Solcular İTÜ'de Camiye Karşı Budist Tapınağı İstediler

spesifik

آزادی قید و بند
HABER: ISLAH HABER

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde camiinin olmayışından dolayı Cuma namazını özellikle merkez kampüsümüzde (Ayazağa) küçük bir mescitte kılmaya çalışan müslüman gençler İTÜ'de cami yapılması için rektörlüğe sunulmak üzere bir imza kampanyası başlattılar.

İmza kampanyasına bu adresten destek verilebilir :

https://www.change.org/p/it%C3%BC-rekt%C3%B6rl%C3%BCalep%C4%9F%C3%BC-it%C3%BC-ye-cami-yap%C4%B1ls%C4%B1n

Cami yapmak için başlatılan kampanya neticesinde solcu kesimler sırf muhalif olmak adına "biz de budist tapınağı istiyoruz" deyip Müslümanlara karşı imza kampanyası başlattılar:

İTÜ rektörü Mehmet Karaca daha önce yaptığı açıklamarda talep olması neticesinde cami yapılabileceğini deklare etmişti. Müslüman gençlerin cami talebini dillendirmesi ile solcu zihniyet bu çalışmayı anlamsızlaştırma adına kollektif olarak 'Budist Tapınağı istiyoruz' diye sızlanmaya başlaması ise İslam dinine olan kinlerini bir kez daha ortaya koydu.

talib

Kıdemli Üye
Şu kıytırık haber dahi tüm haber sitelerinde yerini almış ve gündem oluşturabilmiş. Yani Türkiye'de değil 8bin 80bin ahmak adam da bulursun. Bir tane saçma bir sitede 8bin imza almış diye haberler her yerde.

Yahayy

Kıdemli Üye
Mali müşavirler grubumuza da acil kodla düşmüş, hemen Cami imzalayalım diye, tam bir komedi... Bu tür şeylere nasıl prim verir ciddiye alırlar anlamak mümkün değil

Hakperest

Kıdemli Üye
Mali müşavirler grubumuza da acil kodla düşmüş, hemen Cami imzalayalım diye, tam bir komedi... Bu tür şeylere nasıl prim verir ciddiye alırlar anlamak mümkün değil

devrimsel hareketler, günümüzde yerlerini YHT( yeni toplumsal hareketlere)
bırakmışlardır. YHT lerde ise imza kampanyaları birer eylem türleridir.
on yıllardır var olan bir şeyi yadırgamanızı ben daha çok yadırgadım doğrusu.

siz farklı şekillerde kendinizi ifade edebilirsiniz ancak kendilerini sizden farklı şekilde ifade edenlere empati ile bakmanızı öneririm. hatta görünürde destlemeniz onları mutlu bile edecektir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
şimdi bu imza kampanyası yalanmı gerçekmi,, benim cebe bile mesaj geldi yahu....

Yahayy

Kıdemli Üye

devrimsel hareketler, günümüzde yerlerini YHT( yeni toplumsal hareketlere)
bırakmışlardır. YHT lerde ise imza kampanyaları birer eylem türleridir.
on yıllardır var olan bir şeyi yadırgamanızı ben daha çok yadırgadım doğrusu.

siz farklı şekillerde kendinizi ifade edebilirsiniz ancak kendilerini sizden farklı şekilde ifade edenlere empati ile bakmanızı öneririm. hatta görünürde destlemeniz onları mutlu bile edecektir.

Destekledim kardeşim, hemen üye olup oy verdim zaten.
ama yaklaşım bana garip geliyor, konuşmaları görsen, kafirler bu kadar oy vverdi altında mı kalacağız Allah Rızası için hucüüm :D
Bana göre olmayan kısmı burası.

Hakperest

Kıdemli Üye
Destekledim kardeşim, hemen üye olup oy verdim zaten.
ama yaklaşım bana garip geliyor, konuşmaları görsen, kafirler bu kadar oy vverdi altında mı kalacağız Allah Rızası için hucüüm :D
Bana göre olmayan kısmı burası.

biz içe dönük insanlarız
kamplaşma, sloganlar bize garip gelir

bize ise kavramlar, sorular
çözümler vs anlamlıdır, güzeldir
bunlar dışa dönüp insanlar için garip gelmese bile
yine de fikrin sahibine uzaylıya bakar gibi bakarlar :D