sizden birisinden mektuplar

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup...
Ramazanı neden özler insan..Aç kalmak susuz kalmak hiç özlenir mi? Uykusuz kalmak ne kadar özlenir ki?

Ancak hiç de öyle değil o aç kalmak aslında doymak susuz kalmak gürül gürül içmek aslında uykusuzluk uyanmak gibi birşey.
Ramazanın kokusu,dokusu öyle bir özleniyor ki..
İlk 10 gün başka güzel özlem gidermek ile geçiyor ikinci 10 gün artık yakınlaşılıyor bir sene sonrasında ancak son 10 gün bir hüzün gelir insana ayrılık yaklaştığından...
Ramazanın bereketi ruhumuza evlerimize yakınlarımıza tüm mümin kardeşlerime aksın ..
Özlüyoruz kavuşuyoruz ve ayrılıyoruz hayatta hep bundan ibaret değil mi?

bir pazar sabahı

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..
Hırka-i Şerif ziyareti yaptınız mı? Nasıl bir yolculuktur?

Sahurunu yaparsın ve sabah namazını kıldıktan sonra yola çıkarsın. Sabahın en erkeninde kapısına varırsın. Beklersin kapının açılmasını .
Sen hele bir gitte kapıya açılır mı açılmaz mı onu Rabbına bırak..

Sevgili kardeş ne yap ne et mutlaka git...
vesselam

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup...
Tüm üyelerin Bayramı mübarek olsun. Bayram süresince tartışmasız ihvan foruma yakışır olsun.
İslam Bayramı ve Bayrağı altında olsun İNŞALLAH..

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..
Özlem. Özlemek..
İnsan neden özler?
Özlüyorum dediği aslında hep aradığımıdır ki?
Sesini özler
duruşunu , bakışını ...Bu bazen sevgili olur eşi olur oğlu olur, kızı olur- evladı , dostu...hatta bazen kedisi...

İnsan yoksa özlemeyi mi sever?
Öz-lüyorum...

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..
gidenler ve uğurlayanlar..
Bir gün tren istasyonuna gidin ve hiç acele etmeden inen yolcuları, binen yolcuları izleyin..
Uğurlayanlara bir bakın kimi sevinç ile kimi üzüntü ile yolcularını geçirmekte.
Bir de kavuşanlar var, kimbilir nerelerden ne kadar zamanda görüşmemiş sevenlerin kucaklaşması..

Forum da sanki tren istasyonu bugünler de gidenler gelenler uğurlananlar pek bir fazla...
Bekçi düdüğü çaldı haydi tren kalkıyor..

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..

Eşyalar. gün boyu bizler ile birlikteler. Ne çok eşyamız var. Herşeyden sadece bir tane bile olsa ne kadar fazla.
Kullandığımız eşyalar bizim ile birlikte oldukça enerjilerimizide üstünde barındırıyor.
Hiç hissetmezmisiniz kiminin hırkasını giyersin bir hoşluk ferahlık gelir üzerine, kimi terliği çıkarmak istersin ayağından bir an önce.
Acaba eşyaları kullanırken neler düşünüyoruz , nasıl davranıyoruz?

Misal seccadene namazdan sonra teşekkür ediyormusun?
Yada gün boyu seni giydiren ısıtan hırkanı çıkarınca fırlatıp atıyormusun yoksa sever gibi hatta hafifçe öperek kenara koyuyormusun..

mutehammil

Asistan
Vakit geç oldu..
Belki de uyumanız gerek, sabah erken uyanacaksınız.. siz burada hararetli bir şekilde birilerine laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz.. konu önemli değil.. ama evinizdesiniz.. sıcak evinizde.. tartışıyorsunuz ve battaniyeniz de var.. karnınız aç değil..
istediğiniz birçok şey elinizin altında ve sizin daha almayı planladığınız birçok şey var. hayat standartları.. niye alamadım diye hayıflanıyorsunuz belki ve bir sonraki maaşınızla en çok istediğinizi almayı planlıyorsunuz..
o da ne? birden üşüyorsunuz.. kolunuz biraz battaniyenin dışına çıkmış sanki. neyse.. kapattınız şimdi eskisinden daha da sıkı. zaten doğalgaz da var. biraz yükseltirsiniz daha çok ısınırsınız nasıl olsa.. dışarısı da pek sessiz.. tam huzur içinde uyumalık..
ne güzel hayat değil mi? bize göre çok sıradan fakat artık dünyada birçok müslüman kardeşimizin hayali ama bizim için sıradan, basit..

şimdi çoğu suriyeli, mısırlı, arakanlı, filistinli ve dahası siz bunları yaşarken acaba ne zaman bizim evimize de bomba düşecek diye bekliyor.. hatta bazılarının artık bir evi bile yok.. çoğu kendini düşünmekten geçmiş bebeğine mamayı nereden bulacağım, battaniyeyi nereden bulacağım diye düşünüyor. siz sıcacık battaniyenizde ısınırken onlar üşüyor.. onların bir planı yok.. çünkü onlar yarın ölecek miyim diyerek yaşam mücadelesi veriyor.. onların huzurlu bir uykuları da yok.. her an yanıbaşlarında bir bomba patlayabilir..

ve bunlar yarın da sizin başınıza gelebilir...

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..

Komşularımız..

Kimimiz görüşüyor kimimiz selamlaşmıyor bile.
Tam sağımıza konmuş biri solumuza önümüze arkamıza üstümüze altımıza.
Yaşlılığın gençliğin çocukluğun kızgınlığın heycanın sevincin her biri bir yanını anını temsil edercesine dizilmiş sanki..

