SİYONİZM in gelir kaynağı FAİZ i nasıl pasifize ederiz.

agbi

Yasaklı
FAİZ malesef DÜNYA nın bir gerçeğidir RUHEN istemesekte kaçsak ta malesef bulaşıyoruz ALLAH ccbizleri afetsin.

FAİZ in kaynağı nedir.

BİZLERİN kazanma hırsı ve TÜKETİM çılgınlığı.

Diğer anlamda DÜNYEVİ NİMETLERE DEĞER vermemiz.

Evet HÜKÜMET TC tarihinde FAİZ i taban a indirdi ama SİYONİZM ise yine bizlerden faiz alma yolunu buldu KREDİ KARTLARI.

Ayrıca ALLAH cc bizlere onlarca ayette CEM olun demiyormu İŞİMİZİ mi büyülteceğiz o zaman NEDEN ORTAK lıklar kurmuyoruz ?

-Muhammed-

Profesör
Ben kredi kartına karşıyım. Meslek sahibi olunca da nakit kullanacağım. Param varsa var yoksa da yoktur...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Arkadaşlar kredi kartı kullanmayın... efendim para yok, az vs. kesinlikle bahane değil, yahu kredi kartı aldığınız ilk ay belki rahatlatıyor görünüyor ama ondan sonra ne fark ediyor? ay sonunda yine siz ödemiyor musunuz?

Bence kesinlikle bu merete alışmayın.

Elhamdülillah hiç kredi kartı kullanmadım çok memnunum.

Son.fedai arkadaşın hatırlattığı şeylerde de dikkatli olalım lütfen, faturalarımızı SON GÜNÜ GELMEDEN yatırmayı ihtiyat haline getirelim, son güne bırakmak her zaman sakıncalıdır, bir aksilik çıkar o gün ödeyemezseniz, durup dururken faiz vs. bindirilir.

Helalımızı harama bulaştırmayalım.

lütfen arkadaşlar.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Merak etmeyin,

Rabbim benimle olduğu müddetçe birşeycikler olmaz..

Adı güzel Muhammed kardeşim;

Ay başında maaşı alırsın, kendi hesabına göre ödemelerini yaparsın. Ayı kurtaracak şekilde kendini ayarlarsın.

Sonra bir bakarsın ki

(Allah CC muhafaza) bir hastalık olmuş acil para lazım

Ya da aniden bir misafir gelir. Harcama yaparsın.

Ya da ani bir harcama çıkar.

Hesap altüst oldu

Nasıl yapacaksın ?

Ee tabi varsa kredi kartın kimi zaman mecburen, kimi zaman durumu kurtarma adına kullanacaksın.

Bu sefer önümüzdeki ayın hesabı gitti

Hadi çık bakalım işin içinden

Biz dünyada imtihandayız. Buraya piknik yapmaya gelmedik.

İşte hem sana, hem yakınlarına imtihanlardan bir imtihan.

Fakat ne yazık ki çoğumuz (en başta kendim) bu tür imtihanlardan başarıyla çıkamıyoruz

Hayatın gerçeği bu

Son.fedai arkadaşın hatırlattığı şeylerde de dikkatli olalım lütfen, faturalarımızı SON GÜNÜ GELMEDEN yatırmayı ihtiyat haline getirelim, son güne bırakmak her zaman sakıncalıdır, bir aksilik çıkar o gün ödeyemezseniz, durup dururken faiz vs. bindirilir.

Helalımızı harama bulaştırmayalım.

Kardeş

Bu faturalarda SON ÖDEME TARİHİ aslında bir kandırmaca

Geçen gün neredeyse tüketici derneklerine şikayet edecektim

Sebebi şu

Elektrik su telefon faturalarınızın okuma ve son ödeme tarihlerine bakın

Birkaç aydır dikkat ediyorum, bana gelen faturaların büyük çoğunluğu okuma tarihi ayın ortasına doğru, son ödeme tarihi aybaşından 1 hafta kadar önce

Maaşla çalışan bir kişi nasıl olur da aybaşından bir hafta önce fatura ödeyebilir?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
son fedai dostum;

Doğrudur bakmama gerek yok öyle yapıyorlardır bu onların ahlaksızlığı. Ama biz dikkat edeceğiz, kendimizi ona göre ayarlayacağız (nasılsa o günlerde fatura gelecek bunu biliyoruz, üç aşağı beş yukarı bir miktar ayırmamız doğru olur) ve onların bu ahlaksızlığına alet olmayacağız faize bulaşarak.

