Sizce Erken Seçim Olmalımı?

Erken seçim olmalımı?

• Evet

Oy: 6 27.3%
  • Hayır

Oy: 16 72.7%

• Kullanılan toplam oy
    22

mustafa

Profesör
biliyorsunuz akp hükümetinden bazı kesimler memnun değil hataları olabilir ama seçim gerektireçek kadar büyükmü bilemiyorum yorumlara açık bir konu seçim olmalı diyorsanız sebebi nedir?

Enes

İhvan Forum Üye
Bence gerek yok çünkü alternatif yok...

med-cezir

Profesör
hayır olmamalı

ülke istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor bence

hem seçim olduğunda Ak Partiden daha iyi parti mi var? Varsa da ben bilmiyorum

M

Murat Sâki

Guest
şöyle bir dönemde hayır heleki türkiyede başa gelmeyen parti kalmadı, seçimden önce malum yalanlar sonrası hasbihal :) gerek yok zaten denildiği gibi alternatifi yok şu anda Akp Hükümetinin

şehidan

Asistan
....

@ff' Alıntı:
hayır olmamalı

ülke istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor bence

hem seçim olduğunda Ak Partiden daha iyi parti mi var? Varsa da ben bilmiyorum

VAR VAR BUNDAN EMİN OL. AYRICA ÜLKENİN İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM ETTİĞİNİDE SANMIYORUM.

SELAM VE DUA İLE

Zeynep Özmen

Kevok_84
bence hayır şu anda en çok olmasını isteyenler Sp liler ama onlardada bir icraat yok :(

şehidan

Asistan
...

nurfer' Alıntı:
bence hayır şu anda en çok olmasını isteyenler Sp liler ama onlardada bir icraat yok :(

DEMEK İCRAAT YOK HE O ZAMAN SP NİN İKTİDAR OLDUĞU ZAMANDAKİ FAALİYETLERİNE BAKDA GÖR.

SELAM VE DUA İLE

gulesevdali

Asistan
AKP hükümeti şu an Türkiye'ye sadece zarar veriyor bana göre küçük iyilikler büyük hataları asla kapayamaz.Ayrıca sp nin de çok bir şey yapacağı yok bu ülkenin başına aklı başında genç bir insan ve yeni bir parti lazım.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
gulesevdali' Alıntı:
AKP hükümeti şu an Türkiye'ye sadece zarar veriyor bana göre küçük iyilikler büyük hataları asla kapayamaz.Ayrıca sp nin de çok bir şey yapacağı yok bu ülkenin başına aklı başında genç bir insan ve yeni bir parti lazım.
...

Aradığın parti, şu an iktidarda kardeşim. :)
Kalabalıkları peşinden sürükleyebilmek, o kadar kolay değil.
AKP nin sevilmeyen bakanları ve beceremedikleri işler yok değil ama; yukarda matrax ın dediği gibi alternatifi yok.

meftun

Paylaşımcı
Bu ülkenin yönetimi deneme tahtası gibi oldu zaten. Birilerine oy veriyor, iktidara bile getiriyoruz sonra olmadı diyerek erken seçim istiyoruz. Ya biz oylarımızı yanlış insanlara veriyoruz ya da bu işi yapacak doğru insanlar yok..

Bence de alternatif yok bu nedenledir ki, erken seçim olsa durum değişecek mi acaba bunuda çok merak ediyorum. (inş değişmez)

gulesevdali

Asistan
AdımcA' Alıntı:
...

Aradığın parti, şu an iktidarda kardeşim. :)
Kalabalıkları peşinden sürükleyebilmek, o kadar kolay değil.
AKP nin sevilmeyen bakanları ve beceremedikleri işler yok değil ama; yukarda matrax ın dediği gibi alternatifi yok.

öyle olduğunu hiç sanmıyorum ayrıca akp başa gelmişse bunun tek açıklaması vardır ondan önceki koalisyon erken seçime gittiğinden halk onların başa gelmesini istemedi ve özellikle sağ kesim oylarının yarıdan fazlasını akp ye kullandı yoksa mhp ,anap neden barajı geçemesin....

sehidan44

Üye
erken secimin olması veya olmaması pek fazla birseyin degiştirecegini sanmıyorum.

çünkü suanki hükümetide gelecek hükümetide gizli gücler getirdi.

bundan sonrada böyle olacak gibi cünkü bütün medya onların elinde

türkiyedeki en büyük masonlardan biri rahmi koç tur.

gizli dünya devleti adlı kitapta bunlar hakkındaki hersey yazılıdır.
vesselam...

sa. hayir yukardaki goruslere katilmam mumkun degil sevgili kardeslerim bu hukumeti halk getirmistir suçlamak çok kolaydir yapmak ise daha guçtur bol keseden atmak kolaydir diye dusunuyorum ama mesale hukumet samimiyetle inaniyorum ki hukumet bas ortusunu konusunda ki engelleri kaldirmak istiyor ancak ASKER GIBI ANAYASA MAKKEMESI GIBI YARGITAY GIBI SOLCULAR GIBI SOZUM ONA SOLCU GEçINENLER SARAP SEVDALILARI YUZUNDEN KALDIRAMIYOR VEYA CESARET EDEMIYOR ETTIN MI GORUYORSUNUZ KIYAMET KOPARTIYORLAR BENCE AMERIKANIN BIR ELI YOK BURADA çUNKI KENDI ULKESINDE OZGURLUK VAR BU KONUDA :uzgunum[1]:

Sofuoglu

Ordinaryus
Allah-u Teâlâ kendi partisini açıklamış, felâhın, kurtuluşun da yalnız burada olduğunu beyan buyurmuştur.

