Siyasilerin Uçuk Seçim Vaadleri

TakVa

Ordinaryus
Erbakan: Faiz kalkacak, 5 bin tank üretilecek

Demirel : Herkes ne veriyorsa 5 fazlasını vereceğim

Çiller: Herkese iki anahtar vereceğim

Ecevit: Bütün köyler kent olacak

Mesut Yılmaz: Susurluk'u Yılmaz çözer

Devlet Bahçeli: Apo'yu idam edeceğiz

Cem Uzan: Mazot 1 TL olacak

Haydar Baş: Hayır, mazot 80 kuruş olacak

Kılıçdaroğlu: ÖSS'yi CHP kaldıracak. Yoksulluk tarihe gömülecek.Kazınırsam 600 lira. 2-B arazileri bedelsiz verilecek. Doğu ve Güneydoğu'ya 0 faizli kredi verilecek.

Levent Kırca: Birkaç senedir sahili işgal eden tüp geçidin inşaat borularını kaldıracağım

bakış

Kıdemli Üye
Sorumsuzca ve bilgisizce söylenen sözler bunlar.Birtek erbakan hocanınki gerçekten yapılacak bir vaaddir.

Mesela birkeresinde bülent arınç başörtüsü sorununu çözmek "bu mesele bizim namus borcumuzdur" demişti.

Şimdi adama sormazlarmı namus meselesi bu kadar uzarmı?inşallah bu sorunu çözerler yoksa bülent arıncın durumunu düşünmek istiyorum.

agbi

Yasaklı
Sorumsuzca ve bilgisizce söylenen sözler bunlar.Birtek erbakan hocanınki gerçekten yapılacak bir vaaddir.

Mesela birkeresinde bülent arınç başörtüsü sorununu çözmek "bu mesele bizim namus borcumuzdur" demişti.

Şimdi adama sormazlarmı namus meselesi bu kadar uzarmı?inşallah bu sorunu çözerler yoksa bülent arıncın durumunu düşünmek istiyorum.

YAVAŞ YAVAŞ çözülüyor BAŞÖRTÜSÜ olayı görmüyormusunuz.

Fakat normal SİZ SİSTEMİ bilmiyorsunuz.Bundan dolayı atıyorsunuz.

5.000 TANK ? Hiç hesap yaptınızmı bu vaadin gerçekleşeceğine inanıyorsunuz.

TakVa

Ordinaryus
Neden yapmadı tankları, yapsaydı?

Faizi hemen kaldırsaydı neden kaldırmadı?

bakış

Kıdemli Üye

Neden yavaş yavaş çözülüyor.Biz anayasaya EVET demedikmi?Yoksa bu anayasanın içinde başörtüsü yokmu?

Birkeresinde haberlerde duymuştum.Türkiye abd veya israle 1000 tank siparişi vermişti.5000 tank nedir ya.Aslında daha fazlasını bile yaparız.

Neden yapmadı tankları, yapsaydı?

Faizi hemen kaldırsaydı neden kaldırmadı?

Sn takva erbakan faizleri kaldırmıştır.Bunu bilmiyormusunuz?5000 tank için erbakanın zamana ihtiyuacı vardır.verdinizmi zaman?
Yoksa 28 şubatta teneke çalanlarla birliktemi hareket ettiniz?

TakVa

Ordinaryus
Sn takva erbakan faizleri kaldırmıştır.Bunu bilmiyormusunuz?5000 tank için erbakanın zamana ihtiyuacı vardır.verdinizmi zaman?
Yoksa 28 şubatta teneke çalanlarla birliktemi hareket ettiniz?

Öylemi bankacılık sistemi buna nasıl ayak uydurdu?

tank için zaman istiyorsa, teneke çalanların sesine kulak verip, susurluğa el atsaydı, fasa fiso demeseydi.

veri

Yasaklı
tank kolay mesele
kamyona top u yüklersin tank olur:)
faiz meselesi karışık yalnız
onu başka konuda konuşursanız katılmak isterim

TakVa

Ordinaryus
Kayıp trilyonun oldukça yüksek faizi bankada unutulmuş

RP 'nin devletten aldığı paraya ait faizin 7 yıldır bankada olduğu ortaya çıktı.

Maliye Bakanlığı, 10 bin 226 mark tutarındaki faizi, Milli Emlak Genel Müdürlüğü aracılığıyla 28 Mart 2005 tarihinde tahsil etti.