Aman hocam dikkat edelim, helal paramızı kirletmeyelim.

-Muhammed-

Profesör

Ay başında maaşı alırsın, kendi hesabına göre ödemelerini yaparsın. Ayı kurtaracak şekilde kendini ayarlarsın.

Sonra bir bakarsın ki

Hesap altüst oldu

Nasıl yapacaksın ?

Ee tabi varsa kredi kartın kimi zaman mecburen, kimi zaman durumu kurtarma adına kullanacaksın.

Fakat ne yazık ki çoğumuz (en başta kendim) bu tür imtihanlardan başarıyla çıkamıyoruz

Hayatın gerçeği bu

Rızkı veren Allah. Eğer imtihandaysak kazanmaya çalışmalıyız.

korakademik

Ordinaryus
güzel bir çalışma olmuş
bireysel olarak çalışmalar yapılmış

peki ulusal bir çözüm
bir arkadaşımız ani harcamalardan bahsetmiş
bu konuda bir önerisi olan var mı

bu tür ani harcamalar için neler yapılabilir
kredi kartı olan hızlıca ordan ihtiyacını karşılıyor çevremde çok karşılaştım
daha kötüsü maaş kartı olanların hesaplarında da kullanabilecekleri bir limit var faizleri bunların epey yüksek

bankalarla çalışmak zorunda olan insanlara yasal haklarını takip edecek bir kurum veya dernek çalışmaları olabilir.

faiz olsun olmasın bankacılar bir şekilde sömürmek için bir yol buluyorlar

havale benzeri işlemler için neler yapılabilir
bankaları devre dışı bırakmalıyız.
mesela bu iş için muhafazakar insanların ayrı bir kart yapısı geliştirebilirler
bakın havallelerde bankalar birkaç saat ile birkaç hafta arasında zaten parayı kullanıyorlar niye ekstra para istenir
bence bu işi altyapısı (mali) gücü olan insanların el atması lazım hem onların şirketlerine sıcak para giricek
hem faizsiz sistemler gelişicek
başka tekliflerim de olucak
şimdilik bu kadar
katılımın artması için yönetimin bunu teşvik etmesi gerekli

agbi

Yasaklı
Faiz sadece kredi kartında mı var?

Elektrik, su, telefon, vs faturalardaki gecikme zammı (faizler) ne olacak

KATILYORUM

Her şey o kadar kolay değil kardeşim

Yakında inşaallah meslek sahibi olursan, çoluk çocuğa karışırsan işlerin çok daha farklı olduğunu göreceksin

HAKLISINIZ Fakat ayağımızı yorganına göre uzatmak te gerekmezmi ?

Sonra bir bakarsın ki

Hesap altüst oldu

Nasıl yapacaksın ?

Hayatın gerçeği bu

Kardeş

Bu faturalarda SON ÖDEME TARİHİ aslında bir kandırmaca

Geçen gün neredeyse tüketici derneklerine şikayet edecektim

Sebebi şu

Elektrik su telefon faturalarınızın okuma ve son ödeme tarihlerine bakın

Birkaç aydır dikkat ediyorum, bana gelen faturaların büyük çoğunluğu okuma tarihi ayın ortasına doğru, son ödeme tarihi aybaşından 1 hafta kadar önce

Maaşla çalışan bir kişi nasıl olur da aybaşından bir hafta önce fatura ödeyebilir?

ALLAH c cümlemizi FAİZ den korusun.

HAYATIN gerçekleri konusunda haklısınız.

FAİZ Dünyevi gerçek deyince beni tenkit ettiler.

Önemli Olna DÜNYEVİ gerçekleri pasifize etmektir.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

HAKLISINIZ Fakat ayağımızı yorganına göre uzatmak te gerekmezmi ?

Gerekir gerekir de imtihan hikmetine binaen bazan ayak yorgana kısa geliyor, bazan ayak yorganın dışına taşıyor...

Ayak yorgana kısa geldiğinde (yani birikimin olduğunda) ayağı uzun gelen (darda kalan bir yakının, arkadaşın) senden yardım istiyor bir imtihan, senin ayağın uzun olduğu(darda kaldığın zaman) senin için bir imtihan

ALLAH c cümlemizi FAİZ den korusun.

Amin ecmain

Rasulallah SAV efendimiz buyurdu ki (mealen)

Ümmetim faiz yemese bile pisliği bulaşacak
FAİZ Dünyevi gerçek deyince beni tenkit ettiler.

