Skystar 3 | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Skystar 3

SeTTaR

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2009
Mesajlar
1,142
Puanları
63
Skystar 3


Niçin SkyStar3 TV Tam 18 Önemli Sebep

1. Çok yüksek performanslı Sharp tuner SkyStar3 TV 'de,

Birçok TV kartı üreticisi, TV kartlarında nispeten düşük kalitede ve ucuz tunerler kullanmaktadırlar, amaç fiyatı düşük tutmak ve müşteriyi fiyat ile cezbetmektir. Fakat bu durum son kullanıcı için bazı problemleri beraberinde getirmektedir, örneğin güçlü tunere sahip bir kart ile zayıf yayınlar daha kolay ve bozulmadan izlenebilirken, zayıf tunerli bir kart ile bu yayınlar mozaik şekline bozularak izlenebilmekte çoğu zaman ise hiç izlenememektedir, kolayca alınabilen güçlü yayınlar, zayıf tunerli kartlarla kötü hava şartlarında, bu tip problemler yaratabilmektedir. SkyStar3 TV benzerleri içinde en güçlü Tunere sahiptir, güçlü ve kaliteli tunerden doğan fiyat farkı ise son kullanıcıya yansıtılmamaktadır.

2. En iyi görüntü kalitesi ve bilgisayarı kilitlemeyen sistem SkyStar3 TV 'de:

En kaliteli kartta dahi açılışta bilgisayarı kilitleme, kilitlenme, sinyal gösterip kanal bulamama veya hiç kanal göstermeme gibi problemler yaşanabilmektedir. Kaliteli kartlara alternatif olarak piyasaya sürülen ve ithalatçıları tarafından kilitlenme yaratmadığı iddia edilen bazı kartlarda ise görüntü kalitesi inanılmaz derecede düşüktür. SkyStar3 TV en yüksek kalitede görüntüyü, problem yaşatmadan izlettirir.

3. SkyStar3 TV ile, ekranda filitre logosu gezinmesine son:

Üzerinde MPEG2 işlemcisi olmayan bütün kartlar MPEG2 yayınlarını işleyebilmek için bazı filitre yazılımlar kullanırlar, SkyStar2 ve benzeri kartların çoğunda ekranda elecard mpeg2 filitresinin logosu görünür, bu filtreye ait program 30 gün içinde yüklenip satın alınmadığı taktirde 30 gün sonra logo hareketlenmek suretiyle ekranda gezinmeye başlar, ekranda gezinmesinden dolayı kullanıcıların kelebek olarak adlandırdığı elecard filtresi SkyStar3 TV 'de asla görünmez, kullanıcıya bu tip problemlerle karşı karşıya kalmaz.

4. Sinyal ve data akışını gösteren ayrı led 'ler sadece SkyStar3 TV 'de:

Sadece SkyStar3 TV 'de olan bu özellik sayesinde karta herhangi bir frekans girildiği an yeşil led yanarak uydu sinyalinin yakalandığını ve kartın uyduya kilitlendiğini kullanıcıya bildirir, ayrıca TV, Radyo veya Data akışı olduğunda kırmızı led devreye girip yanıp sönerek, data akışını Ethernet kartlarında olduğu gibi gösterir.

5. SkyStar3 TV ile TurkSat 1C ve Eurasisat'ta kanal bulamama problemlerine son:

PC DVB-S kartı kullananların hemen tamamı kartlarıyla Turksat uydusundan otomatik taramada 10-18 kanaldan fazla yayın bulamamaktan şikayet etmektedirler. 90 cm lik Next anten ve Maximum 0,4 db LNB ile yaptığımız testte SkyStar3 TV ProgDVB programı ile otomatik tek taramada Turksat ve Eurasisat uydularından 124 adet TV yayınının tamamını tespit etmiş ve kanal listesine eklemiştir. Radyo ve Data yayınları ile bu rakam 185'i bulmuştur. Bu rakam zaten Turksat ve Eurasisat uydusundaki tüm kanlları ifade etmektedir.

