Sisi: İslam Radikaller Tarafından Yanlış Anlaşılıyor Dinde Reform Yapalım

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
Sisi: İslam Radikaller Tarafından Yanlış Anlaşılıyor Dinde Reform Yapalım

Sisi, İslam’ın bazı radikal gruplar tarafından yanlış anlaşıldığını iddia ederek dinde reform yapılması gerektiğini söyledi.

AP haber ajansının 'İslam'ı modernize etmek isteyen cesur adam' olarak nitelediği Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi konuşmasında, yüce dinin radikal fikirlerden, şiddetten arınmasını ve başka kültürlere, fikirlere hoşgörü ile yaklaşmasını istedi. Sisi konuşmasında ayrıca, İslam inancının fikirlerinin yüz yıllarca yanlış yorumlandığını, bunun da çoğu zaman İslam alemine yıkım getirdiğini, İslam'ı başkalarının gözünde küçük düşürdüğünü belirtti.

1000 YILLIK MEKANDA KONUŞTU

Sisi, Mısır'daki Sunni İslam inancının 1000 yıllık merkezi Al Azhar Din Merkezi'nde yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti: "Yanlış düşünceler ve fikirler ile tüm dünyayı kendimize düşman yapıp 1,6 milyar Müslüman olarak, kalan 7 milyar insanı mı öldüreceğiz ?"

http://www.haber10.com/haber/577105/#.VK-CMrccSt8

Sisi gibilere fırsat doğdu. Kendini meşrulaştırmak için darbeciliği de ekle bari dine
 

kilicarslan

Kıdemli Üye
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Tepkime puanı
41
Puanları
0
salak herif... sen bu dinin ıslahçılarını(reformist değil) katlettin, yasakladın, hapse attın.
Din şu an aslına göre yaşanmıyor , temsil edilmiyor. Bunun en bariz örneği sensin. Hurafelere bulanmış Dini reforme etmek yerine ıslah etmek(aslına döndürmek), doğru yaşamak gerekir.
 
Üst