Önemli Olna DÜNYEVİ gerçekleri pasifize etmektir.

Faiz günümüz dünyasının bir gerçeği olabilir. Fakat TEK GERÇEĞİ değil.

Aslında kredi kartlarına, banka kredilerine verilen faziler tabiri caizse devede kulak. Asıl gelirleri bambaşka. Rotshild ailesini araştırırsanız ne olduklarını anlarsınız.

Bu adamlar (siyonistler, yahudiler, illumunati) niyetleri kötü.

Çok yakında gelen ve gelecek olan benim bildiğim tehlikelerden bazıları

1. Çipli Pasaport (TC de kullanılmaya başlandı)

2. RFID (bir barkod çeşidi) kimlikler. (Yani kişinin tüm varlığını kimlik, Vergi Nosu, SSK, ehliyet, Banka kayıtları, Tapu kayıtlarının yani herşeyinin tek numarada toplanması)

3. Elektronik kredi/banka kartı. (Üzerinde sanal klavye var ve internet bağlantılı kartlar)

4. Tüm dünyayı fişleme istekleri (birkaç ay önce FBI dan ajanlar TC den havaalanından geçen kişilerin kimlik bilgilerini, parmak izlerini vs istemişti. Vermedik dediler ama Allah CC bilir. Japonya da ise havaalanına konan bir cihaz kişi farkında olmadan parmak izi, terinden DNA yapısı vs depoluyordu)

5. Sanal para

İşte tüm bunları gerçekleştirirlerse (ki bir kısmını kısmen gerçekleştirmişler) tüm dünyayı köle yapmak istiyorlar

Allah CC sonumuzu hayreylesin

agbi

Yasaklı
Gerekir gerekir de imtihan hikmetine binaen bazan ayak yorgana kısa geliyor, bazan ayak yorganın dışına taşıyor...

Ayak yorgana kısa geldiğinde (yani birikimin olduğunda) ayağı uzun gelen (darda kalan bir yakının, arkadaşın) senden yardım istiyor bir imtihan, senin ayağın uzun olduğu(darda kaldığın zaman) senin için bir imtihan

Amin ecmain

Rasulallah SAV efendimiz buyurdu ki (mealen)

Ümmetim faiz yemese bile pisliği bulaşacak

Faiz günümüz dünyasının bir gerçeği olabilir. Fakat TEK GERÇEĞİ değil.

Aslında kredi kartlarına, banka kredilerine verilen faziler tabiri caizse devede kulak. Asıl gelirleri bambaşka. Rotshild ailesini araştırırsanız ne olduklarını anlarsınız.

Bu adamlar (siyonistler, yahudiler, illumunati) niyetleri kötü.

Çok yakında gelen ve gelecek olan benim bildiğim tehlikelerden bazıları

1. Çipli Pasaport (TC de kullanılmaya başlandı)

2. RFID (bir barkod çeşidi) kimlikler. (Yani kişinin tüm varlığını kimlik, Vergi Nosu, SSK, ehliyet, Banka kayıtları, Tapu kayıtlarının yani herşeyinin tek numarada toplanması)

3. Elektronik kredi/banka kartı. (Üzerinde sanal klavye var ve internet bağlantılı kartlar)

4. Tüm dünyayı fişleme istekleri (birkaç ay önce FBI dan ajanlar TC den havaalanından geçen kişilerin kimlik bilgilerini, parmak izlerini vs istemişti. Vermedik dediler ama Allah CC bilir. Japonya da ise havaalanına konan bir cihaz kişi farkında olmadan parmak izi, terinden DNA yapısı vs depoluyordu)

5. Sanal para

İşte tüm bunları gerçekleştirirlerse (ki bir kısmını kısmen gerçekleştirmişler) tüm dünyayı köle yapmak istiyorlar

Allah CC sonumuzu hayreylesin

Kelime hatası yapabilirim

KARZU HASEN olması gerekir.

Bakara süresinde galiba.

Kesin hatırlamıyorum.

EĞER MÜSLÜMANLAR KURAN ı okumak için değil anlamak için okusalar idi bana göre bugün FAİZ in F si bile olmayacaktı.

ALLAH Her Müslümanı Faiz vermekten almaktan muhafaza etsin.

MADDİ yaşamın sıkıntıları İMTİHAN dır çok doğru İSTİSNALAR hariç çoğumuz maddi sıkışlığa DÜNYEVİ GÜZELLİKLERİN peşinde koştuğumuz için düşüyoruz.

