Sİz bu DUA ya AMİN dermisiniz ben derim.Mehmet TALU Hoca dan

talib

Kıdemli Üye
agbi ne saçma şeyler anlatıyorsun bana. www.cevaplar.org sitesinde ben okudum yazıyı. Ve o sitenin sahibi benle iletişime de geçti mailleştik diyorum. Yazı orada idi, baktı bizim itrazlarımız kuvvetli, saptıracak gücü yok, sonra kaldırdı siteden. Yani kulaktan dolma bir şey yok :) Biz gördük. Zaten forumlara da alıntılandı dedik. Halen nurcuları koruyacağım diye, Sami Efendi'nin sözlerine karşı söz söyleyene değil de bize saldırmak derdindesin :)

İnanmıyorsan site sahibine de sor dedik. Daha ne diyelim sana?

agbi

Yasaklı
agbi ne saçma şeyler anlatıyorsun bana. www.cevaplar.org sitesinde ben okudum yazıyı. Ve o sitenin sahibi benle iletişime de geçti mailleştik diyorum. Yazı orada idi, baktı bizim itrazlarımız kuvvetli, saptıracak gücü yok, sonra kaldırdı siteden. Yani kulaktan dolma bir şey yok :) Biz gördük. Zaten forumlara da alıntılandı dedik. Halen nurcuları koruyacağım diye, Sami Efendi'nin sözlerine karşı söz söyleyene değil de bize saldırmak derdindesin :)

İnanmıyorsan site sahibine de sor dedik. Daha ne diyelim sana?

OKUDUĞUNU ANLAYAMAK tan bile aciz Öğretmen talib

Bak bu konuda 5,6 mesaj önce ne demişim.

Ben Erbili hz lerinin mektubatında " Dünyada Melek görmek istiyorsanız Sami efendiye bakın " dediği SAMİ EFENDİME o sözü kimseye dedirtmem Haşa F.Gülen de Olsa Mahmut efendide olsa FAKAT SENİN GİBİ Nur cemeatine ve tarikata gönül verenler arasına FİTNE SOKMAK isteyenlere HİÇ SÖYLETMEM.

BAK ne diyorum iyi anla Haşa F.Gülen söylese bu sözü F.Gülen i anında TERKEDERİM ben bu derece sami efendime bağlıyım AMA SENİN GİBİLERİN de ÖMÜR BOYU KARŞISINDAYIM. EVET BANA BELGE GETİR.

Okudunmu ? Okuman önemli değil DÜŞÜNDÜNMÜ ?

SEN NASIL KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN BİR YERİ ARAŞTIRMADAN YAZDIKLARINI BURAYA GETİRİP YÜZE YAKIN MESAJINDA NURCULAR VE TARİKATA GÖNÜL VERENLER ARASINA FİTNE SOKARSIN.

SEN NASIL BİR ÖĞRETMENSİN

talib

Kıdemli Üye
Kaynaklarını herşeyini yazdık, halen laf sahipsizmiş gibi davranıyor agbi. Nurcu abisini koruyacak ya, lafı sahipsiz göstermek hevesinde. Yazımda herşey tüm açıklığı ile ortada.

agbi

Yasaklı
Kaynaklarını herşeyini yazdık, halen laf sahipsizmiş gibi davranıyor agbi. Nurcu abisini koruyacak ya, lafı sahipsiz göstermek hevesinde. Yazımda herşey tüm açıklığı ile ortada.

Aşağıdaki düşüncelerimi anlamayacak kadar CAHİL misiniz veya KİNİNİZ ruhunuzu da mı zaptetmiş.

Ben Erbili hz lerinin mektubatında " Dünyada Melek görmek istiyorsanız Sami efendiye bakın " dediği SAMİ EFENDİME o sözü kimseye dedirtmem Haşa F.Gülen de Olsa Mahmut efendide olsa FAKAT SENİN GİBİ Nur cemeatine ve tarikata gönül verenler arasına FİTNE SOKMAK isteyenlere HİÇ SÖYLETMEM.

