sizce idam geri gelmelimi..

SİZCE İDAM GERİ GELMELİMİ..?

• Kullanılan toplam oy
    41

hologram

Üye
Ab UĞruna İdam Kaldirildi..
Abd De Hala İdam Var..
Pekİ TÜrkİyede..

&Ta-Ha&

Doçent
Web sitesi
hayattanizler.spaces.live.com
kesinlikle idam olmalı diye düşünüyorum... zevk için çıkıp 4-5 kişiyi öldüren insanları yaşatmanın anlamı ne anlamış değilim...

Zeynep Özmen

Kevok_84
idam ile birlikte şeriatın diğer rükunlarıda gelmeli

mustafa

Profesör
türkiyede idam anlayışı gelse bile her halde hep masum kişiler asılır.

Byrocktar

Profesör
kesinlikle geri gelmeli 17 aylık çocuu tecavüz edenleri
zevk için adam öldüren psikopat ruhlu herifleri sallandırcan bitcek...

nur_Sahra

Asistan
kararsizim islamda idamin yeri nedir bunlara göre degerlendirilmelidir. aksi taktirde bi insanin canini kendi kanunlariniza göre alamazsiniz!!

Zeynep Özmen

Kevok_84
kararsizim islamda idamin yeri nedir bunlara göre degerlendirilmelidir. aksi taktirde bi insanin canini kendi kanunlariniza göre alamazsiniz!!

şerri yasalara göre haraket edilmelidir getirilmesi durumunda. ama buda çok zor. ve nerdeyse imkansız.

~zuzii~

Paylaşımcı
bence qelmeli fkt idamla birlikte bu alınacak kararları hakkıyla verebilecekler de qelmeli derim ben...

kemalali

Profesör
İdam vardır. Ölen kişilerin yakınları affedebilir diyet isteyebilirler. Affetmek çok sevaptır. Gelecek olsada olmasada biz İslamın hükmünü şüphesiz kabul ederiz. İftiraya ugrayıpta idam edilenin vebali iftira atanın üzerinedir.

“Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye
köle, kadına kadın (öldürülür)…” Bakara: 178.Ayet.

gelmeli ama şu anda olmaz çünkü idam gelirse idam edilecekler cumhuriyet döneminde asılan sarıklılar alimler gibi kişiler olacaktır yine idam ancak şeriatle gelmelidir yani gelecekse idam edilecek kişi idam edilme kararı şeriiatte ne diyorsa o olmalıdır

AşK_€r

arabeskçi
apo denen o adam (adam demeye bile dilim varmıyor) idam edilmedikçe şehit analarının yüreği huzur bulmaz...

evet geri gelmeli...
ama apo idam edildikten sonra idamı kaldırabilirler:D

Free Stand

Üye
apo olayı için diyorsanız idam gelmemeli. 1 kişi için kurallar değiştirilmemeli artık bu ülkede. 1 kişi için bir kaç dakikalık yada birkaç saatlik kanunlar çıkmamalı. Bülent ersoy gibilerine birkaç dakikalık zamanda pembe kimlik vermek için yasalar konulmamalı.

idam, gerçekten gerekli olduğu için geri gelmeli. caniler hayatta kalmamalı. Onların yaşadığı her dakikada, kurbanlarının yakınları ölmekte.

ses

Üye
yeni üye oldum.şöyle genel bir baktım.sanki iyi anlaşcaz gibi.sevindim.genel fikirlere..
idamın gelmesi bilakis adaletin gelmesidir.suçlunun şuça teşvigini kırar suşlu olmayanında şuça meylini kırar.
kısasta hayat vardır buyurmuş rabbimiz.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
yapmayın,

menderes'in idamı iyi mi oldu.

ya diğer masumlar insanların sadece yasadışı bir örgüte üye oldukları için ölenler hele bir tanesinin hikayesini okumuştum.

çocuk 17 yaşında tek suçu örgüte üye olduğunu itiraf etmesi idam kararını radyodan duymuş. sabaha infazı var. sabah olmuş. idam edilmemiş. ertesi gün olmuş idam edilmemiş. o ruh halini düşünün ölümü beklemek. 3. günün sabahı idam edilmiş.

not: idam için beklemelerinin sebebi beraber asılacağı karşıt görüşlü örgüt üyesinin hasta olması :( iyileşince hastaneden getirdikleri günün sabahı ikisi birlikte asılmış.:(( Allah taksiratlarını affetsin.

Sabr-el-Hayat

Profesör
idam gelmeli demeye dilim varmiyor acikcasi ama islamda idam var mi? yoksa gelmemeli varsa gelmeli biz istesekte istemesekte...

Amentu billahi...

Vesselam...