Kısacası ŞÜKÜR ü biliyoruz kelime olarak ama RUH olarak bilmiyoruz birde benim.

bakış

Kıdemli Üye
Arkadaşlar kullanmıyalım şu mereti..Bir arkadaşamız demişki.Acil ihtiyaç olursa kullanabiliriz.HAYIR!
Kredi kartı aramızdaki yardımlaşmayı bitirdi.Ahmetten mehmetten borç isteyeceğime kredi kartından avans çekerim diyorsun.İşte orda bela'nın temelini atmış oluyorsun.Kredi kartı olan insan birde gurur belasına kavuşuyor...
bugün kart var,Hastaneler ağzına kadar dolu,20 yıl önce kart yoktu,hastaneler boştu.

inandıkları gibi yaşamayanlar,yaşadıkları gibi inanırlar.Şimdi biz kart kullanıyoruz sanki kart kullanmak farzmış gibi,karta itibarda bulunuyoruz.Böyleyiz işte.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bakışa katılıyorum, lütfen kesinlikle bu kredi kartlarını kullanmayınız. Emin olun kulanmazsanız daha rahat olursunuz.

agbi

Yasaklı
Arkadaşlar kullanmıyalım şu mereti..Bir arkadaşamız demişki.Acil ihtiyaç olursa kullanabiliriz.HAYIR!
Kredi kartı aramızdaki yardımlaşmayı bitirdi.Ahmetten mehmetten borç isteyeceğime kredi kartından avans çekerim diyorsun.İşte orda bela'nın temelini atmış oluyorsun.Kredi kartı olan insan birde gurur belasına kavuşuyor...
bugün kart var,Hastaneler ağzına kadar dolu,20 yıl önce kart yoktu,hastaneler boştu.

inandıkları gibi yaşamayanlar,yaşadıkları gibi inanırlar.Şimdi biz kart kullanıyoruz sanki kart kullanmak farzmış gibi,karta itibarda bulunuyoruz.Böyleyiz işte.

Çok özür dilerim yaşınız kaç bunu sormam akılla değil.

BİR AİLE REİSİ imisiniz?

Bir aileyi geçindiriyormusunuz ?

veya

İŞVEREN olup yanınızdaki kişilerin rızkına vesile oluyormusunuz ?

HAYAT TECRÜBENİZ nedir ?

SORUMLULUKLARINIZ nedir ?

Son fedai nin dediği gibi öyle anlarda SÜPRİZLER le karşılaşabilirsiniz ki ? AKIL bir yerde biter NEFİS ortaya çıkar EVLAT sevgisi EŞ SEVGİSİ nefis olarak ağır basar.

HASTANELERİ Kredi kartına bağlamışsınız yaaa PES doğrusu.

20 Sene önce Nüfus kaçtı ?

20 sene önce ki nsil bugünkü nesil den sağlamdı.

20 Sene önce dr gittiğinde strestekop mu ne ise dinler TEŞHİS koyardı şimdi ise hastanelerde O tomografi bu tahlil dolaşır oldu insanlar DEVLET ÖDEME YAPIYOR yaaa.

GÖSTERDİĞİNİZ ÖRNEK SİZİN DÜŞÜNCE ÇAPINIZI gösteriyor.YANİ İNSANLAR KREDİ KARTI VAR DİYE mi hasta oluyorlar ?

Bence hastanelere gitme Bak ALIŞVERİŞ merkezlerine İSRAF ı gör.

Benim Çocukluğumda bir RAP sabunu vardı birde Tursil BAŞKA birşey yoktu.

ŞİMDİ İSE BULAŞIK MAKİNASI TUZU Her şey için ayrı yıkama deterjanı var.

DOMAD , SALATA yerken lezzet alırdık ŞİMDİ HERŞEY HORMONLU

vede konu açmıştım BİYOLOJİK SAVAŞ diye işte hastanelerin KALABALIK olma nedenleri.

bakış

Kıdemli Üye
GÖSTERDİĞİNİZ ÖRNEK SİZİN DÜŞÜNCE ÇAPINIZI gösteriyor.YANİ İNSANLAR KREDİ KARTI VAR DİYE mi hasta oluyorlar ?
Örnek verdiğim kişi siz değilsiniz.Yani acil ihtiyaç için bile saklanmasına gerek yoktur kredi kartının.Bunun için hastane örneğini verdim.
Bir insan birgün lazım olur diye koynunda yılan besliyebilirmi?

Kredi kartı olmasınki,dostluk,komşuluk fazla olsun.