6. Stabil CPU Kullanımı ve aşırı CPU kullanımına son SkyStar3 TV 'de:

Bazı TV kartı üreticileri MPEG2 filitreler üzerinde oynayarak ve programlar üzerinde değişiklikler yaparak, ürettikleri kartın CPU'yu (işlemciyi) az kullandığını ve yormadığını iddia etmektedirler, yapılan bu değişikliklerin çoğu kullanıcının lehine olmamaktadır, yapılan şey görüntü kalitesini ve görüntü tazelenme oranını düşürerek CPU kullanımını azaltmaktır. Çok yüksek kalitede olan yayın bu şekilde daha az kaliteli olarak ekrana gelmekte, kayan yazılar okunamamakta, ani ve hızlı hareketlerde ise ekranda bu nesnelerin izleri kalmaktadır. Yüksek görüntü kalitesi sunan alman TV kartında ise CPU kullanımı stabil kalmamakta, düşük işlemcili bilgisayarlarda bu oran zaman zaman %100 seviyelerine kadar çıkmakta ve bilgisayarın işlemcisini aşırı derecede meşgul etmektedir. En iyi görüntü kalitesinin yanında stabil CPU kullanımı sadece SkyStar3 TV 'de.

7. HDTV yayınlarını izlemek SkyStar3 TV ile çok daha keyifli:

HD-TV 1920*1080 veya 1920*1200 gibi çok yüksek çözünürlükteki yayın standardına verilen isimdir. Yeni yeni yayına başlayan, günümüzde çok yaygın olmamakla beraber geleceğin standardı olmaya aday bu yayın standardını SkyStar3 TV ile izlemek çok daha keyfli. HD-TV yayınlarını izlemek için çok yüksek CPU gücü yani işlemci gerekmektedir. Aynı işlemci hızında SkyStar2 ile görüntüde bozulma yaşanırken SkyStar3 TV ile görüntü bozulmadan net bir şekilde HD-TV yayınlarının izlendiği tespit edilmiştir. Testte P4 2.8 GHz 800 Mhz işlemci ve i875 chipset anakart, 2 * 256 Mb DDR 400 Mhz çift kanal ve FSB 800Mhz anakart ve 19" Samsung DFX monitör kullanılmıştır.

8. En çok tercih edilen ProgDVB yazılımı ile %100 uyumluluk SkyStar3 TV 'de:

Orjinal yazılımları dışında, tüm dünyada en çok kullanılan alternatif yazılım ProgDVB'dir. Kullanıcıların birçoğu orjinal yazılım yerine bu programı kullanmayı tercih etmektedirler. Bu yazılım sayesinde birçok ek programlar, modül yazılımlar ve interface yazılımlar kullanılarak şifreli yayınlar legal veya illegal yollardan izlenebilmektedir, offline download yapılabilmekte, kayıt ve ek özellikler kullanabilmektedir. Birçok kart üreticisi ProgDVB için modüller üretmişlerdir ancak birçoğu bu programla tam uyumlu değildir, %100 uyumlu hale getirilmemiş kartlarda genellikle TV veya Radyo yayınları ProgDVB tarafından Data olarak algılanmakta ve listelenmektedir, TV veya Radyo olup data yayını olarak algılanan ve listelenen bu kanalların kullanıcı tarafından izlenmesi veya dinlenmesi mümkün olamamaktadır.

9. Tümü Türkçe yardım dokümanları ve alternatif yazılımlar sadece SkyStar3 TV 'de:

İnternette yazılım aramaya neyi nasıl yapacağınız konusunda endişeye gerek yok, gerekli olan tüm yazılımların yanısıra, CD'de sadece sürücüler ve kartın işletim sistemine tanıtımı ile ilgili dokümanlar değil ProgDVB, Plugin'ler, Modüller, Offline Download, CWCamEmu, Uzaktan Kumanda, Kısa Devrelerin Engellenmesi, Canlı Yayına Altyazı Ekleme konusunda tamamı resimli firmamız tarafından hazırlanmış, onlarca bilgilendirici resimli dokuman mevcut olup bu dokümanların tamamı Türkçe'dir.

10. Opsiyonel uzaktan kumanda ve opiyonel phoenix interface SkyStar3 TV 'de:

Genellikle DVB-S kartı satın alan kullanıcılar kartlarını kendilerine daha fazla imkanlar sunan alternatif DVB-S yazılımları ile kullanmaktadırlar, oysa DVB-S kartlarının orjinal kumandaları ile ProgDVB gibi alternatif yazılmları kumanda etmek imkansızdır. Alternatif yazılım kullanan bir kullanıcı için orjinal kumanda tamamen gereksiz bir nesne halini almaktadır. Opsiyonel olarak ürettiğimiz uzaktan kumanda modülü sayesinde ProgDVB ve daha birçok programı kolayca kontrol edilebilmektedir. Phoenix Interface sayesinde yasal abonelik kartınızla şifreli yayınları bilgisayarınızda izleyebilirsiniz, diğer tüm seçeneklerden daha ucuz ve etkili bir yöntemdir. Üzerinde Modül girişi olan CI li kartların sadece üzerlerine takılacak olan CAM modüllerle çalışacağını ve modül girişli kartların her tip CAM modüle uyumlu olmayıp özellikle yeni çıkan modülleri tanımayacağı unutulmamalıdır. Günümüzde fiyartları 65-120 USD arasında değişen bu modüllerin DVB-S kartlardan çok daha pahalı oldukları gerçeği unutulmamlıdır.