Komşularımızı sevelim olduğu gibi kabul edelim..Razı olalım.inşallah.

selam olsun size ve komşularımıza

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..

Beğenilmek beğenmek onaylamak onaylanılmak..Pohpohlanmak için yapılan her türlü oyunculuklar oyunlar.
El- Alem üzerinden yaşam kurmalar ve elalemin yaşamını yaşamalar..
Oğlum dostum kızım yakınım tüm duyanlar size söylemek istediğim (önce kendime) bir sözüm var..

EL NE DER KAYGISIYLA BOĞUŞURKEN ALLAH c.c. NE DER KAYGISINA DAHA ERİŞEMEDİK

can feda

Profesör
Tam başlığı anlamamak ile birlikte Yusuf Ziya Özkan'ın seslendirdiği Kabirden Mektup geldi aklıma :glm

nefahtü

Kıdemli Üye
Tam başlığı anlamamak ile birlikte Yusuf Ziya Özkan'ın seslendirdiği Kabirden Mektup geldi aklıma :glm
Bu foruma üye olduğum zamanlarda açmıştım bu konuyu.. acizane içimden gelenleri yazdım ara ara , mektup adı altında..Okuyun belki hoşunuza gider bazıları.

can feda

Profesör
Bu foruma üye olduğum zamanlarda açmıştım bu konuyu.. acizane içimden gelenleri yazdım ara ara , mektup adı altında..Okuyun belki hoşunuza gider bazıları.

hmm anladım...hatta okudum...gerçekten düşündürücü hoş paylaşımlar var...
Ayrıca kabirden mektup dedikten 2 kelime sonra o gülen muzip yüz ifadesini koymak şimdi garibime gitti :)

nefahtü

Kıdemli Üye
Evet en iyisi silin suratı bir gül koyun yerine...Şiire bakıyorum vdeoları var hiç dinlememişim.

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..

İnsan yalnızken hiç kırılmazken insan insan ile olunca neden kırılır. Kırılan insan olsa o zaman yalnızken de kırılırdı.Demek ki kırılan insan değil. Kırılan ve insan olmayan yanımdan Allah a cc sığınırım. Kırılmaktan alınmaktan küskünlükten Rabbıma sığınırım.
Oğlum bu sana nasihatım.

spesifik

آزادی قید و بند
Bazen yenilir insan. Belki çoğu kez yenilir.
Nedense yenilgiler sevinilmez bu hayatta.
Her şey bitti sanırsın oysa hayat devam ediyor.
Hiç düşündün mü ,yenilgin direnişin tohumudur kim bilir..
Kazanmanın sarhoşluğu kaybedişlerin teslimiyetini unutturmasın!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
kendime yazsam bu mektubu,
Beyazıdı Bistami Hazretleri, talebesi ile sabah namazına gider iken, talebe, " efendim, herkez uyurken, biz camiye gidiyoruz" deyince, Hazret" keşke sende uyusaydında, bu lafı etmeseydin" der... İbadetten doğan, kendini beğenmişlikmi, yoksa, günahın pişmanlığından eğilen başmı... kanaat en büyük zenginlikmiş...

Alçak gönüllülük, Tevazu, şükür ve rıza...

nefahtü

Kıdemli Üye
mektup..

'kıymetlim' dediğimiz ne var ömrümüzde.
kıymetlim dediğimizin ne kadar biliyoruz değerini.
kaybedince mi anlıyoruz kıymetini .
tam da şimdi kıymetli bulduğumuz insanları pamuklara saralım .
gözümün nuru kıymetlimsin diyelim.
hadi ne duruyorsun..

vesselam

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Vuslat…
Ey hasretim vuslatıma ermeden gözlerimdeki ışık kararmasın.
İnsanların yüzü gülsün huzura kavuşsun İslam âlemi.
Sınırların olmadığı Müslüman’ın hürriyetinin kısıtlanmadığı insanların horlanmadığı bir dünya istiyorum.
Kimsenin kimseyi tehdit etmediği barış içinde yaşayan bir dünya istiyorum.
Ama şeytan durmuyor.
İnsan şeytanları ile dünyayı cehenneme çevirmeye zulüm çarklarını çevirmeye devam ediyor.
Yüz yıllık iki yüz yıllık hesaplarla zamanımızı satın almaya çalışıyorlar.
Elbette onların bir hesabı varsa ALLAH’u zül Celalinde bir hesabı var.
ALLAH c.c. El-Kahhâr, El-Müntekım, El-Hâfıd, dır.
Bizde bir adım atarak kenetlenmemiz ve birbirimizi O nun rızası için sevmemiz gerekir.
Ardından diğerlerinin adımları elbette gelecektir.
Kuzeyde, güneyde, doğuda, batıda zincirin dişleri gibi olacağız.
Önce bir işe başlarken kendimiz inanırsak sonra başkaları inanırlar.
Komşumuz dediğimizde fizandakini hatırlayacak ve hissedeceğiz.
O zaman insanlık huzura erer rahata ve barışa kavuşur.
İnşaALLAH o günler gelecek biz ulaşamasak ta nesillerimizi bu duygularla besleyeceğiz.
RAB’bim sana güveniyor sana dayanıyorum kapında bizi kabul etmeni bekliyorum.
Sen RAHMAN ve RAHİM’sin Bizleri sıratı müsteğıymden ayırma ya RAB.
Amin.
M.S.A