Siri'ye küfredenleri telaşlandıracak özellik

spesifik

آزادی قید و بند
Türk kullanıcılar Siri'ye ilginç sorular yöneltiyor ancak bu konuşmaların tümü Apple'a gönderiliyor.
ABD'li teknoloji devi Apple, yaptığı son güncelleme iOS 8.3 ile beraber sesli kişisel yardım uygulaması Siri'yi Türkçe kullanma imkânı sundu.
Siri ile koyu bir sohbete başlayan Türk kullanıcılar, sesli asistana birbirinden ilginç sorular sordu.Hatta küfürlü sözlere verdiği cevapları merak ederek Siri'ye kötü sözler kullananlar bile oldu. Siri'nin kötü sözlere tepkisi ise ''Ne kadar ayıp. Küfür etmeye hiç gerek yok. Bunu duymamış olayım. Neredeyse kızarıyordum'' şeklinde.
APPLE KAYIT ALTINA ALIYOR
Peki bu sözlerin Apple tarafından kayıt altına alındığını biliyor muydunuz? Apple'ın gizlilik politikasına göre, Siri'yi ve Dikte'yi kullanırken söylenen ve dikte edilen sözler, kaydedilip isteklerin işlenmesi için Apple'a gönderiliyor. Ancak telefonun konum servislerinden hem Siri'yi hem de Dikte'yi kapatırsanız Apple, kullanıcı verilerinizle birlikte en son sesli giriş verilerinizi de siliyor.

İSTERSENİZ SINIRLAYABİLİRİSİNİZ
Dilerseniz sınırlamalar ayarı ile Siri ve Dikte kullanımını tamamen de sınırlayabilirsiniz.

D haber

Kaçak

Yeni
Diyelim ki küfrettim ...
İyide sanane :)
Apple Türk halkının engin küfür mirasını ele geçirmek gibi bir kaygı gütmüyordur umarım ...
Yahut Siri bize kızıp kamu davası açacak değildir sanırım ...
Hasılı galiz küfür etmesemde edildiğini tahmin edebiliyorum ...
İlkokul çocuklarına korku salmak amaçlı bu haberi de kınıyorum ...

spesifik

آزادی قید و بند
İlkokul çocuklarının elinde bu telefonun ne işi var ?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Siz siz olun "küfür"den uzak olun..! Konuyu da anlamadım açıkçası...

hirahos

Kıdemli Üye
Milleti (Müslümanları) kendi rızalarıyla dinleyip takip etmenin yolunu bulmuşlar. Hemen edinelim. Ailecek siriyle sohbet edelim dostlar... :)