BAK ne diyorum iyi anla Haşa F.Gülen söylese bu sözü F.Gülen i anında TERKEDERİM ben bu derece sami efendime bağlıyım AMA SENİN GİBİLERİN de ÖMÜR BOYU KARŞISINDAYIM. EVET BANA BELGE GETİR.

KIVIRMA Belge istedik site gösterdin site nin f.Gülen ci reklamını yaptın ALAKASI yok YALANLARIN İFTİRALARIN ORTAYA ÇIKTIKÇA KIVIRTTIKÇA KIVIRTIYORSUN.

talib

Kıdemli Üye
Belge istemiş site göstermişiz :) İnternet ortamında ne gösterebilirim başka :D

İnternetteki her yazının, gazete sitelerindeki her haberin, imzalı damgalı a4 çıktısı kağıtları mı var, her okuyana gönderiyorlar :)

Sen söyletmem, etmem diyorsun, genel konuşup olanı geçiştiriyorsun. İşte ispatlı sana söyleyeni buldum. cevaplar.org, sorularla risale sitesi ve Badıllı... Hadi de ne diyeceksen :)

agbi

Yasaklı
belge istemiş site göstermişiz :) internet ortamında ne gösterebilirim başka :d

internetteki her yazının, gazete sitelerindeki her haberin, imzalı damgalı a4 çıktısı kağıtları mı var, her okuyana gönderiyorlar :)

sen söyletmem, etmem diyorsun, genel konuşup olanı geçiştiriyorsun. Işte ispatlı sana söyleyeni buldum. Cevaplar.org, sorularla risale sitesi ve badıllı... Hadi de ne diyeceksen :)

adresi yaz tıklayalım

talib

Kıdemli Üye
Adam siteden kaldırdı dedim ya, şaka mısın sen? Zaten o yazı olduğu vakit epey konuşmuştuk bunu. Ama dersen ki, nasıl benim nurcu abim Badıllı ve cevaplar.org ve sorularla risale sitesi Sami Efendi hz.lerini yalancı çıkarabilmek adına iftira edebilir ona, ben sana o zaman hayli hayli yalancı diyebilirim diyebilirsin. E sen de. Ben de sana iki şey derim.

1. Elhamdülillah bu sitedeki çokları benim yalan demeyeceğimi bilir.

2. İnanmıyorsan git siteye sor dedik Bu kadar da eminiz ki git sor diyoruz..

Biz kaldırdılar dedikçe link ver diyor. Bu nasıl bir mantık :)

agbi

Yasaklı
Adam siteden kaldırdı dedim ya, şaka mısın sen? Zaten o yazı olduğu vakit epey konuşmuştuk bunu. Ama dersen ki, nasıl benim nurcu abim Badıllı ve cevaplar.org ve sorularla risale sitesi Sami Efendi hz.lerini yalancı çıkarabilmek adına iftira edebilir ona, ben sana o zaman hayli hayli yalancı diyebilirim diyebilirsin. E sen de. Ben de sana iki şey derim.

1. Elhamdülillah bu sitedeki çokları benim yalan demeyeceğimi bilir.

2. İnanmıyorsan git siteye sor dedik Bu kadar da eminiz ki git sor diyoruz..

Biz kaldırdılar dedikçe link ver diyor. Bu nasıl bir mantık :)

BANA BU SİTENİN senin deyiminle Fettullahcı site olduğunu bile İSPAT EDEMZSİN

agbi

Yasaklı
Gir sor öğren....

