Sineme yağıyor, nefesim niye şad olmuyor!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Sylfaen, serif][/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Bir korku var içimde, haşyet ve gamın görünmeyen o çehresinde[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Her ne kadar esararını hiç bilmesemde, elan umut var bu sinemde[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Şevkin hasreti, aşkın firkati, niyazın vecdi var hüzünlü nefesimde[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Bukadar sessizliğin vicdanında ruhumun feryadını söylemesem de[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Hazan vakti mi kalbimin inşiraha umut bağlayan ve ağlayan hali[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Neden seccademin bu suskunluğu nefsime ibret olmuyor valllahi[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ölüm ne söylüyor, ezan neye davet ediyor zafiyet içimdedir hani[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Gün biter, mühlet kefalet ister, son nefes için ağlamak, ne timsali[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Kalktım bir müddetliğine yatağımdan, lakin bir mecal yok sanki[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Adeta hastayım, nefes nefese koşan bir at misali yastayım, ey ati[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Hikayeler hucum ediyor afakıma, bir el uzatan kalmadı saklı hali[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Babam seccadede gitti, annem yanına defnedildi bir ses yok sanki[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Ey umutlarım, sessiz çığlıklarım, boran kokan ağıtlarım aşk hani[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Nefesime şahit olan ve vicdanımda duyulan bir sevda vardı sanki[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ey aidiyetim sessizdir cehdim, ihsan için gayret yok bu an ki gibi[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Derdin gamı, çilenin açtığı feyzli kapı hani, bir yudum su ver saki[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Ne vakit açılacaktır gönül kapım, kalbim çok kuru akmıyor yaşım[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]İhsan ve inşirahtan uzaklaşan her anım ve nedamet içinde ki ahım[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Bilmem ki nasıl yalvarayım, hangi teslimiyetle el açayım utanırım[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ne nar korkusu, ne umudun yılgın bırakan sorgusu kime anlatırım[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​