Sohbete Davet: M. Emin Saraç Hocaefendi hocalarını anlatıyor

Hikem

Kıdemli Üye
Sohbete Davet: M. Emin Saraç Hocaefendi hocalarını anlatıyor
737-emin-sarac-hoca-afis-kucuk.jpg
Osmanlı ulemasının son devir alimlerinin rahle-i tedrisatından geçmiş, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi sıkıntıları içerisinde islami ilimler tahsil etmiş, Son osmanlı Şeyhulislamı Mustafa Sabri Efendi ve Vekili Muhammed Zahid El-Kevseri hazretlerinin Mısır’da talebesi olmuş, o sıkıntılı dönemlerde Türkiye ve İslam dünyası arasında ilmi bir köprü kurmayı başarmış, Fatih Camii'nde verdiği hadis-i şerif ve fıkıh derslerine aralıksız devam ederek hocalarının izini takip etmiş olan muhterem hocamız, Emin Saraç Hocaefendi, 23 Ocak Pazar günü, saat 13:00'da, Daru'l-Hikme seminer salonunda hocalarını anlatacak.
Bu sohbet programına tüm dostlarımız davetlidir.
Program: 23 Ocak 2011 PAzar Günü saat 13:00 de Dâru'l-Hikme'nin seminer salonunda gerçekleştirilecektir.
Program afişi aşağıdadır:

emin-sarac-hoca-afis-buyuk.jpg

|SEÇKiN|

Profesör
uzun yıllar önceydi, sanırım fatihte olacak dayımla rastlamıştım muhterem hocama... o zamanlar siyah gür sakalı vardı, zaman değirmeni ak düşürmüş saçına sakalına... hemşehrim olmasından müftehir olduğum "âlim" sıfatını en iyi hak eden, ülkemin yüzakı insanlarının başında gelir sevgili hocam!

ne kadar da isterdim ki onun bal damlayan sohbetine katılabileyim, füyuzatına nail olup müstefid olabileyim, lakin ne çare ki buna imkanım yok. keşki sevgili ittiba bu konuşmasını video ile buraya aktarabilesiniz, ne kadar harika olurdu! böyle birşeye gayret edip yapabilseydiniz size çok duacı olurdum muhterem abim.

Ahmet

Çöl Aslanı
Geçen hafta Daru'l Hikme'nin kapısında davet ilanını görüp hatırlatmaya eklemiştim. Orada olacağız inşaallah.. Duyuru için teşekkürler..

Hikem

Kıdemli Üye
Emin Saraç Hocaefendi'nin Programı İPTAL
739-EMIN_SARAC_HOCA.jpg
23 Ocak 2010 Pazar günü saat 13:00'da yapılması planlanan Emin Saraç Hocaefendi'nin sohbet programı, hocamızın ani rahatsızlığı sebebiyle iptal edildi.
Hocamıza, Yüce Allah'tan acil şifalar diliyoruz.