Sizce Gençliğin Gündemi Ne?

wol_error.gif
Click this bar to view the full image.
turk-genclerinin-gundemi.jpg

Vatan, Millet, Sakarya… Çile dolu hayatlarla dostuk kurabilmek ve yardımlaşabilmek… Evet! Bu kaygıların hepsi mazide kaldı! Şimdi ki gençliğin yeni kaygısı: Kısa yoldan gelen para, her gün farklı yaşanan aşklar, şiddetin doruk noktasında oynanan futbol ve sınırsız eğlence… :agla:

Haklısınız abla.. RABBİM C.C kurtarsın özellikle şu facebook afetinden herkesi..

Nokta

Profesör
olmasa da herkesin dilinde bir AŞK var şimdi..

mdumlupınar

Profesör
fesbook var bi de sms....

istisnai bir durumdur bu.araç değil amaç olunmalı.
aksini söylersiniz ispat edebilirim size.ona bakarsanız sağa sola bakmadan ne var ne yok incelemeden bir elinde mp3 çalar diğer elinde bilmem ne bunlar hep var.bu gençlik acilen bilgilendirilmeli ve bilinçli bir toplum oluşturulmalı.tüketen değil üreten bir nesil oluşturulmalı.

girdap

Ordinaryus
Gençliğe gündem ve ortam oluşturması gereken cemaatlerin, tarikatların, vakıfların, derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının gündemi ne?

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Fatmagülün suçu ne diye bi dizi koyarsın abicim ekrana...
sonra kitlersin milleti A'dan Z'ye ekrana...
akabinde başka kanalda hakim amcamız mahkeme salonunda tatlı tatlı ceza verir...
bir başka kanalda ehli sünnete muhalif hocalar dinden imandan çıkarır...
öteki kanal da papazların çağdaşlığı...kiliselerin ve müziklerinin ruhun gıdası oldukları duyuruları yapılır. hatta açılan kiliseler reklam edilir...

böyle salata tabağı gibi sunulan hayattan da ,çıksa çıksa cacık gibi gençlik çıkar....

idrak

Yeni
gençliğin değişmeyen tek gündemi nefsi.

tebeyyün

Doçent
Şu durumda kaybedilmiş gündem var demektir.
Kaybetmeyenlerin kaybedenlere her ortamda bulunup hatırlatması gerek.bu facebook olur forum olur başka alanlar olur.Bazen küçük bir kıpırtı yeter.Kaybedilen bir gündem olsada kaybetmeyen bir islam var.Hangi ortamda olursa olsun kaybedenin peşini bırakmayan bir islam ve bunun her yaştan gençliği.O gençlikten Allah ebeden razı olsun.(amin)

fesbook var bi de sms....

geçen otobüste yanımda bir çocuk ikimizde çat çat yazıyoruz telefonda birşeyler.. Ben forumun birisinde güzel bir tartışmaya cevap hazırlıyorum.. Bir an göz göze geldik bir birimizin telefonuna şöyle bir göz attıktan sonra çocuğun yüzünde ki sinsi gülümseme yi fark edince dedim 'ben sms atmıyorum netteyim'.. Çocuğun net deyince aklına ilk gelen face.. Bana dedigi 'anladım abi face desin'.. Işte gençliğin en önemli iki gündem maddesi... isabet olmuş...

mü'HÜR

Ordinaryus
Erkek, kadın, para, facebook ...

idrak

Yeni
gençliğin bir tek gündemi var dorukta olan nefsini....kılıçtan keskin olan nefsini............köreltmek......