Bunun üzerine harekete geçen Necmettin Erbakan’ın avukatları, ortaya çıkan yeni durumun yeniden yargılama sebebi sayılması amacıyla mahkemeye başvurdu.

Alınan bilgilere göre, RP yöneticileri 1997 yılı Ocak ayında aldıkları Hazine yardımını dövize çevirdi ve Yapı Kredi Bankası Balgat Şubesi’ne yatırdı.

6 ay bankada kalan para, parti yöneticileri tarafından 9 Haziran 1997 tarihinde çekildi.

Ancak 6 aylık faiz bankada kaldı. Daha sonra, Hazine yardımının usulsüz harcandığı gerekçesiyle dönemin RP yöneticilerine ceza ve alacak davaları açıldı.

Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi ile mahkumiyet kararı veren Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, gerekçelerinde şu ifadelere yer verdi: “Refah Partisi’nin Yapı ve Kredi Bankası’nda bulunan milyonlarca mark ve dolara tahakkuk ettirilen faizin parti kayıtlarına geçirilmediği...”

RP eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın avukatı Yaşar Gürkan, mahkemeye müracaat ederek parti yöneticilerinin faizi zimmetine geçirmediğini vurguladı. Başvuru üzerine, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, bankadan bilgi istedi.

Yazışmalar sonunda faizin hesapta beklediği belirlendi. Konuyla ilgili olarak mahkemeye bir yazı gönderen Maliye Bakanlığı, 10 bin 226 mark tutarındaki faizi, 28 Mart 2005 tarihinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce tahsil ettiğini kaydetti.

haberpan

bakış

Kıdemli Üye
Öylemi bankacılık sistemi buna nasıl ayak uydurdu?

tank için zaman istiyorsa, teneke çalanların sesine kulak verip, susurluğa el atsaydı, fasa fiso demeseydi.
Sn takva;Siz ve sizin gibi akpartililer bazen öylebir konuşuyorsunuzki,insan inanmak istemiyor.Erbakan kendi bütçesi için sadece 6 ay başta durmuştur.Havuz sistemi diye birşey duymuşsunuzdur.Havuz sistemi demek kar ve zarar eden kitlerin ortak havuzdan beslenmesi demek.yani devlet havuz sistemi sayesinde borçlanmaya gitmemiştir.Borçlanmaya gitmedinmi,faizide çıkmamış oluyor.

Ama devletin bir sürü borcu vardır.Ve faizide vardır.Siz erbakandan bu borcu ödemesini beklediniz heralde.6 ayda bu borcu nasıl ödemesini bekliyorsunuz.okus pokuslamı?
kaldıki erbakan başta dursaydı oborcu bitirecek ve borçtan eser kalmıyacaktı.
tekrar ediyorum erbakan kendi döneminde borçlanma yapmamıştır.

tank kolay mesele
kamyona top u yüklersin tank olur:)
faiz meselesi karışık yalnız
onu başka konuda konuşursanız katılmak isterim
istatikçi,konuları okumayan veri:):):)

_sercan_

Doçent
Demirel : Herkes ne veriyorsa 5 fazlasını vereceğim

Çiller: Herkese iki anahtar vereceğim

Ecevit: Bütün köyler kent olacak

Mesut Yılmaz: Susurluk'u Yılmaz çözer

şu yukarıdaki siyasetçilere yıllarca oy veren bir cemaat gazetesinin uçuk haberi! utanmadan birde muhterem Erbakan Hocanın engelenen! projesini uçuk vaat olarak vermiş...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
FAİZ KALKACAK demek UÇUK mu oluyor?

yazık hakkaten çok yazık.

Zamancıları şiddetle kınıyorum bu başlıktaki konu için.

FAİZ haramdır ve mutlaka kaldırılması gerekir.

FAİZ KALKACAK demek UÇUKLUK değildir, bunu yazmak dahi ayıptır.

(Erbakan değil her kim FAİZ KALKACAK derse ben ona bravo derim, ona asla UÇUK demem)

iffet ikbal

Asistan

Hocam bankalarda toplanan devlet paralarının devlet tarafından tekrar alınırken % 150 faizle alınmasına engel olduğunu , paraları havuzda toplayıp faize giden parayı milletin cebine yönlendirdiklerini anlatmıştı daha önceki gün habertürkte anlayabilenlere...

