Sızıntı Dergisi

S

SaLtan

Guest
haklısın kardes.goz attıgım oluyor.ancak anlamıyorum işte.

camouflage

Üye
Arkadaşlar taraflı bir dergi ben üniversite iken kaldığım yurtta beni zorla üye yapmışlardı.aslında güzel bir dergi ama herhalde zorla üye yapıldığımdan dolayı hiç bir zaman ilgimi çekmedi o dergi...

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
2 yıldır aboneyim

ama dergiler elime ulaşmıyor

Yaşı ufak sevdiğim bir kardeşim beni sızıntı dergisine abone yapmak için yanıma geldi. Kendisine sızıntıya abone olmam ama başka bir alternatifiniz varsa abone olabilirim dedim. O sıralarda bir dostunda bazı sözlerinden ve tavsiyesinden dolayı aynı cemaatin farklı dergisine abone oldum.

Aradan yaklaşık 5 ay geçti hala dergi gelmiyor. Parayıda peşin alıyoruz abi diyerek parayıda nakit ödedim. Ben hala dergiyi bekliyorum. Arada bu kardeş olmasa derginin merkeziyle konuşup iptal ettim diyeceğim ama çocuk zaten yeterince ezikleşti fazla üzmekte istemiyorum. Bakalım bizim 5 aylık süre 2 yılı bulacak mı ?

U

ummuhan

Guest
Yaşı ufak sevdiğim bir kardeşim beni sızıntı dergisine abone yapmak için yanıma geldi. Kendisine sızıntıya abone olmam ama başka bir alternatifiniz varsa abone olabilirim dedim. O sıralarda bir dostunda bazı sözlerinden ve tavsiyesinden dolayı aynı cemaatin farklı dergisine abone oldum.

Aradan yaklaşık 5 ay geçti hala dergi gelmiyor. Parayıda peşin alıyoruz abi diyerek parayıda nakit ödedim. Ben hala dergiyi bekliyorum. Arada bu kardeş olmasa derginin merkeziyle konuşup iptal ettim diyeceğim ama çocuk zaten yeterince ezikleşti fazla üzmekte istemiyorum. Bakalım bizim 5 aylık süre 2 yılı bulacak mı ?

Sanırım daha çok gençsiniz CENDEL kardeş bu grubun yayınlarının aboneliği efsanedir ve kişilere göre değişir... kimi yıllarca abonelik ücreti öder ama yaını hiç alamaz ve derdini de kimseye anlatamaz - yani merkezi arasanız da değişen bir şey olmaz, ya da abone değilim artık der yıllarca kestiremezsiniz, ya kavga döğüş zorla kestirirsiniz, ya da mahkeme tehdidi ile kestirirsiniz ..... pek çok değişik versiyonu vardır ... amma değişmeyen ve her durumda size gülerek bakan aynı tip yüzler vardır :)

talib

Kıdemli Üye
Beni de abone etmişler.. Ben olmam ya.. Dergi hiç elime ulaşmadı, ulaşsında isetemedim.. Herhalde en çok satılıp en az okunan dergilerin başında gelir sızıntı. Kimileri sıkıntı dergisi der. Aman kardeşlik diyorsunuz ama bir bakıma da haklılar.. Cemaatte kalan arkadaş, ya madem paramızı alacaklar ama neden dalevere yapıyorlar, adam gibi isteseler ya demişti.. Benim çok önceden söylediğim sözüme gelmişti yani.. Zorla hatır, gönülle aboe yapıyorlar.. Sonrası yok.. Yeter ki para gelsin..

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Sanırım daha çok gençsiniz CENDEL kardeş bu grubun yayınlarının aboneliği efsanedir ve kişilere göre değişir... kimi yıllarca abonelik ücreti öder ama yaını hiç alamaz ve derdini de kimseye anlatamaz - yani merkezi arasanız da değişen bir şey olmaz, ya da abone değilim artık der yıllarca kestiremezsiniz, ya kavga döğüş zorla kestirirsiniz, ya da mahkeme tehdidi ile kestirirsiniz ..... pek çok değişik versiyonu vardır ... amma değişmeyen ve her durumda size gülerek bakan aynı tip yüzler vardır :)

Çok gezen mi bilir ? Çok yaşayan mı ?

Bizde ömrümüz yettikçe, gezdikçe ve sizin gibi forumlardaki kardeşlerden bilgi aldıkça öğreneceğiz.

Ancak ilk yazımdada belirttiğim gibi arada o ufak kardeşim değilde başkası olsaydı o parayı ALLAH ın izniyle alırdım. Belki o zaman aşırı damgası yerdik ama başkasının malını değil kendi hakkımız olan malımızı alıyoruz değil mi ?

U

ummuhan

Guest
Çok gezen mi bilir ? Çok yaşayan mı ?

Bizde ömrümüz yettikçe, gezdikçe ve sizin gibi forumlardaki kardeşlerden bilgi aldıkça öğreneceğiz.

Ancak ilk yazımdada belirttiğim gibi arada o ufak kardeşim değilde başkası olsaydı o parayı ALLAH ın izniyle alırdım. Belki o zaman aşırı damgası yerdik ama başkasının malını değil kendi hakkımız olan malımızı alıyoruz değil mi ?