BENCE SEN FORUM da bir konu aç

KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN bir yerden okuduklarımla kişileri yanlış yönlendirdi isem hakkınızı helal edin
diye

BAK TEKRAR EDİYORUM

veri

Yasaklı
@agbi
metni iyi okudum Allah diğerlerine de basiret verip doğru değerlendirmeyi nasip etsin
ortada bir özür var
acizliğini bilme ve bildirme var
ama kime Allah'a
biz burda yanıldıysak düzelt hizmet edenlere engel olmayalım. mealinde birşeyler yazıyordu.

sana hayranım erbakan hariç kalan tüm tarikatların ortak noktalarını ortaya koyan BELGELİ metinler sunuyorsun bazen sıkacak kadar da olsa
hak yolundan vazgeçmiyorsun

agbi

Yasaklı
@agbi
metni iyi okudum Allah diğerlerine de basiret verip doğru değerlendirmeyi nasip etsin
ortada bir özür var
acizliğini bilme ve bildirme var
ama kime Allah'a
biz burda yanıldıysak düzelt hizmet edenlere engel olmayalım. mealinde birşeyler yazıyordu.

sana hayranım erbakan hariç kalan tüm tarikatların ortak noktalarını ortaya koyan BELGELİ metinler sunuyorsun bazen sıkacak kadar da olsa
hak yolundan vazgeçmiyorsun

ACİZ lik yok bana göre TALU Hoca nın özürü de yok.

ASLINDA HATA Bizim ağbilerde Bire Bir iletim e girip anlatmadılar ilk zamanları ve DİYALOG tan korkan SİYONİZM elindeki medya kuvveti ile olayı SULANDIRDI lar ve CAHİLLERDE tarfgirliklerin etkisinde kalarak SALDIRDILAR.

BUGÜN direk mahmut efendiden veya Osman Efendim den F.GÜLEN alehine tek BİR HECE bile yok ama ALT SEVİYELERDE bazı kendini bilen zannedenler yazmışlar HELE HELE İHVAN FORUM gibi Forumlarda yazanlar ise BİLDİKLERİNİ ZANNEDİP ASLINDA HİÇ BİR ŞEY BİLMEYEN ZAVALLILARDIR.

ÇOK KERE DEĞİNDİM SİYONİZM in Türkiyede korktuğu , Çekindiği ve kendi varlığı için BU ZAMAN da BÜYÜK TEHLİKE iki cemeat var Biri Mahmud efendi cemeati diğeride F.Gülen cemeati dir.

İŞTE Bu konu çok önemli BU İKİ CEMEAT Birgün mutlak ALLAH cc izni ile CEM OLACAKTIR ve SİYONİZM in varlığı yavaş yavaş eriyecek ve İSLAM TÜM DÜNYA ya HAKİM olacaktır.

Haa bu iki Cemeat NİMET i değerlendiremezlerse nankörlük ederlerse galiba NİMETE NANKÖRLÜK EDEN KAVİMLERE AZAP GEREKİR mealinde bir ayet vardı aklıma bu geldi.

EVET bence DÜŞÜNMEK GEREK yukarıdakileri.

veri

Yasaklı
acizliğini bilmeyen alim de olamaz mü'min olması da zordur.
acziyet başka acizlik başka birşeydir.

söz konusu cemaatin-tarikatın cübbeli dışında başka biriyle başka vaiz veya sözcüleriyle kimsenin sıkıntısı olamaz.
bakma @Debreli yazılanları çizilenleri kendi dünyalık menfaati icabı değerlediriyor
ama diğer sözcülerin naklettiklerini dikkatlice okursak nurcuları destekleyen metinler ama nurcuları kendi menfaati için kullanmaya kalkanlara da uyarılar mevcut.

iki cemaat cem olmak filan demişsin
bende şunu defaatle belirttim ki
mehdilik iddiasında olanlar hariç
kalanları birlik halinde hareket ediyorlar

bazı vukuatları ayrılık gibi görenler göstermek istenyenlerin islam dini ile sorunu olan arkadaşlar.

agbi

Yasaklı
talu hoca yanlış yapmış bence.şu ayetleri okuyan kimse böyle duada etmez,diyalogdanda bahsetmez,bahsedenlerdende hazzetmez.diyalogculara şirin gözükmek için böyle dua da etmez.
allahın izniyle diyaloğa her daim karşıyız.

Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

TALU Hocaya YANLIŞ yaptı diyecek kadar ilim sahibimisiniz ?

agbi

Yasaklı
Orhancan dan Allah razı olsun konu için mükemmel dua.

"ALLAH'ım! Diyalog faaliyetlerine İslam'a fayda verir düşüncesiyle katılanlar,
şayet doğru yapıyorlarsa, onları bu çalışmalarında muvaffak eyle, bizi de onlara yardımcı eyle.

Şayet yanlış yapıyorlarsa, İslam'a zarar veriyorlarsa onları hidayete erdir, onları da bizi de yanlış şeyler yapmaktan muhafaza eyle. Amin"

"ALLAH'ım! Biz Diyalog faaliyetlerine İslam'a zarar verir düşüncesiyle karşı çıkıyoruz.

Şayet bu tavrımızda yanlış yapıyor, farkında olmadan İslam'ın ve Kur'an-ı Kerim'in Dünya'da yayılmasına engel oluyor,

Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimizin:

"Ahirzamanda benim ismim güneşin doğduğu her yerde duyulacak"

Hadis-i şerifinin mazhariyetine gölge düşürüyorsak, bizi hidayete erdir, ta ki bu güzel hizmetin meyvelerini geciktirmeyelim"

(19.03.2006 , Milli Gazete) Mehmet TALU

AMİN

İsrailli bir siyonist devlet adamı derki

MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN KURAN ı tam anlamı ile anlamaya başlarsa İŞTE O ZAMAN KORKARIZ.

Kıssadan Hisse.

İspatımı işte bu konudaki mesajlar DOĞRU DEMİŞ

agbi

Yasaklı
İsrailli bir siyonist devlet adamı derki

MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN KURAN ı tam anlamı ile anlamaya başlarsa İŞTE O ZAMAN KORKARIZ.

Kıssadan Hisse.

İspatımı işte bu konudaki mesajlar DOĞRU DEMİŞ

Güncelleme yapsam

agbi

Yasaklı
Orhancan dan Allah razı olsun konu için mükemmel dua.

"ALLAH'ım! Diyalog faaliyetlerine İslam'a fayda verir düşüncesiyle katılanlar,
şayet doğru yapıyorlarsa, onları bu çalışmalarında muvaffak eyle, bizi de onlara yardımcı eyle.

Şayet yanlış yapıyorlarsa, İslam'a zarar veriyorlarsa onları hidayete erdir, onları da bizi de yanlış şeyler yapmaktan muhafaza eyle. Amin"

"ALLAH'ım! Biz Diyalog faaliyetlerine İslam'a zarar verir düşüncesiyle karşı çıkıyoruz.

Şayet bu tavrımızda yanlış yapıyor, farkında olmadan İslam'ın ve Kur'an-ı Kerim'in Dünya'da yayılmasına engel oluyor,

Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimizin:

"Ahirzamanda benim ismim güneşin doğduğu her yerde duyulacak"

Hadis-i şerifinin mazhariyetine gölge düşürüyorsak, bizi hidayete erdir, ta ki bu güzel hizmetin meyvelerini geciktirmeyelim"

(19.03.2006 , Milli Gazete) Mehmet TALU

AMİN

DİYALOG için KAFİR liğe kadar giden tanımları yapanlar TALU Hocanın bu duasını HİÇMİ DÜŞÜNMEZLER yoksa TALU Hocadan daha fazla ilim e mi sahiplerde KAFİR MÜNAFIK sıfatları yakıştırıyorlar veya İSLAM a MÜSLÜMANLARA İHANET ediyorlar diye SUÇLUYORLAR.

@DESIFRE

Ne dersin TALU Hocanın sözlerine.