Siwep Sivil Havacılık Dergisi

eylül

Veled-i kalbî

39063.jpg

Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık bölümü öğrencileri ve Erciyes Havacılık kulübü tarafından bir ilke imza atılıyor.

Türkiye’nin ilk üniversiteli ve ücretsiz havacılık dergisi 1 Mart’ta yayın hayatına başladı.

Sektör içerisinden öğrenciler, Erciyes Üniversitesi’nden akademisyen, uzman yazar ve editör kadrosuyla hazırlanan içerikler, ’siwep’ kadrosunun sektöre farklı bakışı derginin farkını ortaya koyuyor.

Ücretsiz olarak dağıtılan derginin tüm içerikleri online olarak ücretsiz okunabiliyor. İlk sayısı çıkan ve her noktası Erciyes Üniversitesi öğrencilerinin kişisel çabalarıyla hazırlanan dergi, her 3 ayda bir olmak üzere yayınlanacak ve çeşitli kuruluşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Sivil Havacılık Kulübü tarafından ayrıca havacılık eğitimine yönelik çeşitli kurslar düzenlenecek. Yamaç paraşütü, yelken-kanat eğitimi ve sanal havacılık gibi eğitimler isteyenlere karşılıksız olarak verilecek. Daha önce Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) Onursal Başkanı ve Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan ve Türk Hava Yolları (THY) Uçak Bakım Müdürü Caner Şentürk’ü Kayseri’ye getiren kulübün yeni hedefi ise, UTED Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Kırmacı’yı Kayseri’ye getirmek olacak.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
"Keşke uçuş okulları-kursları yaygınlaşsa" demek üzere konuyu açtım okudum ki "karşılıksız sanal havacılık,yamaç paraşütü"vs diyor.

Çok güzelmiş,sayıları artsın inşaallah.
Sadece Kayseri'ye özel ama...
Yıllar önce burada da pilotluk kursuna giden bir ablamız vardı.Kesinlikle öğrenmek istiyordum ben de,ama daha sonraları başörtüsünde problem çıkarıldığını duymuştum.Şimdiyse kesin bir bilgim yok.
Yamaç paraşütü kursları var ama maalesef bunlar genelde hanımlara hitâb edebilen kurslar değil.
Keşke herşeyi öğrenebilecek uygun ortamlar sağlansa.

Bazen sahildeki alanda paraşüt açma ve dengeleme çalışmaları yapıyorlar,tekniği yakalamaya çalışıyorum.:D
Tevâfuk,akşam da arkadaşa benim uçan amcaları göstermiştim de paraşütten bahsediyorduk.
Necmunnehar kulakların çınlasın.: )

eylül

Veled-i kalbî
Abla bak bunu bilmiyordum işte. Demek sen denize karşı, ben dağlara karşı yamaç paraşütü istiyoruz.

Pilotluğu yemiyor gözüm ama yamaç paraşütüne oldukça merakım var.