beraberlik ve Guc nasip etsin. Bizi yönetenlere de bizlere karşı merhamet dusmana karşı siddet nasip etsin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çarpışan metrobüsü kendi metniyle haber yapan ak memur konuştu :) laf söyledi balkabagi 😂

Su fırsatçıların listesini bi veren çıkmıyor ya ona yanıyorum? Mesela benzine elektriğe doğalgaza %100 leri asan rakamlarda zam yapanlar mi fırsatçı?

Haber mi yapmışım. Pes doğrusu ben İTTA yani insansız toplu taşıma aracının tanıtımını yaptım. Senin kazansın diye paralandigin adamın icadı. 2 buçuk yılda İstanbulu dümdüz etti. Senin kafan dahil her şey ne güzel oldu.😊

ihvanistanbul

AkhenAton
Ulan ya tam siyaset konuşmayacağım dedim ortalık şenlendi 😂😂😂 neyse çekirdeğimi alıp bekleyeyim barı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bunlar yetersiz ve dahi basit işler. Ben fiyatların düşmesiyle ilgili olarak yeni bir teori üzerinde çalışıyorum. Ümit Özdağa 1 yıl sınırsız yetki verelim tüm yabancıları İngiliz fransız ermeni rum Afgan Suriyeli yemenli kim varsa kapıya atsın fiyatlar kafadan yarıya iner. Kalanlar da 15 gün alışveriş yapmasın yarı fiyatına eve getirirler.😊 totalde çeyrek tarifeye kadar düşer fiyatlar.