Sır Çözüldü ....

elbiss

Ordinaryus
Bir çoğunuz yada bir kaçınız bir sırrın çözüldüğü için gelip bakmayı düşünerek uğradınız belki de bir çoğunuz ben ne yazdım diye bakmak için niyetle geldiniz belki de bir çoğunuz gene ne şaçmalamışım diye bakmak için geldiniz

Belki de bir çoğunuz çözülen sırda hata bulayım şuradan bir darbe atayım diye bakmayı seçtiniz belki de bir çoğunuz sadece okuma amaçlı niyetler için geldiniz işin aslını gönlünüzde ne yattığını elbette ben bilemem sadece öngörüleri sıralayabilirim insan doğası yada aklıyla olabildiğince...

Aslında bildiğim tek bir şey var benim şuan ne yazmak istediğime dair karınca kadarıyla işte..

Bazen ilgi çekici gösterişli bir başlık bütün okları ve ipleri senin üzerine çekebilir yada ilgi çekici başlık içerisinde süslediğin yazılar

işin doğasında aslında bugün yada dün Böyle bir etmeni hiç kullanmayı seçmediğimi söyleyebilirim...

Dersiniz ki bana bugün yaptın bile?

Hayır aslında bugün ki yazılarım da aynı dün olanlar gibi sade ve mütevazi..

belki bir başlık size bu konuya adım attırdı yada hiç adım attırmadı seçim ta bi insanın elinde olan bir şey ..

Başlık ile yazım süreci işlendiğinde aslında bazen görebildikleriniz üzerinde bir değerlendirme yaparsınız

yani bugün perdenin önünde gözüken size yansıyabilir ama perdenin gerisinde düşündüğünde insan şuan yazılanları hemen görüp kavrayabileceği kanaatindeyim...

Belki gösteriş ve saltanat bir hırs ve beraberinde makam koltukları sunabiliyor ama önemli olan sunumdan daha çok insanın yaşayışından kendi adına neleri ders çıkarıp neleri başarabilmede daha iyisi olabileceğinle ilgili olsa gerek..

Belki sunumlarca yığınlarca yazılar dökülebilir ve insan doğası adına okunması için sunulabilinir

ama önemli olan sizce sunum muydu ?yoksa sunumdaki başarı mıydı ? yoksa başka bir neden mi?

bence yanıtların hiçbiri...

gerçek yanıt sizlerin alabildiği anda gizli...

gerçek başarı ulaşabildiğin kalbe o sıcaklığı samimi ifadelerle iletebilmekte idi..

insandan övgü almak adına yazılan bir değer yazıt yada sadece ticari kazanım anlamında yazılan bir yazıt sadece anlık zaferin sunduğu uzun gibi gözüken kısacık bir başarı öyküsünün zaferiydi..

esaslık kişinin Ütopyasında kurup gerçekte ulaşılmaz denilen hazine olan kalplere su serpmesi olabilir miydi acaba ? yanıtlar sadece sizlerde ..

Yaşamımızda bir çok başarılar imza atmış olabilir ve hatta bir çok başarıların bekleyicileri de olabiliriz bazı anlarda ise başarısızlıkları da yaşamış olabiliriz..

Sizce sırlar ve gerçekler perdenin önünde gözüken bu haliyle olabilir miydi acaba? bilinmez

bilinen bir şey varsa her ne yaşadıysanız ve yaşayacaksanız şu dünya ömür hayatınızda sevdiklerinize değeri vermeyi hiç unutmayın...

Bir gün değeri kaçırdığınızda başka bir geçiş ve durak kapınız yada kapımız kimse adına olmayacak..

Mesele kime niçin nasıl gibi felsefe sorularından yola çıkıp yanıt bulmak değil çünkü buradaki araştırılan değer sırrın kaynağı ve neticesi bu değil ..

netice insanın ne kadar kendini aynada iyi tanıyabildiği olsa gerek...

bugün veyahut başka günler tesadüfen bu yazıyı okuduğunuzda eğer ki perde önünde yazılanları görüp okuyup değerlendirirse yazının sonuna geldiği için şunu bilmesini isterim ki yazılanları ne görebilmişsin nede anlayabilmişsin...

cevap arandığında ütopyanın derinliklerinde bulunabilir diyerekten ufak bir ip uçu vererek çözülemeyen gözüken ama aslında ezelden beri çözülmüş bir yanıtı sizlere bu konu için emanet bıraktım :)

Sağlıcakla

Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

Böyle.