sn.Tayyip Erdoğan'dan Haçlı Seferlerine ilginç yorum

agbi

Yasaklı
Ne alakası var bu konuda Mahmud efendinin, sen iyimisin?
Bu kadar problemliysen senden bu forum daha çok çeker.
Tayyib Erdoğanın o kadar hataları var ki hiçbirine ya bu hata oldu diyemediniz. Oysa benim öyle düzeyli akpli arkadaşlarım var ki Tayyib Erdoğan'ı yeri geldiğinde eleştirebiliyorlar. Taassubla bu konularda asla birşey görüşülmez. O yüzden kimse sizinle münazara etmek istemiyor.
Sana tavsiyem körü körüne birşeyin peşinden gitme, gözünü aç kur'an ve sünnete dayan başkasına dayanma!

AKIL bazında AK partiyi her zaman eleştiriye varım.

Fakat AKIL BAZINDA eleştirecek benimle AKIL göremiyorum.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
AKIL bazında AK partiyi her zaman eleştiriye varım.

Fakat AKIL BAZINDA eleştirecek benimle AKIL göremiyorum.

Senin anlamadığında bu zaten akıl rehber değildir nakil rehberdir. İslam'da doğru nakille bulunur akılla değil.
Senin aklın az çalışıyorsa şimdi senin aklın bana rehber mi olacak? İşte bu çarpık bir yol olur. Ama nakilde yanlış olmaz!
Nakille belge ile hüccet ile varsan bizde varız!

agbi

Yasaklı
Senin anlamadığında bu zaten akıl rehber değildir nakil rehberdir. İslam'da doğru nakille bulunur akılla değil.
Senin aklın az çalışıyorsa şimdi senin aklın bana rehber mi olacak? İşte bu çarpık bir yol olur. Ama nakilde yanlış olmaz!

Hep KAÇIYORSUNUZ

Çok ta kaçtınız

ERBAKAN ın ilk siyasete adımından bugüne kadar gelişmelerini analiz irdeleme münazara teklifimden.

HEP BAHANELER UYDURUYORSUNUZ.

Ben diyorum ki

Önce BELGE sonra fikir üretme yani bu Belgeden ne anlıyoruz.

İsterseniz 2010 da yaptığı beyanlarıda münazara edebiliriz.

Fakat BAHANELER UYDURMAYIN

Yönetim Bir konu açar YALNIZ İKİMİZ yazarız Belgeler eşliğinde İslam edebi ile.

bakış

Kıdemli Üye
Sn ercan kardeşim,sakın münazara yapma.
Ağbi,veri ve ben 3 lü münazaraya girdik.Agbi münazaradan kaçtı,veride köşe yazılarını yapıştırdı.Bunlarla ne akıl bazında nede nakil bazında münazara yapılır.Çünkü ehliyetleride yok.
Onun için bu kardeşlerimize bolca dualarda bulunun

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sn ercan kardeşim,sakın münazara yapma.
Ağbi,veri ve ben 3 lü münazaraya girdik.Agbi münazaradan kaçtı,veride köşe yazılarını yapıştırdı.Bunlarla ne akıl bazında nede nakil bazında münazara yapılır.Çünkü ehliyetleride yok.
Onun için bu kardeşlerimize bolca dualarda bulunun

Farkındayım bakış kardeşim ehliyeti yok.
Bunu ilk defa agbinin faiz belgesini inkar etmesiyle anlamıştım, daha sonrada Milli Görüş hizmetlerini eklediğimizde ''hikaye anlatmayın'' tepkisiyle karşılaşınca agbiyle münazara edilmesinin mümkün olmadığını anlamıştım. Şimdi karşımıza gelip ''kaçma kaçma'' diyor :)

Ey agbi bizim birşeyden kaçmamız söz konusu değil, asıl sen gerçeklerden kaçıyorsun. Önüne belge getirildiğinde onu inkar eden ben değildim sendin. Bunu bile bile beni kaçmakla itham ediyorsun.
Senin bu konularda ehliyetin yok. Münazara edeceksen ben bu forumda şartlarım kabul edilmeden münazara etmem. Erdem kardeşimle bu konuda anlaşamadık. O yüzden üç şartımı ilk önce ona kabul ettirmen gerek.

1. Belgeye hüccete itibar edilecek.
2. Kardeşlik hukukuna saygı gösterilecek.
3. Şahıslar hakkında bilmeden yorum yapmamak.

Eğer bu üç şartımı kabul ettiremezsen milli görüşçü ihvan forumda münazara yolu açıktır. Bu şartlarla münazara edilebilinir.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
ARTIK CEVAP VERMİYORUM

Bana uyarı veren Yönetimi protesto etmek için Nemiş

Uslup üm YANLIŞMIŞ

Acaba Yönetim görüyormu F.Gülen Cemeatini ŞİRK le ve AK Partiyi ŞİRK le suçlamayı.