11. Hem kaliteli ve hem de ucuz:

SkyStar3 TV, iyi görüntü kalitesi vermeyen, kayan yazıların bile okunamadığı, görüntü değişimlerinde ekranda iz bırakan, yazılımı çalışmayan uyum problemleri yaratan, sinyal görüp kanal listeleyemeyen veya kanalları data olarak algılayan, kolayca yanan ve bozulan, hem son kullanıcıya hem de ürünü pazarlayanlara bu yolla problemler yaşatan ucuz ve kalitesiz DVB-S kartların alternatifi olarak piyasaya sürülmemiştir. SkyStar3 TV DVB-S pazarında kalitenin yeni adıdır.

12. Ek Özellikler:

Elektronik Program Akışı (EPG) Time Shifting (Canlı Görüntü Durdurma ve kaldığı noktadan devam), Teleteks (Türkçe Font Desteği), Farklı Dilde Altyazı (Subtitles), Farklı Dilde Ses Seçenekleri, İnce Ayar İmkanı, RealTime DVD Kalitesinde Ses ve Görüntü Kaydı, Radio veya TV kanallarından MP3 Kaydetme 160-256Kbit 48 KHz, DiseqC Switch ile Dört Antene Kadar Kumanda Edebilme, Uydudan İnternet Desteği, Uydudan Offline Download İmkanı, Opsiyonel Uzaktan Kumanda, Opsiyonel Phoenix Interface, (Uzaktan kumandalı ürünlerin kendi yazılımından başka hiçbir programla çalışmadığı hatta bazılarının kendi kumandasını bile algılamadığını unutmayın) Üniversal Kumanda alternatif yazılımlarla çalıştığı gibi gerekli programları kuran bir kullanıcı tüm işletim sistemini kontrol edebilir.)

13. Win98, WinME, Win2000, XP Home ve Pro, XP Media Center Edition 2005 uyumlu:

Windows tabanlı tüm işletim sistemlerini destekler, Linux Driver hazırlık aşamasındadır.

14. Plug & Play özelliği (Otomatik Tanımlanma) ve kolay kurulum:

İşletim sistemine Sürücü'sünün yüklemesi yeterli olup alternatif programlarla çalışabilmesi için bazı kartlarda olduğu gibi ekstra orjinal yazılımın kuruması gerekmemektedir.

15. Kaliteli teknik servis:

Telefonlarımızla, WebSitemizle ve Forumumuzla son kullanıcıya en iyi teknik desteği vermeyi hedeflemekteyiz, konu hakkında bilgisi yeterli olmayan, işi yokuşa süren değil, bilgili, yapıcı ve sorunlara çözüm getiren, konuyla ilgili soruların tamamına cevap verebilen teknik kadrosu ile sizlerin hizmetindedir. Sattığımız ürünler için montaj ve tanıtım firmamızda olmak şartı ile müşterilerimize ücretsizdir.

16. Sanayi Bakanlığından Onaylı Garanti Belgesi ve Kullanım Kitapçığı:

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onaylı Garanti belgesine sahip ürünler yasal ürünlerdir. Sadece onaylı ürünlerde Türkçe Kullanım Klavuzları bulunmaktadır. Sanayi ve Ticaret bakanlığı, ülkemizde üretilen veya ithal edilen ürünlerle beraber Türkçe Kurulum ve Kullanım klavuzu verilmesi zorunluluğunu getirmiştir. Firmamızın hazırladığı 8 sayfadan oluşan kurulum ve kullanım kitapçığının her sayfası kullanıcıya konu hakkında bilgiler veren, yönlendirici yazı ve uyarılarla dolu olup, zorunluluk gereği hazırlanmamıştır. Ayrıca pazarlanan ürünün kim tarafından getirildiğini bilmek ve garantisinin hangi şartları kapsadığını bilmek her kullanıcının hakkıdır.

17. Yasal İzin ve Bandroller:

Ürünlerimiz gerekli her türlü yasal belgeye ve yasal TRT bandrolüne sahiptir.

Alıntı
 
Üst