şeytan kovalamaktan abdest almaya başlayamayan, faiz konusunda da ancak besmeleyi çekebilmiş bir yıllık iktidar için oldukca vicdansız bir tesbit olmuş.

Hocamızın icraatlarına hayalleri ulaşsa idi....

çok şey değişirdi.

Komik olan su ki; 8 Yildir iktidarda olan partinin dokunulmazlik baraj başörtüsü ve daha bir çok vaadlerini yazamayanlar 11 ay iktidarda kalan Erbakan'in vaadini, 1,5 yil iktidarda kalan Demirel'in vaadini "UCUK vaat" olarak tanimlamasidir.

ve yine komik olan 8 yıl yapılmamış icraatlara hala kocaman harflerle YAVAŞ YAVAŞ diyebilenler 11 aylık hükumete hani ne yaptın diyebiliyor, da yavaşşşşşşşşş kelimesi hatırlarına gelmiyor.
Bu ne çifte standarttır ya huuu.

veri

Yasaklı
konu faize mi döndü

biri faizin nasıl kaldırılacağın anlatsın bakalım

bana bir trilyon borç veren vatandaşa ben on yıl sonra ne ödücem
bi açıklayın bakalım

TakVa

Ordinaryus
Dünya ile entegre olmuş, Ab üyeliğine hazırlanan bir Türkiye'de faizi kaldıracağım diye meydanlarda söylenirsiniz, ama iş başına geçince kaldırılmayacağını görürsünüz. SADECE HALKA BAK BEN FAİZE KARŞIYIM AMA, KALDIRAMIYORUM MESAJI VERMİŞ OLURSUNUZ Kİ BU DA TAKİYEDİR.

bakış

Kıdemli Üye
konu faize mi döndü

biri faizin nasıl kaldırılacağın anlatsın bakalım

bana bir trilyon borç veren vatandaşa ben on yıl sonra ne ödücem
bi açıklayın bakalım
kardeşim gerçekten tuhafsın.yahu şu mesajlarımı bi oku.Ne laf anlamaz şeysin.
Ben erbakan borç almamıştır diyorum.Sen borç alırsa faizini öder diyorsun.
Borç alırsa faizinin öder tabi.Ama almamıştır diyorum.

agbi

Yasaklı
kardeşim gerçekten tuhafsın.yahu şu mesajlarımı bi oku.Ne laf anlamaz şeysin.
Ben erbakan borç almamıştır diyorum.Sen borç alırsa faizini öder diyorsun.
Borç alırsa faizinin öder tabi.Ama almamıştır diyorum.

Mısır dan 2 Milyon dolar ?

TakVa

Ordinaryus
AK Parti'nin, seçim beyannamesinde yer alan 2023 hedeflerini'abartılı' bulan CHP'nin, 2023 yılı için belirlediği makro hedeflerle SüleymanDemirel'in, 1991 yılı seçimlerinde kullandığı 'ne verirlerse benden 5 fazlası'sloganını hatırlattı.

CHP 'ekonomi stratejisi'nde, AKP gibi 2023'ütemel aldı. CHP'nin programında yüzde 30 zam yapılan hedeflere nasılulaşılacağı ise yer almadı.

CHP, seçim öncesi hazırladığı Cumhuriyet'in100. Yılına Doğru Yeni Ekonomi Stratejisi isimli raporunda, AK Parti gibi 2023vizyonunu temel aldı.
AK Parti'ninaçıkladığı 2023 stratejisinde yer alan hedeflere yüzde 25-30 zam yapan CHP, buhedeflere nasıl ulaşacağı konusunda ise iktisadi bir model ortaya koymadığıdikkat çekti.

'Kim öle kim kala'demişlerdi
AK Parti'nin daha önce açıklanan 2023hedeflerini, CHP'li yöneticiler inandırıcı bulmamıştı.

CHPLideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin ekonomik programını 'insanı unutmuşlar'diyerek eleştirirken yardımcısı Faik Öztrak da, 2023 yılı hedeflerini 'kim ölekim kala' hedefleri olarak nitelendirmişti.
CHP'nin,bu eleştirilerine rağmen, ekonomik programını 2023 yılı hedefleri üzerinekurması dikkat çekti.

Hükümeti sık sık mali af getirmekle eleştirenCHP, mali affa devam edeceği mesajını verdi.
Star