sizinle birlikte biz de bitiyoruz

zeynephanne

Aşka Meftûn…
Bir cumartesi gecesi saat 12 sıraları misafirlikten dönüyorduk..

Geçtiğimiz sokağın sağ tarafı yarım metrelik bir duvarla çevrili.Duvarın üstüne oturmuş bize doğru tanıdık birisine bakar gibi bakan bir genç delikanlı çekti dikkatimi...23 yaşlarında,daha hayatının baharında temiz yüzlü bir kardeşimiz.

Ellerini bacaklarının arasına sarkıtmış sağ elinde bir bira şişesi..Görünce içim cız etti.''Çok yazık..'' dedim içimden.
O halâ bize bakıyor,belli ki kafası bayağı dumanlı...

O bakışlarda teslim olmuş,bitmişlik vardı.
O bakışlarda yardım edin diye bağıran imanın feryadı vardı.

Ah be güzel kardeşim.Benim sana bakış tarzımla bir baksan kendine.
Erimişsin,bitmişsin..

Her yudumlayışta o zehiri, imanını içiyorsun.Cenneti cemali içiyorsun.Kendini o pis kuyunun içine atacak kadar mı kötü hayatın?Belki de bir problemin içine düştün de içtin.Ama içmekle sorunlar çözülmez ki!Hem sorunlarınla yalnız savaşabileceğini mi sanıyorsun?

Mutsuzlukla savaşmanın başka yolları da var.
Alırsın abdestini,gidersin bir mescide,açarsın ellerini Rabbine!Sana cevap vermez mi sanıyorsun.Geri çevirir mi sanıyorsun? Bugüne kadar hiç kimseyi o huzurundan boş ve geri çevirmedi.Her el açanın tek yardımcısı oldu.Bizi bizden daha iyi bilen O�ndan başka kimimiz var?

Üzüldüm berduşluğuna!
Sen suçlusun!
Sen suçlusun ama seninle beraber bende suçluyum. Sana doğruları anlatmak için çaba sarfetmediğim için,toplumdaki çökmüşlüğü gördüğüm halde kılımı kıpırdatmadığım,hizmet etmediğim için...

Tv�de suçlu.Sana içki,kumar,fuhuş bataklarını güzel gösterdikleri ,haramı helalmiş gibi lanse ettikleri için topluma , her hata yapanın cezası onların da omuzlarına yüklü.

On saniyelik bir geçiş neler neler hatırlattı,neler neler anlattı..!

Senin için şu an sadece dua edebiliyorum.Ve senin gibi ne yaptığını,nereye doğru yol aldığının farkında olmayan kardeşlerim için dualarım.

İnşAllah gözlerindeki o çaresizlik yerini Allah aşkına,Allah muhabbetine bırakır.İnşaallah yaşadığınız yanlışlar sizi doğruya,nasuh tövbesine,hidayete götürür.

Ey helalinden kazanıp parasını harama yatıran kardeşim!İçkiye,kumara,eğlenceye kendini bırakan kardeşim!
Kimden ve neyden ve nereye kaçıyorsun?Allah�tan kaçılır mı?Güzelim cennetleri bırakıp cehenneme kaçılır mı?Faydayı bırakıp zarar içilir mi?Üç günlük dünyanın uğruna ebedi azap hak edilir mi?

Arabalardan,evlerden,iş yerlerinden müzik sesi yerine Kuran sesi duymak istiyorum.Eminim ki bir çok kardeşimiz böyle düşünüyordur.
Allah rızası için,kendinize,ailenize,çevrenize zulüm ve yazık etmeyin artık...
Çünkü sizinle beraber biz de bitiyoruz..!
-alıntı-