Acaba Yönetim görüyormu HAFİF MEŞREP uslubunu.

agbi

Yasaklı

Aklını kullamayan CAHİL dir

CAHİL likte Kafirlik sıfatıdır.

ALLAH ı akıl yolu ile bulanların TEMELLERİ SAĞLAMDIR.

AKILLA bulmaya TEFEKKÜR diyorlardı değilmi ?

defacto

Paylaşımcı
Adam Haçlı Seferlerinin günümüz versiyonu BOP'un eşbaşkanlığını yapıyor. Haçlı seferlerine "kültür alışverişi" demesi gayet normal.
Hatta 1. haçlı seferinde Kudüs içinde dizboyu akan kan için de kendince uyumlu bir ifade kullanmıştır.
Erdoğandaki tarih erzoyonunun ona başka şeyler dedirmetiği için dua etmek gerek. Ya Haçlılar haklı yere müslümanları kesit deseydi!

Erdoğan haçlı seferlerine "kültür alışverişi" derken ortodoks hristiyanlar bizans dönemi İstanbulunu fethetip ortalığı talan ettiğinde ne demişlerdi?
"kardinal külahı görmektense, müslüman takkesi görmek daha iyidir!"
Hristyanın gördüğünü, Erdoğanın görememesi ne ironik!

agbi

Yasaklı
Adam Haçlı Seferlerinin günümüz versiyonu BOP'un eşbaşkanlığını yapıyor. Haçlı seferlerine "kültür alışverişi" demesi gayet normal.
Hatta 1. haçlı seferinde Kudüs içinde dizboyu akan kan için de kendince uyumlu bir ifade kullanmıştır.
Erdoğandaki tarih erzoyonunun ona başka şeyler dedirmetiği için dua etmek gerek. Ya Haçlılar haklı yere müslümanları kesit deseydi!

Erdoğan haçlı seferlerine "kültür alışverişi" derken ortodoks hristiyanlar bizans dönemi İstanbulunu fethetip ortalığı talan ettiğinde ne demişlerdi?
"kardinal külahı görmektense, müslüman takkesi görmek daha iyidir!"
Hristyanın gördüğünü, Erdoğanın görememesi ne ironik!

SİZ HALA HAÇLI SEFERLERİNİ HİRİSTİYAN ülkelerinin mi yaptığını düşünüyorsunuz?

Bence kendinizi geliştirin.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Aklını kullamayan CAHİL dir

CAHİL likte Kafirlik sıfatıdır.

ALLAH ı akıl yolu ile bulanların TEMELLERİ SAĞLAMDIR.

AKILLA bulmaya TEFEKKÜR diyorlardı değilmi ?
Ne demek istediğimi anlayamadın, herhalde yanlış anladığını farz ediyorum.
Dinimizde öncelik nakildir sonra akıldır. İnsanın aklı rehber değildir ama nakil rehberdir. Her insan aklını nakile göre çalıştırmalıdır, aksi halde sapar saptırır. Nasıl mı? Benim aklım gayb ilimlerinden birçok şeye aklım ermiyorsa onu inkar etmemi gerektirmez çünkü aklım rehberim değil! Bunu demek istemiştim agbi abi. Yoksa akılı kenara bırak demek istemedim. Biz mü'minler gayba iman edenleriz. Senin, benim ve birçok mü'minin gaybdan olan birçok hadisiye aklı nasıl erişmiyorsa işte akıl bir yere kadar gittiğini hatırlatıyorum ve nakile aklın yetsede yetmesede iman etmenin gerekliliğini mü'minliğin vazifesi olduğunu bildiriyorum.
fi emanillah

defacto

Paylaşımcı

SİZ HALA HAÇLI SEFERLERİNİ HİRİSTİYAN ülkelerinin mi yaptığını düşünüyorsunuz?

Bence kendinizi geliştirin.

Yok aslında müslümanlar savaş kabiliyetlerini geliştirmek hristiyanları kışkırtıp çıkardı!
Şu hale bak neler var memlekette.
Cahil odluğundan habersiz cahiller.
Allahım şerlerinden koru.

agbi

Yasaklı
Yok aslında müslümanlar savaş kabiliyetlerini geliştirmek hristiyanları kışkırtıp çıkardı!
Şu hale bak neler var memlekette.
Cahil odluğundan habersiz cahiller.
Allahım şerlerinden koru.

HAÇLI seferleri İnsani Gücü olan Hiristiyanların SİYONİSTLERİN kullanması ile oluşmuştur.

Diğer anlamda SİYONİZM Hiristiyanları MÜSLÜMANLARA karşı kullanmıştır.