İşte onlar Allah'ın hizbi (partisi)dir. İyi bilin ki kurtuluşa ulaşacak olanlar Allahın hizbi (partisi)dir. (Mücâdele: 22)

Allah-u Teâlâ Benim partim budur. buyuruyor.

Bu partiden ayrılan, başka partilere giren Allah-u Teâlânın partisinden çıkmıştır.

Kim ki Allah ve Resulüne iman etmişse, bu partiye tâbidir.

şimdiki siyasiler....

Menfaat, mevki, nam için zanda bulunuyorlar ve İslâm dinini âlet ediyorlar. Bu suretle de yalan söylüyorlar.

Din lâf işi değildir. Bu bölücüler Din-i mübini böyle parçalıyorlar.

Bunların bize teşekkür etmeleri lâzım değil mi? Ki biz sadece ikaz ediyoruz. Hüküm Hazret-i Allahındır.

Şimdi biz çekilelim aradan. Onları Hazret-i Allah ve Resulü ile başbaşa bırakalım. Zira onlarla muhatap değiliz.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerimesinde bölük ile partiyi ayırmıştır. Bölük ayrı şeydir, parti ayrı şeydir.

Amma ne var ki insanlar din hususunda kendi aralarında parçalara bölündüler, çeşitli kitaplara ayrıldılar. Her bölük, her parti kendi tuttuğu yoldan memnundur, yanında bulunan din veya kitapla sevinmektedir. (Müminûn: 53)

Onlar Allah-u Teâlânın partisinden ayrıldılar. Başka partilere uydular. Fakat Allah-u Teâlâ gerek bölük, gerek parti hakkında şöyle ferman buyuruyor:

Şimdi sen onları bir süreye kadar kendi sapıklıklarıyla başbaşa bırak. (Müminûn: 54)

Benim partim budur, Ülâike hizbullahtır. Yani, yalnız Hazret-i Allah ve Resulünün partisindenim. Başka hiçbir parti ile ve hiçbir din kurucu ile de ilgim ve işbirliğim yoktur.

Zira Cenâb-ı Hakk Âyet-i kerimesinde buyurur ki:

Fırka fırka olup dinlerini parça parça edenlerle senin hiçbir ilgin yoktur. Onların işi Allaha kalmıştır. Sonra O, yaptıklarını kendilerine haber verecektir. (Enâm: 159)

Seminâ ve etanâ Bu Âyet-i kerimeyi işittim ve itaat ettim. Hiçbir parti ile hiçbir bölücü ile ilgim yoktur.

Zira her din kuran bölücü, İslâm dinini yıkmak için, kendi dinini ayakta tutmak için çalışır. Binaenaleyh, bunlar Hazret-i Allahı ve Resulünü âlet ederler. Gaye ve maksatları, cemaati kendilerine çevirmek ve kurdukları dini kuvvetlendirmek içindir.

Bunlar dinlerini kurmuşlar, böylece dinden çıkmışlardır. Bunun içindir ki en büyük İslâm düşmanıdırlar.

Binaenaleyh gerek bölücülerin, gerek dinini parça parça edenlerin, gerek Hakktan ayrılıp parti kuranların hepsinin din olduğunu Hazret-i Allahın beyanlarından öğreniyoruz. Ve Cenâb-ı Hakk bize bunları duyuruyor. Sen kendi imanına göre bunu tahvil et.

Bugünkü partilere gelince;

Beş parmağın hepsi de bir değildir. Bunların içinde iyiler de var, kötüler de var. Gerçekten Allah için çalışanı göremedim. Hepsi de, bu çiftlikte benim de bir koltuğum olsun istiyor ve Cebim dolsun diyor, Borum ötsün, filmim de çekilsin. diyor. Fakat aslında dünya bir sinemadır. Herkes denenmek için gönderilmiştir.

Âyet-i kerimede:

O hanginizin daha güzel amel işleyeceğinizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratandır. buyuruluyor. (Mülk: 2)

Hiçbir din kurucularından değilim. Onların bütün faaliyetleri kurdukları dini kuvvetlendirmek içindir. Allah-u Teâlânın dinini yıkmak için çalışırlar ve ceplerini doldururlar. Şöhretim çok olsun isterler.

Daha evvel denilmişti ki:

Bu mülkün sahibi olan Hazret-i Allah iki kişi gönderecek. Birisi Nurullah, diğeri Hidayetullah. Bunları temizleyecekler.

muhterem Allah(c.c) dostu bir zatin kaleminden

Aygul

Üye
Var Var , Ülkenİn Topraklari Satiliyor , Coniler 4 Tarafi Kusatmis ,bÜyÜk Orta Dogu Projelerİnde Sirada Sin, GÜzel KardeŞİm, Bİz Beklİyoruz Kİ Tepemİze Bİr Tokmak İnsİn De Uyanalim.uyku Da DeĞİl Bu KÖrlÜk Halk GÖrmedİgİ Surece Bu Ülke Washİngtondan YÖnetİlmeye Devam Eder Ve Bİr GÜn Artik Cokkk Yakin Alenİ YÖnetİr DÜn Irak Bugun LÜbnan Yarin Yada ÖbÜr GÜn Bİzdeler.İncİrlİkte Kİ Bİnbasiya Ve Esİne Yapilanlari Seyredİn ,ne Kadar Rahatlar Bİzİm Dedİgİmİz Topraklarda