Sızıntı Dergisi

seyyah_1

Asistan
masallah gene dergi bahanesi ile cemaate verip veriştirenler olmus ,kişileri kotuleyebilirsiniz ama cemaatleri asla kotulyemezsiniz, gerçi kişiyi kotulemekte gıybet ama(bende hatırlatması)

girdap

Ordinaryus
Ben de Sızıntı Dergisi'ni çok okudum.Ama bence dergi,dergiyi asıl okuması gereken insanlar arasında ,yani nurlu abilerimiz arasında bile fazla okunmuyor.Hizmet olsun diye alıp koyuveriyorlar bir tarafa,bazen kapağı bile açılmadan...
Tabi buradaki arkadaşları tenzih ederek söylüyorum,belki okuyorlardır..Okumadan tavsiye edebilirler mi yoksa?

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Aradan yaklaşık 5 ay geçti hala dergi gelmiyor. Parayıda peşin alıyoruz abi diyerek parayıda nakit ödedim

Bu bende de oldu.
Okuldan bir arkadaş beni dergiye abone etti.1 yıl geçti dergi gelmedi.
1 sonraki sene eleman yine geldi abonelik için.
Ben de geçen yıl ki dergiler gelmedi diyince ya ben onları getireyim topğluca dedi.Ben de topluca getirecektin de neden bu aylık dağıtıtılıyor kabilinden sordum.Birazcık sıkıldı kem küm vs... Kalsın dedim,zaten okumuyorum hatrına abone oldum dedim.Sözü kalamdı ki birşey demedi!

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı-seyyah_1
masallah gene dergi bahanesi ile cemaate verip veriştirenler olmus ,kişileri kotuleyebilirsiniz ama cemaatleri asla kotulyemezsiniz, gerçi kişiyi kotulemekte gıybet ama(bende hatırlatması)

Dergi dağıtıcılarının falsoları cemaate maledilemez; diyalogçuların aymazlıkları cemaati bağlamaz; ferdi hatalar cemaate halel getirmez!!!!
Yani, sizin anlayacağınız cemaat sütten çıkmış ak kaşık, mensupları ise sürekli şikâyet edilen bir topluluk ...
Ama, ne topluluk ve cemaat değil mi ?_
Allah nazardan saklasın !!!!!

seyyah_1

Asistan
sen zaman devam et gıybet etmeye devam et, birde musluman gecinirsiniz yazık ya
alıntı-seyyah_1

Dergi dağıtıcılarının falsoları cemaate maledilemez; diyalogçuların aymazlıkları cemaati bağlamaz; ferdi hatalar cemaate halel getirmez!!!!
Yani, sizin anlayacağınız cemaat sütten çıkmış ak kaşık, mensupları ise sürekli şikâyet edilen bir topluluk ...
Ama, ne topluluk ve cemaat değil mi ?_
Allah nazardan saklasın !!!!!

fakiri

Kıdemli Üye
Nasıl yani arkadaş ?
Herkes cemaatinizi , yayın organlarınızı, davranışlarınızı alkışlamak ve göklere çıkarmak zorunda mıdır ? Ya da hata ve hezeyanlarınıza karşı dilsiz şeytanlar gibi ses çıkarmadan mı duracak millet ?..
Senin bu konuları "gıybet" olarak tavsif etmen zaten başlı-başına bir fecaat...

Asıl sen kendi durumunu bir sıgaya çek derim.

fakiri

Kıdemli Üye
Sen de cemaatinin yamukluklarını ve bariz hataları örtmeye çalışma !

seyyah_1

Asistan
o zaman gıybete devam ha:) sana ıyı gıybet etmeler ozaman nasıl osa cennetlıksın ya,günahlar sana halal getirmez:)

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Bu sözylediklerinizi dedim. Her sorduğumda "abi ilgili kişilerle görüştüm gelecek yada gelmesi gerekiyor" diyor. Beni abone yapan kardeş, artık beni görünce utanıyor, çekiniyor. Bende daha üzerine gitmiyorum.

Beni abone yapan kardeşten, bu işlere bakan ilgili kişinin telefonunu aldım. Kendisini aradım durumu anlattım ilgili kişi bana döneceğini söyledi. Yaklaşık 10 gün oldu şuana kadar haber yok sanırım bu sıralar arar. Biraz zor olacak ama hakkım olan dergiyi kavuşacağım inşallah

missilo

Asistan
sızıntı dergisi çıktığından beri abonesiyim...okumasam bile yararım dokunsun diye eve alıyorum:D..

KuTeYBe

Doçent
Cemaate karşı bazı nedenlerden mesafeli olmama rağmen dergiye netten abone oldum ve bir ay sonra hiç sektirmeden dergiler gelmeye başladı. 25 yıllık Sızıntı CD leri de geldi. Üstelik dağıtım yapan şahsiyete dedim; "Kardeş yukarı kadar getirme" "Yok eve kadar şahsın eline teslim edeceksin dendi ağabey, olmaz" dedi. Ayrıca her ay telime bilgi mesajı geliyor. Aksaklık varsa bildirin diye.:)

Bu arada talib'e katılıyorum dergi tirajı yüksek okuyucusu az bir dergi.

Yalnız bende de şöyle bir sorun oluştu. Abonelikte promosyon vardı ve seçeneklerde ya indirim ya da kitap seçme idi. Ben kitap seçtim işaretledim ama kitap yok hala.

ABDULLAH ismail

Asistan
Dergiyi Bi Kaç Sefer Okudum Dergiyi çikaran Cemaatten Dolayi Abone Olmayi Hiç Düşünmedim Ben Bizzat şahit Oldum . Fethullah Gülenin Izinden Gidenlere Ait Bi Dergi Abiler Dediğimiz şahislardan Biri Dedi Ki 10 Adet Zaman Gazetesi Veya 10 Adet Sizinti Abonesi Yapan Umre Sevabi Alir Dedi Diğerleride şiddetle Tavsiye Etti. Bende Böyle Bir Amaca Hizmet Etmemek Için Kabul Etmedim Cemaatten Olanlar Gazete Elemani Gibi Mübarek Abileri Talebelere Abone Yapmalari Için Koçanlar Falan Veriyo. Ilginç Bi Durum

14kursun

Üye
arkadaşlar bende aboneymişim...her ay tıkır tıkır dergi geliyor....fakat hangi şanslı abonenin dergisi geliyor onu bilmiyorum...ya yanlışlık var...yada öylesine göndereyorlar...bendeki cevheri fark etmiş olabilirler...:)

U

ummuhan

Guest
arkadaşlar bende aboneymişim...her ay tıkır tıkır dergi geliyor....fakat hangi şanslı abonenin dergisi geliyor onu bilmiyorum...ya yanlışlık var...yada öylesine göndereyorlar...bendeki cevheri fark etmiş olabilirler...:)

:) Hım demek cevher olması lazım düzgün gitmesi için :)

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net

sanırım ortada bir yanlış anlama var açıklama yaparsan sevinirim.

U

ummuhan

Guest
Ya noldu bu arşivist e gene uslu duruyordu sanki bu kez neyi kaçırdım ben ?