Alamazsınız çünkü gelmediğini ispatlayamazsınız , şubedekiler biz bıraktık kapıdan biri almıştır diyebiliyorlar .... bilmem artık kapıdan mı alınıyor, yoıksa başka yere mi bırakılıyor, yoksa bırakıl mıyor mu çözümsüz yani :)

talib

Kıdemli Üye

Alamazsınız çünkü gelmediğini ispatlayamazsınız , şubedekiler biz bıraktık kapıdan biri almıştır diyebiliyorlar .... bilmem artık kapıdan mı alınıyor, yoıksa başka yere mi bırakılıyor, yoksa bırakıl mıyor mu çözümsüz yani :)

Bizi aldatan bizden değildir, buyurulmuş. Neyse Cuma vaktidir.. En güzeli zorlasalarda, arkadaş, eş, dost ayağına abone olmayın benim gibi :)

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com

Ne yani bunlar titan saadet zinciri gibi dolandırıcı bir örgüt mü ?

Ne olacak verilen paralar ?

İlla parayı harammı edelim ?

Karşılıksız aldıkları bu paradan bir hayır göremezler. (Her nereye kullanılıyorsa)

fakiri

Kıdemli Üye
Biz imzamızda işaret ediyoruz.

DEVİR, MÜSLÜMANLARI SİYASÎ VE MALÎ YÖNDEN KAFESMELEK İSTEYENLERİN TUZAKLARINA DÜŞMEME DEVRİDİR.

talib

Kıdemli Üye

Okumak isterseniz bayiden alırsınız değil mi :)

Şimdi bu dergiye gelene kadar otuz tane dergi var alınabilecek.. O yüzden bu otuzunu aldı ve okudu iseniz, buyrun alın..

Cemaat üyesi değilseniz aman uzak durun derim ben. Yoksa insan rahatsız oluyor. Dini duygular istismar ediliyor. Daha fazla söze hacet yoktur. Herşey ortada..

Napolyon müslümanlığı derim ben, amaçları para olanlara :D

fakiri

Kıdemli Üye
Sızıntı'cılar yalnız değil !

alıntı-talip
Napolyon müslümanlığı derim ben, amaçları para olanlara

Bence bu konuda Sızıntı'cılar yalnız değil. Adam nette dergisinin sayfasını açmış, eski dergilere ulaşmak için arşiv bölümü koymuş, tıklıyorsunuz karşınıza üye olma ya da eski dergilerin CD'sini alma penceresi çıkıyor!!!
Yani, bir tür yazılmış ve okunmuş bilgilerin pazarlanması hadisesi !
:confused1:

E

emrahdemir

Guest
Ben bu senede abone oLdum , dergim eLh takır takır geLiyor ...
Bi probLem yaşamadım .. Hem Sızıntıya Hem Yeni Ümit'e aboneyim Hem Zaman'a aboneyim Hemde Aksiyon'a :) Hem okuyorum hem sohbet yapıyorum... OnLar bana uLaşmazsa eğer ben onLara bi şekiLde uLaşırım ...
Yeter ki istiyeLim ...

SeLametLe

E

emrahdemir

Guest
Ara abicim yetkiLi kişiyi .. veya sizi abone yapan Şahıs'ı .. Kardeşim parayı aLdınız dergimiz geLmiyor niye böyLe yapıyorsunuz Allah razı oLur mu bu işten diyin .. Hocanız size böyLemi yapın diyor MüsLümanın parasını aLıp hakkını vermeyin mi diyor diyin .. zaten bunLarı söyLedikten sonra o dergi geLmezse siz sonuna kadar hakLısınız dicem .. ama bu söyLedikLerimi söyLeyin inş ..

SeLametLe

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Ara abicim yetkiLi kişiyi .. veya sizi abone yapan Şahıs'ı .. Kardeşim parayı aLdınız dergimiz geLmiyor niye böyLe yapıyorsunuz Allah razı oLur mu bu işten diyin .. Hocanız size böyLemi yapın diyor MüsLümanın parasını aLıp hakkını vermeyin mi diyor diyin .. zaten bunLarı söyLedikten sonra o dergi geLmezse siz sonuna kadar hakLısınız dicem .. ama bu söyLedikLerimi söyLeyin inş ..

SeLametLe

Bu sözylediklerinizi dedim. Her sorduğumda "abi ilgili kişilerle görüştüm gelecek yada gelmesi gerekiyor" diyor. Beni abone yapan kardeş, artık beni görünce utanıyor, çekiniyor. Bende daha üzerine gitmiyorum.

Hocanız size böylemi öğretiyor gibi ibare kullanmak istesem daha neler derim ama konuyu farklı boyutlara taşımak istemiyorum. Çünkü zaten yeterince ezildi bide böyle konuşursam iyice iptal olur.

Benim abone olma amacımımı söylemiştim.

1) Abone yapan kardeş
2) Bir dostun bazı anlattıkları

Ama bu bana tecrübe oldu.